Sportas

2020.02.27 11:41

Jasikevičius prieš mūšį su „AX Armani“: apie varžovų veteranus, Gudaičio vaidmenį ir Grigonio progresą

LRT.lt2020.02.27 11:41

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai penktadienį bandys pratęsti sėkmingą žygį Eurolygoje ir dar labiau priartėti prie pirmojo aštuntuko, o jį kelyje – banguojančiai rungtyniaujanti Milano „AX Armani“ komanda iš Italijos.

Kol šiaurinė Italijos dalis tampa vis didesniu koronaviruso centru Europoje, žalgiriečiai, kartu su Eurolyga, priėmė sprendimą, jog rungtynės turi vykti ir jog jos turi vykti pilnoje arenoje, o ne už uždarų durų.

Apie situaciją spaudos konferencijoje kalbėjo ir „Žalgirio“ klubo vadovas Paulius Motiejūnas, o kiek vėliau su žiniasklaida bendravęs kauniečių strategas Šarūnas Jasikevičius šia tema labiau plėstis linkęs nebuvo.

Jasikevičius apie neatšauktą „Žalgirio“ mačą: su komanda apie ekstremalią situaciją nekalbėjome

„Man apie tai nereikia mąstyti, aš esu krepšinio treneris, tuos oficialius dalykus jau susakė Paulius (Motiejūnas – LRT.lt). Situaciją reikia sekti, aš savo nuomonę apie ją turiu, pasilaikysiu ją sau, bet reikia atsižvelgti į žmonių gerovę, o čia esu tam, kad kalbėčiau apie krepšinį. Neturiu ką pasakyti apie ekstremalią situaciją“, – neišsiplėtė Š. Jasikevičius.

– Kokie esminiai akcentai kalbant apie Milano komandą?

– Tai viena talentingiausių komandų, žaidžia į viršų į apačią, turi aibę žaidėjų, kurie gali nupsręsti rungtynes. Turime žaisti savo krepšinį, visų pirma koncentruotis į gynybą, žiūrėti, kaip numušti jų skaičius ir pasistengti ir tęsti tą gerą dinamiką.

– Milano komanda šiuo metu turi gana sudėtingą laikotarpį, kas jiems labiausiai nesiklijuoja?

– Sunku pasakyti, žiūrėjome daug rungtynių, yra daug įspūdingų atkarpų, kad ir puikios rungtynės Barselonoje, jie dažnai pradeda gerai. Bet sunku apie juos šnekėti, kodėl taip yra, reikia labiau koncentruotis į save ir galvoti, kaip laimėti rungtynes.

– Į Kauną Artūras Gudaitis neatvyks, bet kaip kito juo vaidmuo komandoje prie Ettore Messinos, lyginant su kitais treneriais?

– Nemanau, kad galima jo rolę lyginti su Messinos ir kitų trenerių taktikomis. Jis yra centras, priklausomas nuo įžaidėjų. Man sunku šnekėti apie kitas komandas, nes nematau, kas vyksta jų viduje, bet jam buvo sunku įsivažiuoti, turėjo traumų.

Jis tokio stiliaus centras, kuris yra priklausomas nuo gynėjų, o gynėjus jis turi tikrai gerus ir kūrybingus, gal jam reikia tiesiog išgyti.

– Pirmas tarpusavio rungtynes žaidėte anksti sezone, kokie E. Messinos vadovavimo kontūrai ryškėja sezono metu?

– Labai sunku kažką kalbėti apie kitas komandas, bet jei reikėtų lyginti, tai jų gynybos sistemos pakeistos, daugiau prisitaikant prie modernių tendencijų, daug keičiasi ginamaisiais. Iš pirmų rungtynių pasiimti kažką labai sunku, tikėsimės, kad dabar patys žaidžiame žymiai geriau.

– Milano komandos branduolys labai patyręs (Sergio Rodriguezas, Luisas Scola), ar akcentas bus agresyviai juos atakuoti?

– Tai yra akcentas kiekvienose rungtynėse, dalykai, kuriuos stengiesi įdiegti treniruotėse. Tai yra labai patyrę žaidėjai, jei leisi jiems žaisti, tai jie tave nubaus, todėl turime juos apriboti, atkreipti dėmesį į juos. Kitos komandos tai žino, bet jie (žaidėjai) su tuo susitvarko, o mūsų darbas yra žaisti „Žalgirio“ krepšinį.

– „AX Armani“ žaidimas daug priklausomas nuo Sergio Rodriguezo, kaip jis keičiasi su metais, kokie svarbiausi akcentai stabdant jį?

– Viskas išlieka taip pat, visi žino, kad stipresnis jis yra varantis į dešinę ranką, stiprus su metimu. Visi bando prieš jį kažką daryti, daug kam nepavyksta, taip pat reikia kreiptį dėmesį į visumą. Vladimiras Micovas ir L. Scola turi gerus sezonus taip pat yra ir naujų žaidėjų, kurie su kiekviena savaite žais geriau, kurie įsiliejo prieš mėnesį.

Mums, kaip visada, reikia pradėti nuo gynybos

– Ar visi pasiruošę žaisti, kokia Mariaus Grigonio situacija, kada galima tikėtis jo grįžimo?

– Aš ne daktaras, spėlioti sunku, bet einame nuo savaitės iki savaitės. Visada stumiame jį į priekį, jei koja neskauda, stumiame dar labiau, viskas vyksta po truputį, stengiamės priartėti prie to tikslo, bet dabar atsakyti tikslia data būtų per daug spėliojimo iš mano pusės.

Visi kiti sveiki ir pasiruošę.