Naujienų srautas

Sportas2020.02.26 13:25

Patvirtinta: A lyga bus mažiausia per visą šalies istoriją

atnaujinta 18.50
LRT.lt 2020.02.26 13:25

Trečiadienį vyksta Lietuvos futbolo federacijos Vykdomojo komiteto posėdis, kurio metu buvo patvirtinta, jog kitame A lygos sezone rungtyniaus 6 komandos. Apie tai pranešė 15min.lt žurnalistas Marius Bagdonas.

A lygos licencijas yra gavę Marijampolės „Sūduva“, Vilniaus „Žalgiris“, Vilniaus „Riteriai“, „Kauno Žalgiris“, „Panevėžys“ ir Gargždų „Banga“.

Iki pat paskutinės minutės įšokti į nuvažiuojantį traukinį bandė „Vilniaus Vytis“ ir Klaipėdos „Atlantas“, tačiau išimties tvarka šie klubai priimti nebus.

Praėjusių metų I lygos laimėtojas Telšių „Džiugas“ apie savo sprendimą nedalyvauti A lygoje pranešė jau anksčiau, o su pakilimu aukštyn taip pat sieta Alytaus „Dainava“ ten taip pat nesiveržė.

Trečiadienį vakare apie šešių komandų skaičių pranešime patvirtino futbolo federacija: „LFF licencijavimo skyrius vykdomojo komiteto nariams pristatė galutinį 2020 m. sezono A lygos gavėjų sąrašą. Tai yra šešios komandos, kurios žais aukščiausioje Lietuvos futbolo lygoje: Marijampolės „Sūduva“, Vilniaus „Žalgiris“, Vilniaus „Riteriai“, „Kauno Žalgiris“, „Panevėžys“ ir Gargždų „Banga“.

Vykdomasis komitetas aptarė ir prašymus priimti į A lygą išimties tvarka. Posėdžio metu vykdomasis komitetas kartu su „Vilniaus Vyčio“ ir VšĮ „Atlanto“ klubų atstovais aptarė prašymus išimties tvarka dalyvauti 2020 m. A lygos futbolo čempionate. Vykdomasis komitetas, įvertinęs bendrą situaciją bei klubų finansinę būklę, nutarė neleisti išimties tvarka VšĮ FK „Vilniaus Vyčiui“ ir VšĮ „Atlantui“ dalyvauti 2020 m. sezono LFF A lygos čempionate.

Dėl šešių A lygoje žaisiančių komandų skaičiaus LFF konsultavosi su UEFA atstovais bei gavo patikinimą, kad esant tokiam komandų skaičiui nei LFF, nei UEFA varžybose dalyvausiančių klubų teisės nenukentės.

Visos interesuotos šalys supranta, kad tai yra išskirtinė situacija, todėl posėdžio metu, tvirtinant varžybų nuostatus, buvo priimtas sprendimas, kad 2021 m. sezone pirmas keturias vietas I lygoje užėmusios komandos turės galimybę kilti į A lygą.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi