Sportas

2020.02.24 22:46

Tritaškiais čekų krepšio tinklelį suvarpęs Bendžius: negalėjome kartoti tokių rungtynių kaip Belgijoje

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2020.02.24 22:46

Eimantas Bendžius pirmadienį vakarą Vilniuje surengtose Europos čempionato atrankos rungtynėse su čekais buvo nepakartojamas. Vilniaus „Ryto“ kapitonas su marškinėliais, ant kurių krūtinės puikavosi užrašas „Lietuva“, įmetė net 26 taškus į varžovų krepšį. 

Vienu pergalės kalvių pergalingame mače (97:89) tapęs krepšininkas, iš viso realizavo net 6 tolimus iš 9. Vien per antrąjį ketvirtį puolėjas pataikė 5 tritaškius bei leido lietuviams išsilaikyti šalia Čekijos rinktinės iki pat ketvirtojo ketvirčio, kuriame jau mūsų šalies rinktinė visiškai perėmė iniciatyvą ir iškovojo pergalę.

Krepšininkas kartu su visa rinktine atsigriebė už beviltišką pralaimėjimą praėjusį penktadienį, patirtą Monse, Belgijoje. Tąkart E. Bendžius pelnė 8 taškus, tačiau iš žaidimo buvo realizavęs tik 2 metimus iš 8 bandymų.

Šįkart naudingiausiai ir rezultatyviausiai susitikime su Čekija žaidęs krepšininkas, dalindamasis mintimis spaudos konferencijoje, dėkojo rinktinę palaikiusiems sirgaliams.

„Norėčiau padėkoti fanams, kurie susirinko ir Belgijoje. Jiems nepademonstravome gero žaidimo. Šiandien fanai mums davė impulsą. Įmetėme lengvus taškus. Pirmuosius tris kėlinius nežaidėme gerų rungtynių, vėliau mums pavyko susiimti ir pademonstruoti geresnį žaidimą“, – tikino E. Bendžius.

– Kiek buvote prikaupę sportinio pykčio po triuškinančio pralaimėjimo Belgijoje?

– Kaip ir treneris anksčiau minėjo, tas pralaimėjimas lengvai sukrėtė. Norėjosi ir prieš fanus, ir prieš save įrodyti, kad tai buvo kažkoks atsitiktinumas. To negalėjo kartotis. Pirmus tris kėlinius sekėsi sunkiai, bet parodėme savo klasę ir laimėjome.

– Kaip vertinate komandos žaidimą ir energiją ketvirtojo kėlinio metu?

– Mes ir trečiajame kėlinyje išėjome su gera energija, įmėtėme taškus, bet vėliau juos paleidome. Ketvirtajame kėlinyje sumažinome penketą, o tokia agresyvi gynyba išmuša metikus iš ritmo. Ir taip jie įmėtė nemažai taškų po driblingo. Po driblingo tokie metimai, kaip akcentuoja treneriai, yra mažiausiai efektyvūs.

– Kaip jums pavyko susitvarkyti metimą, kai, atrodo, prametėte du pirmuosius tritaškius, o vėliau realizavote penkis iš dilės?

– Pramečiau tik pirmąjį metimą (šypsosi – LRT.lt). Jaučiu trenerių pasitikėjimą. Metikai turi mesti, kas veržiasi – veržtis. Komandos draugai padėjo mane surasti. Kai įmeti kelis tritaškius, užsivedi pats, užsiveda ir sirgaliai.

– Kaip vertinate komandos žaidimui ketvirtajame kėlinyje vadovavusio Roko Jokubaičio pasirodymą?

– Jis gerai organizavo puolimą. Mantas (M. Kalnietis – LRT.lt) susitrenkė krūtinę ir iškrito. Rokas atrodė gerai, jam padėjo ir Tomas (T. Dimša – LRT.lt). Jam padėjo visi ir jis atrodė gerai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt