Naujienų srautas

Sportas2020.02.24 22:30

Po smūgio Belgijoje atsigavęs Maskoliūnas – apie Jokubaičio debiutą, Motiejūno formą ir ateities rinktinę

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2020.02.24 22:30

Darius Maskoliūnas po pirmadienį surengtų antrųjų 2021 m. Europos čempionato atrankos turnyro C grupės rungtynių galėjo ramiau atsikvėpti. Galingai ketvirtąjį ketvirtį sužaidę Lietuvos rinktinės krepšininkai nugalėjo čekus – 97:89.

Lietuviai atsgriebė dar už penktadienį patirtą beviltišką pralaimėjimą Belgijoje, kuomet šeimininkų rinktinėje mūsų šalies krepšininkus įveikė 21 taško skirtumu – 65:86.

Nors dvikova su čekais nesiklostė pagal lengvą scenarijų ir po trijų kėlinių lietuviai dar atsiliko (62:67), vien per pirmąsias 5 lemiamo kėlinio minutes D. Maskoliūno auklėtiniai spurtavo (18:2) bei susikrovė lemiamą pranašumą susitikime ir nužygiavo iki pergalės.

Po rungtynių surengtoje spaudos konferencijoje D. Maskoliūnas pripažino, kad pirmajame susitikime Belgijoje Lietuvos rinktinė tinkamai neįvertino varžovų, todėl jautė didžiulį norą atsitiesti po skaudžios nesėkmės.

„Sąžiningai labai prastai jautėmės po pralaimėjimo Belgijoje. Buvo gėda prieš sirgalius. Nežinau, kiek buvo fanų Belgijoje, atrodėme tragiškai. Noriu padėkoti sirgaliams, kad nenusigręžė nuo mūsų ir šiandien buvo superinis palaikymas. Negaliu nieko daug prižadėti, bet darysime viską, kad nepasikartotų mačas Belgijoje.

Turėjome vakar ir užvakar ganėtinai ilgas video peržiūras. Per trumpą laiką įdiegti kažką naujo žaidėjams nėra lengva. Viena, kai tu kalbi, kita, kai rodai per vaizdo peržiūras. Bandėme atnešti daug detalių į jų smegenis.

Rungtynės mums nebuvo lengvos, jos buvo toli gražu nuo gerų. Kartais gynyboje atrodėme tragiškai. Žaisdami namuose praleidome 89 taškus. Tokiu atveju kažką laimėsime, jeigu tik gerai užpulsime. Reikia prisiimti kiekvienam iš žaidėjų ir asmeninę atsakomybę. Jie žaidžia geruose klubuose ir juose ginasi geriau.

Noriu padėkoti visiems vyrams, kurie atvažiavo į langą. Jie nesugriuvo po mačo Belgijoje bei parodė charakterį. Buvo momentų, kai atrodė, kad čekai laužia rungtynes. Kartais pasisekdavo mums, kartais – čekams“, – po dvikovos teigė D. Maskoliūnas.

– Atrodo, kad šioje dvikovoje ypač sėkmingai funkcionavo mažas Lietuvos rinktinės penketas. Kiek buvote patenkintas jo pasirodymu aikštėje?

– Čekai neturėjo stiprių žaidėjų „ant posto“, kurie verstų taškus iš po krepšio. Bandėme ir kitokią gynybą nei gynėmės Belgijoje. Žaidėme besikeičiančią gynybą, mums ji suveikė. Išmušėme jų metikus iš pozicijų. Tai padėjo vienu momentu sugrįžti į rungtynes, o kitu – jas perlaužti.

– Kaip vertinate Donato Motiejūno pasirodymą per šį pirmąjį atrankos turnyro langą?

– Ačiū Donatui, kad jis atvažiavo į rinktinę. Jis tikrai norėjo pasirodyti. Negalima jo vertinti vienareikšmiškai. Jis praleido mėnesį be rungtynių ir tame laikotarpyje jis gydėsi traumą. Jam buvo sunku suspėti bet kokioje gynyboje. Galvoju, kad matėme 50 procentų D. Motiejūno galimybių.

– Rokas Jokubaitis debiutavo rinktinėje ir pasižymėjo sėkmingu vadovavimu komandai. Koks buvo šio krepšininko debiutas komandoje?

– Jo debiutas buvo puikus. Mantas yra apsirgęs ir realiai negali įkvėpti oro po dviejų minučių sprinto. Jis nebegalėjo tęsti rungtynių. Visa atsakomybė krito ant Rokelio pečių. Rokas būtų dar geriau pasirodęs, bet labai norėjo rungtynes atsidaryti taikliu metimu. Jis puikiai susitvarkė su spaudimu. Matėme jo statistikoje ir perdavimus ir atkovotus kamuolius. Labai norėjau, kad jis debiutuotų rinktinėje, kad tai prisidėtų prie jo buvimo potencialiu ateities rinktinės įžaidėju. Džiaugiuosi už jį.

– Tomas Dimša abejas atrankos rungtynes pradėjo starto penkete. Kokius atsakymus gavote iš šio žaidėjo?

– Jis turi labai gerą energiją, bet galbūt žaidžia kažkiek susikaustęs. Visada žiūri į krepšininką iš klubo prizmės. „Lietkabelyje“ jis daro viską – įžaidinėja kamuolį, tritaškius meta ir drasko prasiveržimais. Jis yra didelio potencialo žaidėjas. Tokių žaidėjų mums reikia ir trūksta. Tai nebuvo jo superinis debiutas, bet kaip pirmam kartui neblogai.

– Kaip vertinate pirmąjį savo etapą prie rinktinės vairo?

– Etapas labai sunkus. Gavau taip stipriai per veidą, kad Belgijoje buvo iškritęs žandikaulis. Nebijosiu pasakyti – tikriausiai neįvertinome belgų. Pasižiūrėjau savo interviu prieš dvikovą Monse ir kažkiek buvo per mažai parodyta „respecto“ varžovams. Tai trenkė stipriai. Rungtynių su čekais nebijojome, bet ruošėmės stipriai ir turėjome vidinį jauduliuką. Langas nebuvo lengvas. Iš jo išlipome su lygiu pergalių ir pralaimėjimų rezultatu.

– Ką eidamas į kitą atrankos turnyro langą darytumėte kitaip?

– Nelabai, ką gali daryti kitaip – turi tiek pat laiko ir tuos pačius žaidėjus. Krepšinio žmonės esate ir žinote, kad nelabai galiu, iš ko daugiau imti. Vėlgi turime tą pačią situaciją – kelios treniruotės ir panašiai laiko. Visgi kitame lange būtų lengviau, nes jau pažįstu žaidėjus. Kitaip kažką daryti nėra galimybių.

– Ar Donatui Motiejūnui užteks prieš olimpinį atrankos turnyro papildomo pasiruošimo? Ar jam palinkėtumėte greičiau susirasti klubą Europoje?

– Linkiu jam visko, ko geriausio. Noriu, kad jis žaistų, kuo geresnį krepšinį. Jis pastaruoju metu yra kamuojamas traumų ir nežinomybės dėl situacijos Kinijoje. Iki vasaros yra nemažai laiko. Visko gali nutikti, bet tikiuosi, kad viskas bus gerai.

– Ties kokiomis pozicijomis Lietuvos rinktinėje yra didžiausi pavojaus signalai?

– Šiandien pamiršome paminėti, kad Laurynas Birutis sužaidė fantastiškas rungtynes. Keitė trajektorijas gynyboje mojuodamas su savo botagais. Jis buvo vienas pergalės raktų.

„Penktoje“ pozicijoje pats dariau klaidas. Daug pasitikėjau Donatui, bet šiai dienai jis negali tiek ištempti. Daviau laiko Martynui Sajui Belgijoje, beveik nežaidė Laurynas. Turime problemų šioje pozicijoje, bet atvažiuos mūsų vyrai iš už Atlanto ir užpildysime šią poziciją.

Būtų neteisinga dabar kalbėti apie Manto Kalniečio situaciją, bet tikriausiai jis šiandien net neturėjo žaisti rungtynių. Jis nėra optimalioje formoje.

„Ketvirtoje“ pozicijoje turime tik puolimą išplėčiančius aukštaūgius. Kadangi žaidėme „small ballą“ (mažu penketu – LRT.lt), Jonas Mačiulis žaidė „penktoje“ pozicijoje. Sunku kalbėti apie problemas, nes šiandien žaidėme įvairią gynybą iš to, ką turime. Kuo vasarą bus daugiau, iš ko rinktis, tuo bus geriau.

– Ar rugtyniavimas žemu penketu gali būti šios rinktinės stiprybė?

– Faktas, kad naudosime žaidimą mažu penketu. Jonas negali daug gintis, išsikeitęs su gynėjais. Domantas tą gali daryti daugiau. Turime gero dydžio krepšininkus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi