Naujienų srautas

Sportas2020.02.27 16:35

Ekstremalių situacijų centras neužkirs kelio įvykti „Žalgirio“ ir „AX Armani“ rungtynėms

LRT.lt 2020.02.27 16:35

Dėl koronaviruso grėsmės įsteigtas valstybės ekstremalių situacijų centras neuždraus Kauno „Žalgirio“ ir Milano „AX Armani“ rungtynių penktadienį vakare. Tai ketvirtadienį po posėdžio patvirtino premjeras Saulius Skvernelis.

„Žalgirio“ arenoje vykstančios rungtynės atsidūrė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) akiratyje, nes į šias varžybas atvyks tūkstančiai žmonių.

Institucijos rekomenduoja žmonėms nevykti į masinius renginius, tačiau privalomų nurodymų kol kas nedalija.

„Visos masinių susibūrimo vietos, visi vieši renginiai kelia padidintas rizikas. Mes šiandien turime ir gripo epidemijas kai kuriuose miestuose. Kiekvienas žmogus turėtų vertinti dalyvavimą tiek uždarų patalpų, tiek atvirų vietų renginiuose. Eiti į tokius renginius yra nerekomenduojama.

Kol kas nėra jokio teisinio pagrindo uždrausti rungtynes, nes Lietuvoje dar nėra nė vieno koronaviruso užsikrėtimo atvejo“, – po ekstremalių situacijų centro posėdžio sakė premjeras.

Paklaustas, ar pats planuoja apsilankyti „Žalgirio“ arenoje, kurioje per kauniečių rungtynes yra gana dažnas svečias, S. Skvernelis atsakė: „Kaip žinote, aš esu rizikos grupėje dėl sumenkusio imuniteto, todėl neplanuoju artimiausiu metu lankytis rungtynėse.“

Ketvirtadienį ryte „Žalgirio“ arenoje surengtoje spaudos konferencijoje Kauno „Žalgirio“ klubo generalinis direktorius Paulius Motiejūnas teigė, kad Eurolyga iškart davė neigiamą atsakymą dėl galimybės atidėti rungtynes.

„Gavome raštą iš SAM su rekomendacijomis. Viena iš rekomendacijų – nukelti rungtynes. Kalbėjome su Eurolyga, kad nukelti šių rungtynių – neįmanoma. Nusprendėme, kad žaisti be sirgalių taip pat negalime, nes jie yra mūsų varomoji jėga ir stiprus užnugaris. Stengsimės garantuoti visų sirgalių saugumą ir imsimės visų atsargumo priemonių. Yra įstatymai, jų laikomės. Bendradarbiaujame su SAM. Stebime pasaulines tendencijas.

Mūsų pozicija aiški. Jeigu bus aiškus nurodymas neorganizuoti nurodymų, mes tikrai jo laikysimės. Kalbėjomės apie tokią situaciją su Eurolyga, tačiau mums nuo to būtų blogai“, – pasakojo P. Motiejūnas.

Dėl penktadienį vyksiančių rungtynių susirūpinta, koronavirusui išplitus šiaurinėje Italijos dalyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi