Sportas

2020.02.26 16:44

Lekavičius – vienas iš penkių geriausių Eurolygos 6-ųjų žaidėjų

LRT.lt 2020.02.26 16:44

Naujomis spalvomis šį sezoną nušvitęs Kauno „Žalgirio“ įžaidėjas Lukas Lekavičius sulaukė pripažinimo užsienio žiniasklaidoje.

Europos krepšinio naujienų portalas „Eurohoops“ 25-erių šilališkį įvardijo kaip vieną iš penkių geriausių Eurolygos žaidėjų, kylančių nuo suolo. Tai vadinama 6-ojo žaidėjo rolė, kurioje L. Lekavičius ir duoda daugiausiai naudos.

„Žalgirio“ gretose startinio įžaidėjo poziciją užima Thomasas Walkupas, tačiau L. Lekavičius, kildamas nuo suolo, šį sezoną Eurolygoje vidutiniškai žaidžia po 19 minučių, pelno 11 taškų, atlieka po 2,8 rezultatyvaus perdavimo bei renka po 10,5 naudingumo balo.

„Lekavičius yra trečias pagal pelnomus taškus „Žalgiryje“, atsiliekantis tik 0,5 taško nuo pirmaujančio Mariaus Grigonio. Jis taip pat yra antroje pozicijoje pagal rezultatyvius perdavimus bei ketvirtas pagal naudingumo balus.

Nekalbant apie šiuos skaičius, Lekavičius buvo viena iš kertinių figūrų, kodėl komanda laimėjo 7 iš paskutinių 10 rungtynių ir grįžo į kovą dėl „Top 8”. Per šią seriją jis net 7 kartus surinko dviženklį taškų skaičių“, – rašo „Eurohoops.net“.

Be žalgiriečio į geriausio 6-ojo žaidėjo titulą taikosi Tyrese‘as Rice‘as („Panathinaikos“), Tyleris Dorsey („Maccabi“), Jordanas Mickey (Madrido „Real“) ir Malcolmas Delaney („Barcelona“).