Sportas

2020.02.28 18:16

Prie „Žalgirio“ arenos sustiprinta patikra, į rungtynes neatėjo trečdalis žiūrovų

atnaujinta 20.43
LRT.lt, LRT RADIJAS 2020.02.28 18:16

Bent 450 sirgalių pateikė prašymus grąžinti pinigus už bilietus į penktadienio vakaro Eurolygos rungtynes tarp Kauno „Žalgirio“ ir Milano „AX Armani“ klubų, nerimaujant dėl koronaviruso plitimo.

Atnaujinta 20.43

Žurnalistė Kristina Karlonė LRT TELEVIZIJAI sakė, kad 15 tūkst žmonių talpinančioje arenoje preliminariais duomenimis yra 10 tūkst. žiūrovų.

Nė vienam atėjusiam asmeniui nebuvo nustatyta pakilusi temperatūra, todėl visi buvo žiūrovai buvo įleisti į areną. Žurnalistė pažymi, kad arenoje nematyti žiūrovų su medicininėmis kaukėmis.

Pats klubas dėl viruso grėsmės žada papildomai tikrinti visus atvykstančius sirgalius termovizoriais ir prašo į renginį nevykti sirgalių iš Šiaulių, kur užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis.

Į „Žalgirio“ areną susibūrė koronaviruso nepabūgę sirgaliai: tikime, kad prevencijos užtenka

Palapinėse tikrinama temperatūra, papildomos priemonės ir arenos viduje

Kaip LRT RADIJUI pasakojo žurnalistė Kristina Karlonė, patikrinimai prasidėjo likus jau porai valandų iki mačo pradžios.

Specialistai prie punktų pradėjo tikrinti norinčius patekti į areną, buvo matuojama temperatūra, taip pat dezifekuojamos tam tikros arenos vietos.

Įdomu tai, kad patekti į areną bus sudėtingiau, sumažintas šio vakaro įėjimo durų skaičius.

„Prieš patenkant į areną man teko praeiti specialią palapinę, ten buvo pamatuota temperatūra ir tik tada, kada visi rodikliai rodė, kad temperatūra nėra aukštesnė nei įprasta, man buvo leista patekti pro arenos duris“, – sakė LRT žurnalistė.

Anot žurnalistės, arenos prieigose, prie pagrindinių įėjimų yra bent trys patikros punktai.

„Dar vienas atskiras punktas yra skirtas žiniasklaidai, VIP įėjimo. Beje, įėjimų skaičius yra sumažintas, tam kad būtų galima lengviau sukontroliuoti ateinančių skaičių“, – sakė žurnalistė.

Vos tik patekus į areną yra pristatyta papildomų dezinfekcinių priemonių, kad žmonės galėtų dezinfekuoti rankas.

Arenos darbuotojai dirba su apsauginėmis pirštinėmis, o ant durų arenose bent trimis kalbomis surašyti nurodymai, kaip reikėtų elgtis šį vakarą.

LRT žurnalistė šalia arenos kalbino ir keletą „Žalgirio“ klubo aistruolių, kurie tikino, kad po paskutinių dienos žinių apie koronavirusą Lietuvoje, kilo nemažai abejonių, ar vykti į šio vakaro Eurolygos dvikovą.

„Bent tie, kurie su manimi kalbėjosi sakė, jog nežinia kur tas susirgimas gali būti, kur su juo susidursi, o „Žalgiris“ jiems toks svarbus, kad į rungtynes buvo nuspręsta ateiti“, – karštais įvykiais iš arenos prieigų dalinosi LRT žurnalistė Kaune.

Naujausiais duomenimis, sirgaliai iki 18 valandos pateikė apie 450 prašymų grąžinti pinigus už bilietus, nes apsisprendė šį susitikimą stebėti ne arenoje.

LRT.lt primena, kad penktadienį nustačius pirmąjį koronaviruso atvejį iš Italijos grįžusiai 39-erių šiauliškei, „Žalgiris“ taip pat prašo į klubų susitikimą nevykti Šiaulių miesto ir jo apylinkių gyventojų.

Kaip ir kitiems žiūrovams, nusprendusiems nevykti į rungtynes, jiems numatyta galimybė atgauti pinigus už bilietą. Tai galima padaryti iki kovo 13-osios užpildžius prašymą internetu.