Sportas

2020.02.24 22:41

Jokubaičio debiutą įvertinęs Butkevičius: visi norėjo pasitaisyti po rungtynių Belgijoje

LRT.lt2020.02.24 22:41

Savo tikrąjį veidą parodžiusi Lietuvos rinktinė pirmadienį vakare įsirašė svarbią pergalę 2021 m. Europos čempionato atrankoje. Ketvirtajame kėlinyje puolimo „mašiną“ užkūrę lietuviai 97:89 parbloškė čekus.

Nuo pat rungtynių pradžios geru energijos užtaisu spinduliavęs Arnas Butkevičius prie Lietuvos rinktinės pergalės prisidėjo 11 taškų, 8 atkovotais kamuoliais bei 4 rezultatyviais perdavimais.

Energijos proveržį akcentavęs Arnas Butkevičius: ši rinktinė gali žaisti greitai ir agresyviai

Po rungtynių su žiniasklaida bendravęs A. Butkevičius teigė, kad Lietuvos rinktinei galiausiai pavyko parodyti savo potencialą puolime.

„Puolimas, greitos atakos ir lengvi metimai padėjo perkopti varžovų barjerą“, – pagrindines pergalės priežastis įvardijo Lietuvos rinktinės narys.

– Dažnai rungtynėse buvo naudojamas penketas be tikro vidurio puolėjo. Kaip tada jautėsi žaidimas?

– Kažkiek šiandien tai davė rezultatą. Kažkiek, žinoma, mūsų gynyba buvo pasyvi, varžovai labai išnaudojo mūsų „pikenrolo“ situacijas, tai reikėjo kažką keisti. Gerai, kad atradome penketuką gynyboje, kuris leido keistis, nes iki tol buvo prastai.

– Kaip buvo sunku po rungtynių su belgais ir kaip pavyko tą sportinį pyktį paversti gera sportine energija?

– Visi yra nusivylę ir visi nori pasitaisyti, nes nemanome, kad tai yra mūsų veidas, kurį mes norime palikti Lietuvos rinktinei. Reikėjo geros energijos, kurią mes norėjome palikti prieš savo gerbėjus. Toks tikslas ir buvo.

– Ar ketvirtajame kėlinyje parodytas žaidimas ir yra toks, koks ir gali būti šioje rinktinėje?

– Sunku pasakyti. Manau, kad šita rinktinė gali žaisti greitai ir agresyviai. Jautėsi, kad trūksta susižaidimo. Keičiame daug gynybos sistemų, o per keturias treniruotes, nors ir stengiesi pajungti žinių bagažą, bet yra neįmanoma (įsiminti). Čekai ilgai žaidžia kartu ir dėl to pasinaudojo mūsų klaidomis.

– Kaip Rokui Jokubaičiui sekėsi organizuoti žaidimą?

– Jautėsi ramesnis komandos valdymas. Matosi, kad jis yra pratęs ir žino, kas ir kur turi stovėti. Tikrai puikius debiutas, jautėsi jo ramybė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.