2020.02.24 23:28

Dėl pralaimėjimo nesisieloję čekai: dvikovos baigtis buvo nuspręsta per dvi ketvirtojo kėlinio minutes

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2020.02.24 23:28

Čekijos rinktinė pirmadienį vakarą Vilniuje surengtose rungtynėse patyrė pirmąją nesėkmę 2021 m. Europos čempionato atrankos turnyro C grupės rungtynėse. Roneno Ginzburgo auklėtiniai ketvirtajame ketvirtyje subyrėjo prieš galingai atrodžiusią Lietuvos rinktinę – 97:89.

Lietuviams pergalės pamatus paklojo sėkminga ketvirtojo kėlinio pradžia. Pirmųjų penkių minučių ketvirčio atkarpą Dariaus Maskoliūno auklėtiniai pažymėjo praleidę tik 2 taškus ir patys atsakę 18.

Čekai niekaip negalėjo susitvarkyti su gynyboje aktyviai besikeitusiu žemu lietuvių penketu ir ilgą laiką taškus rinko tik pavieniais baudų metimais. Nors kiek vėliau R. Ginzburgo treniruojama komanda atkuto, Lietuvos krepšininkai jau buvo užtikrintai priekyje ir pergalės iš rankų nepaleido.

Visgi po dvikovos Čekijos rinktinės atstovai nebuvo blogų nuotaikų. Bilietą į kitų metų Europos čempionatą kaip vieni turnyro grupės etapo organizatorių turintys lietuvių varžovai, džiaugėsi neblogu komandos žaidimu per pirmuosius tris kėlinius.

„Žaidėme žymiai geriau nei rungtynėse su danais. Tris kėlinius demonstravome gerą krepšinį. Mūsų problemos buvo susijusios su žaidėjų stoka priekinėje linijoje. Neturėjome Ondrejaus Balvino, kuris būtų pravertęs, dėl to sumokėjome brangiai šiose rungtynėse.

Pati dvikova buvo nuspręsta per pirmąsias dvi ketvirtojo minutes. Mes nepataikėme metimų, o jie mus baudė „pikenrolo“ situacijose.

Žinoma, kad niekada nesi laimingas pralaimėjęs, ypač po tokio ketvirtojo kėlinio, bet turime būti objektyvūs – šiandien kai kuriose pozicijose turėjome labai jaunus krepšininkus. Esame gerame procese kaip komanda, tikiuosi, kad viskas taip ir toliau tęsis“, – po susitikimo kalbėjo R. Ginzburgas.

Dvikovoje lietuviams daug problemų pridarė puolėjas Vojtechas Hrubanas. Krepšininkas rungtynes užbaigė su 26 taškų kraičiu, tačiau didžiąją dalį savo sėkmingo pasirodymo puolime V. Hrubanas surengė per pirmuosius tris ketvirčius.

„Nemanau, kad žaidėme blogas rungtynes. Turėjome dviejų minučių „atsijungimą iš rungtynių“ ketvirtajame kėlinyje. Negali turėti tokių atkarpų prieš lietuvius“, – aiškino krepšininkas.

V. Hrubanas tikino, kad kišenėje jau turimas bilietas į Europos čempionatą neatima noro iš čekų iškovoti pergalę, tačiau tuo pačiu metu kiek sumažina nereikalingas emocijas.

„Čia tikrai ne spaudimo klausimas. Galima į šį reikalą (turimą bilietą – LRT.lt) žiūrėti įvairiai. Kaip bebūtų, po pralaimėjimų, aišku, nebūsime nuliūdę taip, kaip būtų kitu atveju, jeigu būtų pergalė būtų svarbi“, – tvirtino čekų rinktinės lyderis.