Naujienų srautas

Sportas2015.09.24 10:21

Ispanams Pau Gasolis jau geresnis už Arvydą Sabonį

15min.lt 2015.09.24 10:21

Su nostalgija pamename tuos laikus, kai fantastiškus dalykus aikštėje išdarinėjo tokios legendos kaip Draženas Petrovičius ar Arvydas Sabonis. Jau buvo priimta, kad Europoje daugiau niekada nebus tokių dviejų nuostabių krepšininkų. „Bet atėjo laikas sulaužyti šį mitą“, – rašo „El Mundo“. „Pau – daugiau nei Sabonis“, – skelbia „El Mundo“ antraštė.  

Pirmiausia, ispanų žiniasklaida sveria medalius. P. Gasolis savaitgalį Lilyje jau trečią kartą per šešerius metus tapo Europos čempionu.

Jo kraityje – ir du Senojo žemyno pirmenybių sidabro medaliai, bronzos medalis, pasaulio čempionato auksas, Pekino ir Londono olimpinių žaidynių sidabras.

Palyginimui, A. Sabonis po kartą tapo Europos, pasaulio ir olimpinių žaidynių čempionu, Europoje nuskynė sidabro ir du bronzos, pasaulyje – sidabro, olimpinėse žaidynėse – du bronzos medalius.

„El Mundo“ rašo, kad virš Sabo P. Gasolį iškėlė pastarasis Europos čempionatas, kuriame gerokai išretinta Ispanijos rinktinė sugebėjo tapti čempione.

P. Gasolis buvo neabejotinas jos vedlys.

„Skaudu taip sakyti, bet būtina:  P. Gasolis yra daugiau nei Sabonis. Taip, suprantama, kokias sunkias traumas teko patirti Sabui, bet sveikata irgi yra talentas. Iki šių dienų geriausias visų laikų Europos penketas buvo su Tony Parkeriu, Draženu Petrovičiumi, Toni Kukoču, Dirku Nowitzki ir Arvydu Saboniu. P. Gasolis buvo šeštasis žaidėjas. Laikas permainoms“, – konstatuoja „El Mundo“.

„Ar Pau Gasolis geriausias visų laikų Europos krepšininkas?“ – svarsto „Encestando“.

Ne veltui ispanų žurnalistai lyg pasiutę Europos čempionato finišo tiesiojoje tiek Arvydo Sabonio, tiek Šarūno Marčiulionio prašė palyginti Sabą su Pau Gasoliu.

Lietuviai išsisukinėjo nuo tiesaus atsakymo, nes Sabas ir Pau Gasolis – ne visiškai tų pačių pozicijų ir gan skirtingi žaidėjai dėl savo fizinių duomenų ir žaidimo elementų.

Bet euforijoje esanti Ispanija jau nesidrovi daryti išvadas – jiems Pau ne tik nebenusileidžia A. Saboniui, bet netgi jį ir pranoksta.

Dėl to būtų galima gerokai pasiginčyti. Tiesa, dėl Pau dominavimo Europos čempionate – tikrai ne.

Europos pirmenybėse 35-erių 215 cm ūgio ispanas per 30 minučių rinkdavo vidutiniškai 25,6 taško (56,3 proc. dvit., 66,7 proc. trit., 80,5 proc. baud.), atkovodavo 8,8 kamuolio, atlikdavo 2,9 rezultatyvaus perdavimo ir blokuodavo 2,3 metimo.

Jis buvo pripažintas Europos čempionato MVP.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi