Sportas

2020.02.29 14:49

Mažiau nei sekundė nuo medalio: Europos biatlono čempionate – įspūdingas Vytauto Strolios startas

LRT.lt2020.02.29 14:49

0,8 sek. – tiek nuo istorinio Lietuvai Europos biatlono čempionato medalio skyrė Vytautą Strolią. Raubičiuose (Baltarusija) vykstančiose pirmenybėse geriausias šalies žiemos sporto atstovas sprinto rungtyje buvo ketvirtas, rašoma Lietuvos biatlono federacijos žinutėje spaudai.

Nė vienas Lietuvos biatlonininkas vyras ant apdovanojimų pakylos dar nėra lipęs, tuo tarpu vienintelius medalius žemyno čempionate prieš 10 metų iškovojo Diana Rasimovičiūtė – tada ji dukart buvo antra.

10 km vyrų sprinto rungtyje triumfavo rusas Matvejus Jelisejevas, 4,1 sek. aplenkęs latvį Andrejų Rastorgujevą. Bronzą iškovojęs norvegas Aleksanderis Fjeldas Andersenas atsiliko 25,5 sek., tuo tarpu V.Strolia – 26,3 sek.

Visi keturi aukščiausias vietas užėmę biatlonininkai suko po vieną baudos ratą – netaiklus buvo V.Strolios trečiasis šūvis antro šaudymo metu.

Beje, pagal greitį trasoje lietuvis buvo trečias, minėtą norvegą aplenkęs 11,2 sek., tačiau atsilikęs šaudymo greičiu.

– Nuo medalio – mažiau nei sekundė. Jausmas turbūt turėtų būti dviprasmiškas: geriausias karjeros pasiekimas, bet iki medalio vos pritrūko. Kokios yra emocijos?, – biathlonltu.com paklausė V.Strolios.

– Šiek tiek gaila to pralošto laiko, bet geriau medinis medalis nei jokio medalio. Smagu, kad pavyksta žengti žingsnį į priekį. Ne kiekvienose varžybose, bet sezono metu. Džiaugiuosi, jog sugebėjau žengti dar vieną žingsnį pirmyn.

– Kai kirtote finišo liniją, buvote pirmas ir po kelių sekundžių aplenkė norvegas. Šiandien startavo apie 120 dalyvių, ar tikėjotės, kad to pakaks ketvertukui ar šešetukui?

– Jaučiau, kad varžybose gerai „važiavosi“, greitis buvo geras. Šaudykloje gal šiek tiek šaudžiau lėčiau, bet norėjau pataikyti, nes šiandien nesijaučiau labai užtikrintas. Nusprendžiau šaudyti lėčiau, bet užtikrinčiau. Jaučiau, kad šešetuke tikrai galima likti ir galima kovoti dėl medalio. Buvo nuojauta, kad ta finiše pralošta vieta brangiai kainuos – taip ir buvo.

– Startavote pirmoje starto grupėje. Ar šiandien tai buvo pranašumas, o gal minusas, nes prieš varžybas iškrito sniego?

– Iš ryto galvojau, kad pirmai grupei bus šiek tiek sunkiau, nes vakare gerokai pasnigo. Tačiau sąlygos trasoje buvo geros. Ar geriau, ar prasčiau – negaliu pasakyti, nes po varžybų dar nebuvau trasoje ir reikės važiuoti pasižiūrėti. Manau, kad sąlygos buvo panašios visų varžybų metu ir didelio pranašumo nebuvo nei pirmoj, nei antroj, nei trečioj grupėse.

– Startavote septintas, o bronzą laimėjęs norvegas – aštuntas. Gavosi taip, kad pagrindinis konkurentas startavo visiškai šalia. Ar žinojote, kokiu laiku jis šliuožia trasoje, ar gavote informaciją, koks yra atsilikimas nuo jo?

– Šiandien trasoje gavau daug informacijos ir iš Lietuvos personalo, ir daug kas palaikė, pasakė laikus, iš kitų šalių. Buvo visai malonu, žinojau informaciją ir visą laiką tą norvegą mačiau už savęs. Šioje trasoje daug apsisukimų ir gali sekti pats, koks atstumas tarp manęs ir jo.

– Europos čempionate geriausiųjų šešetukas patenka į gėlių ceremoniją. Tai – pirmoji tokia ceremonija tau. Koks jausmas stovėti ir matyti, kaip apdovanojami prizininkai ir būti pačiam apdovanotam?

– Jausmas geras, ypač, kai pirmas kartas. Jau seniai svajojau apie šį momentą. Tik aš toks žmogus, kad norisi geriau, jei įmanoma, kad būtų geriau. Šiek tiek buvo apmaudu, jog negalėjau stovėti ant pakylos, bet smagu, kad pagaliau pavyko peržengti šią ribą ir dabar negalvosiu, jog tai kažkas nepasiekiamo.

– Sekmadienį laukia persekiojimas. Startuosite ketvirtoje vietoje, beveik kartu su trečia vieta. Ar yra papildomos motyvacijos arba priešingai – spaudimo – prieš rytdienos startą?

– Noriu tiesiog kovoti, daryti tokį darbą, kokį reikia, kad klaidų būtų kuo mažiau. Jokio spaudimo ir jokios papildomos motyvacijos, nes ji visada yra. Reikia atlikti savo darbą ir viskas bus gerai.

***

Į rytdienos persekiojimą taip pat pateko Tomas Kaukėnas. Du baudos ratus sukęs biatlonininkas (šaudymas 1+1) čempionui pralaimėjo 1 min. 14,7 sek. ir užėmė 36 vietą. Kiti trys lietuviai suko po tris baudos ratus ir liko už persekiojimo ribų: Linas Banys atsiliko 3 min. 13,2 sek. bei buvo 80-as, Lukas Jakeliūnas – 100-is (atsiliko 4 min. 17 sek.), o Rokas Suslavičius – 114-as (atsiliko 7 min. 22,6 sek.).

Varžybose dalyvavo 119 biatlonininkų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt