Naujienų srautas

Sportas2020.02.29 11:17

Į Sporto arbitražo teismą kreipęsis paralimpietis bėgikas siekia dalyvauti Tokijo olimpinėse žaidynėse

LRT.lt 2020.02.29 11:17

Paralimpietis bėgikas Blake`as Leeperas viešai kreipėsi į Sporto arbitražo teismą (CAS) bei žengė dar vieną žingsnį kovoje dėl galimybės varžytis 2020 m. Tokijo olimpinėse žaidynėse, skelbia BBC. 

Kojų žemiau kelių nuo gimimo neturintis atletas, besivaržantis su metaliniais protezais, praėjusių metų liepą 400 m bėgimo rungtyje JAV čempionate užėmė penktąją vietą bei iškovojo bilietą į 2019 m. pasaulio lengvosios atletikos čempionatą Dohoje, kur turėjo atstovauti amerikiečių rinktinėje 4 po 400 m estafetės rungtyje.

Visgi pasaulinė lengvosios atletikos organizacija IAAF užkirto kelią amerikiečiui į čempionatą. IAAF sprendimu B. Leepero atvejis turėjo būti peržiūrėtas. Buvo sprendžiama, ar metaliniai protezai sportininkui nesuteikia pranašumo prieš kitus atletus.

B. Leeperas kreipėsi į CAS bandydamas ieškoti būdų varžytis Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Toks žingsnis nėra beprecedentis. Dar 2008-aisiais pietų afrikietis Oscaras Pistoriusas laimėjo bylą Sporto abitražo teisme ir paralimpiniam bėgikui buvo leista dalyvauti 2012 m. Londono olimpinėse žaidynėse.

30-metis B. Leeperas 400 m distancijoje yra užfiksavęs 44,3 sek rezultatą. Toks laikas jam dalyvauti JAV olimpinės rinktinės atrankos varžybose birželį. Bėgikas yra išreiškęs norą paspartintam jo atvejo išnagrinėjimui, kad galėtų spėti sudalyvauti minėtose varžybose.

„Tikiu, kad CAS nuspręs, kad neturiu jokio papildomo pranašumo prieš kitus atletus, – teigė B. Leeperas. – Aš tik noriu suteikto šanso varžytis.“

Visgi nuo 2008-ųjų, kai O. Pistorius iškovojo pergalę CAS nagrinėtoje byloje, pasikeitė ir IAAF požiūris į tokių bylų vertinimą. Nuo 2015 m. įvesta tvarka, kai negalią turintys patys atletai turi įrodyti, kad neturi jokio pranašumo prieš kitus bėgimo takelyje.

Amerikiečio advokatė Jeffrey Kessley tvirtina, kad ant B. Leepero užkrauta atsakomybė įrodyti, kad jis neturi jokio pranašumo prieš kitus, kertasi su žmogaus teisių sistema.

„Šios dienos kreipimasis į CAS yra paskutinis žingsnis B. Leepero kovoje už lygias teises visų neįgalių atletų atžvilgiu. Tokie sportininkai yra vertinami neteisingai, nes varžybų metu remiasi būtinais protezais“, – aiškino J. Kessley.

2012 m. Londono paralimpinėse žaidynėse B. Leeperas iškovojo sidabro medalį 400 m rungties T43 kategorijoje bei laimėjo bronzą 200 m rungties T43 kategorijos varžybose.

Sportininkas nedalyvavo 2016 m. Rio de Žaneiro paralimpinėse žaidynėse dėl organizme atrastų kokaino pėdsakų.

Šiuo metu B. Leeperas nėra klasifikuotas dalyvauti jokiuose paralimpiniuose renginiuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi