Naujienų srautas

Sportas2020.03.03 13:39

Olimpinio krikšto laukianti bėgikė Šerkšnienė: nenoriu vien tik pažymėti varnelės

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2020.03.03 13:39

Bėgikei Agnei Šerkšnienei keleri pastarieji metai turėjo priminti pasivažinėjimą amerikietiškaisiais kalneliais. 2018-aisiais pagerinus Lietuvos rekordus, praėjusiais metais teko apsišarvuoti kantrybe ir gydytis traumą. Gerą formą atgaunanti lengvaatletė tikisi dar vieno pakilimo – bilieto į šių metų olimpines žaidynes. 

Šveicarijoje besitreniruojanti ir su šeima gyvenanti sportininkė į Lietuvą atvyko norėdama dalyvauti mūsų šalies uždarųjų patalpų čempionate bei pailsėti prieš netrukus prasidėsiantį aktyvų pasiruošimą vasaros sezonui.

Pasirodymas Lietuvos pirmenybėse sportininkei buvo trečiasis šiais metais po dviejų startų varžybose Šveicarijoje.

Klaipėdoje vykusiame čempionate A. Šerkšnienė 400 m distanciją įveikė per 55,36 sek. ir užėmė antrąją vietą. Nors daugkartinės Lietuvos čempionės uostamiestyje užfiksuotas rezultatas gerokai atsilieka nuo sportininkės uždarųjų patalpų šalies rekordo (52,33 sek.), A. Šerkšnienė įvykių neforsuoja ir stengiasi nedideliais, tačiau užtikrintais žingsniais pasiekti optimalią sportinę formą.

Užtikrintų ir tvirtų žingsnių į priekį kaunietei šiemet tikrai prireiks. Bėgikė pirmą kartą karjeroje siekia dalyvauti olimpinėse žaidynėse.

Lengvaatlečių olimpinis reitingas šiuo metu sportininkei beveik garantuotų vietą Tokijo žaidynėse, tačiau, siekiant apsidrausti, gegužės ir birželio mėnesiais A. Šerkšnienė dar turi surinkti papildomų reitingo taškų, kad olimpinis kelialapis netikėtai neišslystų iš rankų.

200 m ir 400 m rungčių Lietuvos rekordininkė mintimis apie laukiančius iššūkius olimpiniais metais bei bandymą sugrįžti į rikiuotę po traumos pasidalijo su portalu LRT.lt.

– Agne, praėjusiais metais patyrėte nemažai iššūkių dėl kojos traumos. Kaip jaučiatės dabar? Ar esate visiškai atgavusi optimalią sportinę formą?

– Laikas parodys, kiek dar trūksta iki šimtaprocentinės formos. Laiko iki vasaros sezono pradžios lieka nebe tiek jau ir daug. Dar turiu likusių atostogų dienų, bet jau kitą savaitę pradedame pasiruošimą. Mėnesį praleisiu Šveicarijoje, ten bus įvadinis darbas. Balandžio ir gegužės mėnesiais laukia treniruočių stovyklos, o nuo gegužės vidurio – pirmosios varžybos.

Manęs laukia du su puse mėnesio pasiruošimo, per juos žiūrėsiu, kaip dirba mano klubas, kaip mažėja skausmai ir gerėja judesiai.

Reitingų sistemos taškų rinkimas ir normatyvų vykdymas vyksta iki birželio pabaigos. Reitingo taškus rinksiu pusę gegužės mėnesio ir birželį. Viskas įvyks gana greitai. Darysiu tai, ką galiu.

Dabar vyksta reabilitacija. Einu pas kineziterapeutus. Man buvo pasakyta, kad viskas atrodo pozityviai ir bus gerai. Privalau išgydyti tą klubą. Sezonas ateis ir praeis, o klubas liks su tavimi ilgiau (šypsosi – LRT.lt). Man primenama, kad ir baigusi karjerą naudosiu šią kūno dalį.

– Patyrėte gana klastingą traumą, reikėjo įdėti daug papildomo darbo stengiantis nebejausti diskomforto bėgimo takelyje. Ar šiuo atveju nesvarstėte apie operaciją?

– Operacija nebuvo planuota. Nė vienas gydytojas – nei Lietuvoje, nei Šveicarijoje – nerekomendavo operuotis. Tiesiog buvo nustatytas sausgyslės pervarginimas. Netrukus prasidėjo ir chroniškas uždegimas. Tai yra techninė problema. Turiu pakeisti bėgimo techniką ir tam tikrus pratimus, kad galėčiau grįžti į tinkamą padėtį. Tada ta sausgyslė nurims. Taip ir dirbu.

– Traumą jums teko gydytis ilgą laiką. Galima nesunkiai įsivaizduoti, kad buvo ir nervų, reikėjo išlikti kantriai. Ar pavyko gydymosi metu išlaikyti tą storą odą?

– Tikrai taip. Perėjau daug visokių fazių. Galbūt pradžioje buvau išsigandusi. Buvo ir liūdesio, ir pykčio. Kėliau klausimus. Visgi nemažai išgyvenau ir psichologiškai jaučiuosi geriau. Man daug kas sako, kad jau esu traumos finišo tiesiojoje. Tai prideda pozityvo. Aišku, reikia ir palaikymo.

Ateina momentas, kai kiekvieną kartą pagalvoji, kad nėra taip blogai, kaip galėtų būti. Iki šiol niekada nebuvau patyrusi rimtos traumos, todėl po pirmos traumos negali visko mesti. Turi pereiti ir tokį kelią, tai sporto dalis. Reikia daug kantrybės. Jos jau nemažai išnaudojau, bet rezervų dar turiu. Manau, kad įveiksiu.

– Viename iš interviu esate minėjusi, kad dabartinė olimpinio reitingo sistema jums leistų dalyvauti Tokijo žaidynėse. Ko dar trūksta iki visiškos ramybės?

– Kovo mėnesį olimpinio reitingo lentelė bus atnaujinta. Turiu taškų, kuriuos prieš dvejus metus uždirbau varžybose Berlyne, turiu taškų iš varžybų Glazge vykusiame Europos čempionate. Lieka Berlyno taškai, o rezultatai, užfiksuoti Glazge, bus eliminuoti, prisidės kiti, prastesni, rezultatai.

Turbūt reitinge kiek nukrisiu, bet, kaip man sakė Robertas (R. Trakys – Lietuvos lengvosios atletikos federacijos komunikacijos vadovas – LRT.lt), tada matysime, kur yra dugnas, nes žemiau nebekrisiu. Matysime, kiek reiks pasistengti, norint pagerinti pozicijas. Tikriausiai dar reiks trijų gerų rezultatų.

– Kokie tie geri rezultatai turėtų būti?

– Sunku pasakyti, viskas priklausys nuo to, kokiose varžybose dalyvausiu. Kiekvienos varžybos turi savo „svorį“ kalbant apie reitingo taškus. Vienose varžybose vienas rezultatas gali garantuoti 100 taškų daugiau nei toks pats pasiekimas kitose.

Reiks labai gerai pagalvoti, kokiose varžybose reiks dalyvauti. Visgi vienas startas aiškus – Lietuvos čempionatas, vyksiantis birželio pabaigoje. Tai bus paskutinis startas kvalifikacijos laikotarpiu. Kitos varžybos, kuriose dalyvausiu, tikriausiai bus Šveicarijoje.

– Turite tikslą patekti į savo pirmąsias karjeroje olimpines žaidynes. Kaip ilgai svajojote apie tokio kalno nuvertimą?

– Sakykime taip – kas mane pažįsta, žino, kad aš labai norėjau pasiekti Lietuvos rekordą. Šį tikslą pasiekiau. Pradėjau greičiau bėgti ir atsirado noras bėgti didelių varžybų finale – Europos, pasaulio čempionatuose ar olimpinėse žaidynėse.

Nėra tikslo tik šiaip dalyvauti olimpinėse žaidynėse. Noriu gerai jose pasirodyti. Nenoriu vien pasižymėti varnelę. Tam, kad bėgčiau finale, reikia įdėti daug darbo ir sulaukti sėkmės. Jeigu atgausiu formą, gal ir bėgsiu. Tikrai norėčiau būti bent pusfinalyje.

– Esate daug keliaujanti sportininkė. Keičiate treniruočių vietas, dalyvaujate varžybose įvairiuose žemynuose. Ar jau teko susidurti su sunkumais, kylančiais dėl koronaviruso grėsmės?

– Aplink sklando labai daug įvairių naujienų. Mačiau pranešimų apie galimą Tokijo olimpinių žaidynių atšaukimą. Pirmos mintys – atšauks olimpiadą, bet būtų smagu, jeigu pateksiu į žaidynes, kad jų neatšauktų (šypsosi – LRT.lt). Džiaugiuosi, kad atšaukė pasaulio uždarųjų patalpų čempionatą, turėjusį vykti Kinijoje. Tikrai nenorėčiau dabar ten keliauti.

Mačiau oro uostuose su kaukėmis vaikštančius žmones, visur naudojamas dezinfekcinis skystis. Buvome ir treniruočių stovykloje PAR, iš ten grįžus, viskas dar atrodė ramiai, tačiau situacija ir Lietuvoje greitai pasikeitė į ne tokią ramią. Dingsta apsauginės kaukės iš vaistinių, jaučiama ir panika, tačiau tikriausiai labiau dėl informacijos kiekio. Šiek tiek baimės yra.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi