Naujienų srautas

Sportas2020.02.28 16:25

Pasiruošimo ciklo finiše – skaudus „Riterių“ pralaimėjimas Baltarusijoje

LRT.lt 2020.02.28 16:25

Sostinės „Riteriai“ pasiruošimą naujajam A lygos sezonui užbaigė pralaimėjimu 0:4 Soligorsko „Shakhtar“ klubui. Baltarusijoje vykusiose rungtynėse ketvirtoji praėjusio sezono lygos komanda reikalus išsprendė per pirmąsias penkiolika minučių, kai buvo pelnyti du įvarčiai. Po pertraukos Baltarusijos komanda pasižymėjo dar dukart, praneša Vilniaus klubo svetainė.

„Informatyvios rungtynės. Jei turėčiau galimybę, tai visą paruošiamąjį laikotarpį žaisčiau su tokio lygio varžovais. Kiti greičiai, kitoks mąstymas. Toks varžovas labai geras lakmuso popierėlis prieš prasidedantį A lygos sezoną“, – po rungtynių kalbėjo treneris Mindaugas Čepas.

„Riterius“ nuo pat susitikimo pradžios tiesiog žudė nesusikalbėjimas gynėjų grandyje bei netikslūs perdavimai. Be to, „Shakhtar“ Vilniaus komandą vertė žaisti be kamuolio – tai, ko nesugebėjo padaryti nei vienas iš buvusių septynių varžovų. Teisybės dėlei, verta pažymėti, kad Soligorske pūtė stiprus vėjas, o iki pertraukos aikštės šeimininkai žaidė pavejui.

Šiose rungtynėse Riteriams dėl sveikatos problemų padėti negalėjo Ričardas Šveikauskas ir Aleksandras Levšinas, o jų vietas užėmė peržiūroje dalyvaujantis Trinidado ir Tobago rinktinės gynėjas Wesley Johnas bei Ernestas Stočkūnas.

Pirmasis įvartis krito sužaidus kiek daugiau nei vieną minutę. Klaida besiginant ir 0:1. Nespėjus atsigauti po nokdauno, dar šiurkštesnė klaida – ir 0:2. Toks scenarijus šiek tiek priminė praėjusios savaitės dvikovą su „Daugavpils“, kai „Riteriai“ žaisti pradėjo praleidę du įvarčius.

Nepaisant to, kad ir toliau iniciatyva priklausė aikštės šeimininkams, vis tik „Riteriai“ pradėjo ilgiau palaikyti kamuolį, retkarčiais apsilankydavo baudos aikštelėje ir sukūrė kelias visai neprastas pusproges pasižymėti. Deja, paskutinėje fazėje Soligorsko komandos žaidėjai dažniausiai iškrapštydavo kamuolį tai iš po Dovydo Virkšo, tai iš po Justino Marazo, tai iš po Michaelo Thuique kojų.

Po pertraukos buvo atsiradusi viltis, kad antrasis kėlinys bus geresnis, tačiau šios viltys užgeso po pirmosios „Shakhtar“ komandos atakos. Vėl nesusikalbėjimas – vėl įvartis iš kelių metrų. Po to trečiojo dūrio „Shakhtar“ žaidybinė persvara tapo dar didesnė, o „Riteriams“ priartėti prie šeimininkų vartų vis sudėtingesnė užduotis.

Paskutinis ketvirtasis įvartis buvo įmuštas realizavus vienuolikos metrų baudinį. Po kampinio kamuolys pataikė į W.Johno ranką, o šeimininkai suteiktu šansu pasinaudojo užtikrintai.

Artėjant dvikovai į pabaigą, „Riterių“ sudėtyje liko vos keturi starto sudėties žaidėjai. Nemažai keitimų atliko ir „Shakhtar“ treneriai. Tie keitimai vaizdo aikštėje beveik nepakeitė.

„Riterių“ sudėtis: V.Šarkauskas, V.Borovskij, W.John, E.Stočkūnas (86 min. D.Malžinskas), M.Ramanauskas (66 min. V.Jeriomenko), T.Dombrauskis (84 min. D.Kodz), D.Kazlauskas (V.Paulauskas), J.Marazas (46 min. M.Grigaravičius), D.Virkšas (A.Lezama), M.Thuique (86 min. G.Palauskas).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi