Sportas

2020.02.25 15:31

„Ryto“ valdybos pirmininkas – apie klubo situaciją, savivaldybės finansavimą, skolas ir ateitį

LRT.lt2020.02.25 15:31

Prie septintojo šį sezoną RYTO podcasto mikrofono sėdo sostinės klubo valdybos pirmininkas Adomas Bužinskas. Vilniaus miesto savivaldybės atstovas pasakojo kaip klubui skiriamas savivaldybės finansavimui, koks jis gali būti ateityje, kokios yra klubo valdybos funkcijos, dalinosi savo mintimis apie klubo valdymą ir ateities viziją, rašoma klubo svetainėje.

Apie klubo valdybos funkcijas

„Korporatyvinio valdymo teorijoje yra organizacijos akcininkai, tada valdyba, o vėliau generaliniai direktoriai. Natūralu, jog visi į komandos rezultatus žiūri iš sportinės pusės, o mes (valdyba) žiūrime šiek tiek kitaip – pirmas mūsų tikslas yra finansinė atskaitomybė.

Kitas svarbus dalykas yra kiek panaikinti besivelkančias klubo skolas. Tai natūralu ir tą darom pakankamai sėkmingai. Matant, kad per du metus maždaug pusė skolų buvo uždarytos, realu, jog per metus kitus mes viską galime pasinaikinti“, – mintimis dalijosi valdybos pirmininkas.

Apie savivaldybės finansavimą

„Konkursinė sporto finansavimo programa buvo priimta savivaldybės dar praeitoje kadencijoje. Trijų metų finansavimo programa iš principo įrėmina tiek savivaldybę, tiek klubą. Viena vertus, tai yra gerai, nes tu žinai, jog turėsi bazines pajamas kiekvienais metais. Antra vertus, tai padaro šiokią tokią lygiavą, nes visus imame pagal tuos pačius kriterijus. Mes, iš savivaldybės pusės, klubui skiriame po 1,2 milijono eurų ir taip bus 3 metus į priekį.

Ta sistema yra aiški. Daug kas ją kvestionuoja. Yra manančių, kad savivaldybė turėtų daugiau remti klubą. Mano nuomone, ši suma galėtų būti didesnė. Iš principo reikia suprasti, jog „Rytas“ sukasi pats iš savęs. Jei klubo biudžetas yra 3,5 mln. eurų, o 1,2 mln. yra savivaldybės parama, tad virš 2 mln. klubas susirenka iš privačių rėmėjų. Tai yra didžiausia suma visoje Lietuvoje. Mes mėgstame lygintis su artimiausiomis komandomis, bet nei viena iš jų nepritraukia tiek privačių pinigų“, – dėstė A. Bužinskas.

Apie komandos rezultatus šiame sezone

„Fanai nuo komandos nėra nusisukę. Gal „Siemens“ norėtųsi užpildyti labiau, bet tai, kas darosi „Jeep“ arenoje per kiekvienas rungtynes, aš manau, yra labai gera iliustracija to, jog fanai mato, kad klubas eina į priekį“, – komentavo Vilniaus miesto savivaldybės atstovas.

Apie klubo prezidentą

„Klubo prezidentas yra daugiau simbolinė pozicija. Tai turėtų būti klubo veidas, žymus žmogus, geros reputacijos, atstovaujantis klubą, padedantis rasti rėmėjus. Mes, suprasdami, kad nenorime bet kokio žmogaus kviesti į šį postą, nusprendėme pradžioje susitvarkyti klubo vidų. Šiais metais buvo nutarta neturėti prezidento, o nuo kitų metų mes tikrai pradėsime apie tai kalbėti“, – pridūrė A. Bužinskas.

RYTO podcaste Adomas Bužinskas kalbėjo apie: savo pareigas (00:50 – 03:10); valdybos funkcijas (03:22 – 07:55); klubo žmonių atskaitomybę (08:20 – 15:28); klubo skolas (15:42 – 17:22); savivaldybės finansavimo aspektus (17:50 – 32:38); komandos rezultatus (33:10 – 37:18) bei atsakė į fanų klausimus (37:50 – 01:08:50).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.