Naujienų srautas

Sportas2020.03.01 17:13

Tomas Kaukėnas ir Natalija Kočergina pagerino pozicijas Europos biatlono čempionate

LRT.lt 2020.03.01 17:13

„Geriau viskas nepasiseka kartu nei keliskart po vieną atskirai“, – šyptelėjo Vytautas Strolia. Iš ketvirtos pozicijos Europos biatlono čempionato persekiojimo rungtyje startavęs lietuvis nusirito į 47-ąją – jį aplenkė ir 32-as finišavęs Tomas Kaukėnas, skelbiama Lietuvos biatlono federacijos pranešime žiniasklaidai.

Biatlonininkams sąlygas apsunkino tiek sulijusi trasa, tiek netaiklūs šūviai, tiek ne pačios geriausios slidės. V.Strolia suko devynis baudos ratus (šaudymas 1+3+1+4), o 36-as startavęs T.Kaukėnas – keturis (0+1+0+3). Jei ne „uždirbtos“ baudos paskutinėje šaudykloje, mūsiškiai galėjo pakovoti dėl geriausiųjų 15-uko.

„Paskutinis šaudymas nepasisekė dėl to, nes pūtė labai stiprus vėjas. Šalia manęs stovėjo Vytautas Strolia, jo šūviai irgi buvo netaiklūs. Buvo labai sudėtinga šaudyti, nepavyko paskutiniai šūviai, todėl tokia ir vieta“, – klaidas paaiškino T.Kaukėnas.

Nors užimta vieta biatlonininko nedžiugina, Sočio ir Pjongčango olimpinėse žaidynėse spindėjęs mūsiškis pastebi gerėjančią sportinę formą. Šį sezoną T.Kaukėnas pradėjo iškovodamas įskaitinius taškus pasaulio taurės varžybose, tačiau liga po Naujųjų sugriovė bet kokias viltis sėkmingai startuoti svarbiausiose varžybose.

„Iškart po Naujųjų metu susirgau ir neturėjau laiko pilnai pasveikti, kadangi teko dalyvauti pasaulio taurės etapuose. Pasveikimas bei formos įgijimas šiek tiek užtruko. Pasaulio čempionate buvau pakankamai neblogos formos, iš tos situacijos išsisukau, bet, žinoma, savo sezono tikslų nepavyko įgyvendinti. Europos čempionate jaučiausi gerai, forma nebloga, tik gaila, kad ne visai gerai slydo slidės“, – sakė T.Kaukėnas.

Auksą persekiojimo rungtyje iškovojo čempionatų šeimininkų baltarusių atstovas Sergejus Bočarnikovas. Europos čempionas 6,7 sek. aplenkė norvegus Sturlą Holmą Laegreidą bei Sivertą Guttormą Bakkeną. Visi trys prizininkai suko po du baudos ratus.

T.Kaukėnas atsiliko 3 min. 19,8 sek., V.Strolia – 4 min. 44,8 sek. Persekiojime startuoti galėjo 60 geriausiai sprinte pasirodžiusių biatlonininkų.

Tris savaites iš eilės varžybose dalyvavusių lietuvių laukia toks pat maratonas – trys planetos taurės etapai Nove Mesto (Čekija), Kontiolahtyje (Suomija) bei Osle (Norvegija).

„Šis sezonas itin sudėtingas, nes poilsio beveik neturėjome. Net Lietuvos čempionatas vyko tada, kai reikėjo ilsėtis, – teigė T.Kaukėnas. – Tikiuosi, kad užteks jėgų tiems trims etapams ir su komanda pasieksime komandinius tikslus, o kitąmet turėsime keturias vietas.“

Beje, pasaulio biatlono čempionatas vyko šiaurės Italijoje – tose apylinkėse įsismarkavo koronavirusas. Tarp biatlonininkų kalbama, kad planetos taurės etapas Čekijoje dėl šio viruso taip pat gali būti atšauktas.

„Naujienas seku. Grįžome iš Italijos, būtent iš tos vietos, kur buvo pastebėtas koronaviruso židinys. Aš, kaip pilietiškas žmogus, užpildžiau anketą, informavau sveikatos centrus, jog atvykau iš tos vietos. Imamės visų priemonių, kad neužsikrėsti. Nove Meste lyg ir užfiksuotas taip pat židinys, laikas parodys, ne mums spręsti (ar etapas įvyks – aut. past.). Yra specialios tarnybos, kurios priims sprendimą“, – komentavo T.Kaukėnas.

Moterų persekiojimo rungtyje startavo Natalija Kočergina – jai sprinte užimtą 38 vietą pavyko pagerinti. Persekiojime Lietuvos biatlonininkė suko keturis baudos ratus (1+0+1+2) bei finišavo 32-a.

Auksas, kaip ir vyrų varžybose, lieka Baltarusijoje: pirmą vietą užėmė nė karto neprašovusi Jelena Kručinkina, atsilikusi 17,6 sek. antra finišavo rusė Kristina Rezcova (1+0+0+1), trečia – švedė Elisabeth Hoegberg (0+1+0+2), kuri pralaimėjo 35,1 sek.

N.Kočergina nugalėtojai nusileido 4 min. 22,6 sek.

Šiame Europos čempionate geriausią rezultatą nepriklausomos Lietuvos istorijoje užfiksavo V.Strolia, sprinte buvęs ketvirtas. Aukščiausia moterų vieta – N.Kočerginos 28-oji supersprinto rungtyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi