Sportas

2020.02.27 10:52

„Žalgirio“ sprendimas: rungtynių su Milano klubu neatšauks, jose bus ir sirgaliai

LRT.lt 2020.02.27 10:52

Ketvirtadienį ryte „Žalgirio“ arenoje surengta spaudos konferencija, kurioje Kauno „Žalgirio“ komandos generalinis direktorius Paulius Motiejūnas kalbėjo apie penktadienį Kaune vyksiančias Eurolygos rungtynes, kurias gaubė nežinomybė dėl koronaviruso grėsmės.

Penktadienį Kaune žalgiriečiai priims Milano „AX Armani“ klubo krepšininkus, kurie į Lietuvą atvyksta iš nuo koronaviruso kenčiančio Italijos Lombardijos regiono.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Ekstremalių situacijų operacijų centras trečiadienio vakarą kreipėsi į Kauno „Žalgirį“, rekomenduodamas atidėti penktadienį Kaune numatytas Eurolygos krepšinio rungtynes su Milano „AX Armani“ arba jas žaisti be žiūrovų.

„Gavome raštą iš SAM su rekomendacijomis. Viena iš rekomendacijų – nukelti rungtynes. Kalbėjome su Eurolyga, kad nukelti šių rungtynių – neįmanoma. Nusprendėme, kad žaisti be sirgalių taip pat negalime, nes jie yra mūsų varomoji jėga ir stiprus užnugaris. Stengsimės garantuoti visų sirgalių saugumą ir imsimės visų atsargumo priemonių. Yra įstatymai, jų laikomės. Bendradarbiaujame su SAM. Stebime pasaulines tendencijas.

Mūsų pozicija aiški. Jeigu bus aiškus nurodymas neorganizuoti nurodymų, mes tikrai jo laikysimės. Kalbėjomės apie tokią situaciją su Eurolyga, tačiau mums nuo to būtų blogai“, – specialioje spaudos konferencijoje aiškino P. Motiejūnas.

– Kaip į šią susidariusią situaciją reagavo žaidėjai? Ar kas nors yra sunerimęs dėl sirgalių arenoje ir viruso keliamos grėsmės?

– Panikos tarp žaidėjų nėra. Be sirgalių žaisti negalime, žaidžiame tik dėl jų. Nė vienas krepšininkas nekėlė klausimų dėl koronaviruso.

– Kiek tiksliai bus sirgalių, atkeliausiančių iš Italijos?

– Po trečiadienį išplatinto pranešimo, Milano klubas informavo, kad visi su klubu turėję skristi fanai, nebeskris. Į mus kreipėsi pavieniai italų sirgaliai, bet tokių yra nedaug. Jų turėtų būti mažai.

Galvoju, kad bus daugiau nei 10 sirgalių iš Italijos. Šeši pavieniai žmonės kreipėsi dėl bilietų į rungtynes.

– Kokių saugumo priemonių bus imtasi, norint apsaugoti sirgalius ir žaidėjus?

– Valysime rankenas ir turėklus, kuriuos liečia sirgaliai. Prie pagrindinio įėjimo bus padėtos dezinfekcinės priemonės. Bus keičiamas muilas, labiau pritaikytas šiai situacijai. Tikime žmonių sąmoningumu. Pasiliekame sau teisę neįleisti žmonių, kurie pasirodys įtartini. Kalbėjome su gydytojais, jie minėjo, kad nėra tikslo arenoje jų turėti daugiau.

– Kuo Eurolyga motyvuoja, kad negalima atšaukti rungtynių?

– Jie motyvuoja tuo, kad palaiko ryšį su Pasauline sveikatos organizacija. Eurolyga seka visas naujienas. Norint atšaukti rungtynes, jas reikia kažkur perkelti, o tai daryti yra labai sudėtinga dėl tvarkaraščių.

– Kaip arenoje nustatysite, jeigu žmogus negaluoja?

– Čiaudulys, kosėjimas – tikriausiai matysis, jeigu žmogus serga. Be to, simptomai gali pasireikšti vėliau, jeigu žmogus jau turi bacilą. Tikimės, kad žmonės bus sąmoningi.

– Kokių nuostolių patirtų klubas, jeigu klubui tektų žaisti be sirgalių?

– Didelis šansas, kad gautume techninį pralaimėjimą 0:20. Tai ne tik finansiniai nuostoliai, bet ir smūgis turnyro lentelėje.