Naujienų srautas

Sportas2020.02.24 16:05

Čekų rinktinės treneris: lietuviai turi labai gerą komandą, pralaimėjimas belgams fakto nepakeičia

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2020.02.24 16:05

Belgų „liūtų“ testo neišlaikę Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės žaidėjai antrose 2021 m. Europos čempionato atrankos rungtynėse pirmadienio vakarą Vilniuje susirems su kita save „liūtais“ vadinančia rinktine – čekais. 

Rungtynes tarp čekų ir lietuvių tiesiogiai nuo 19:30 val. transliuos LRT RADIJAS.

2019 m. pasaulio taurės turnyre Kinijoje Pelenės istoriją užfiksavusi Čekijos rinktinė finišavo šeštoje pozicijoje ir nepriklausomos Čekijos valstybės istorijoje užfiksavo geriausią pasiekimą tarptautinėje krepšinio scenoje.

Nepilną čekų krepšinio rinktinę treniruojantis Ronenas Ginzburgas: lietuvių komanda – tikras iššūkis

Kitų metų Senojo žemyno atrankos turnyrą čekai pasitinka be didesnio spaudimo. Komanda jau turi bilietą į Europos čempionate, kuriame bus vienos iš grupės etapo šeimininkė.

Tiesa, pergalės troškimo jau kišenėje turimas bilietas atrankos turnyre nenumalšino. Pirmajame C grupės čekai praėjusį ketvirtadienį savų žiūrovų akivaizdoje Pardubicės mieste 75:71 palaužė Danijos rinktinės pasipriešinimą.

Pergalingose rungtynėse Roneno Ginzburgo auklėtiniai, kaip ir lietuviai, negalėjo verstis be NBA ir Eurolygos žaidėjų – Čikagos „Bulls“ gynėjo Tomašo Satoransky ir Stambulo „Fenerbahče“ aukštaūgio Jano Vesely.

Pirmajame atrankos turnyro lange čekų gretose nėra ir dviejų svarbių sėkmingo žygio Kinijoje kaltininkų – amerikiečio Blake`o Schilbo ir aukštaūgio Ondrejaus Balvino.

Patyrusių žaidėjų vietoje R. Ginzburgas remiasi jaunais debiutantais ir anksčiau tik epizodiškai nacionalinėje ekipoje rungtyniavusiais krepšininkais.

Į Vilnių čekai atvyko gerų nuotaikų ir noru mesti lietuviams iššūkį. 56-erių R. Ginzburgas prieš rytinę čekų treniruotę bendravo su portalu LRT.lt ir tvirtino, kad Lietuvos rinktinės pralaimėjimas belgams buvo daugiau atsitiktinumas nei nemalonios mūsiškių žaidimo tendencijos.

„Lietuviai turi labai gerą komandą. Netgi praėjusios rungtynės nepaneigia šio fakto. Žinau, ką jie gali ir paskutinis dvikovos su belgais kėlinys tą įrodė. Savų žiūrovų akivaizdoje lietuviai žaidžia užsivedę. Mūsų lauks labai sunkios rungtynės“, – aiškino R. Ginzburgas.

– Ar buvote nustebintas tokio didžiulio lietuvių pralaimėjimo belgams?

– Kartais tiesiog taip nutinka, ypač, kai pasiruošimui turi tik tris dienas. Tokių mačų gali pasitaikyti visoms komandoms. Žinoma, kad pirmieji trys kėliniai mane nustebino, nors ir belgai turi komandą. Visgi, jeigu Lietuvos rinktinė su Belgija žaistų dešimt rungtynių, iš jų laimėtų 8-erias. Lietuviai, matyt, tiesiog pralaimėjo vienas iš tų kelių retų rungtynių jiems.

– Kaip esate patenkintas savo komandos žaidimu dvikovoje su Danijos rinktine?

– Žaidėme neblogai. Komandos sudėtyje turime keletą jaunų krepšininkų. Neturime tiek daug jėgos priekinėje linijoje. Šis atrankos turnyras yra galimybė mums suteikti daugiau žaidybinio laiko jauniems krepšininkams ir tiems, kurie anksčiau neturėjo daug progų pasireikšti.

Svarbiausia, kad Danijoje iškovojome pergalę. Visuomet smagu laimėti. Žinoma, dar daug kur turime pagerinti savo žaidimą. Svarbiausias mūsų tikslas – olimpinis atrankos turnyras birželio mėnesį.

– Kalbėjote apie jėgos trūkumą savo komandos priekinėje linijoje. Ar lietuvių aukštaūgiai gali sukelti daugiausiai problemų čekams?

– Žinoma.

– Savo rinktinėje neturite dviejų geriausių Čekijos rinktinės žaidėjų – Tomašo Satoransky ir Jano Vesely. Kas perima lyderių naštą iš jų?

– Lyderių naštą pasidalina Nymburko ČEZ komandos žaidėjai, ypač Vojtechas Hrubanas ir Jaromiras Bohačikas. Jie yra lyderiai. Mūsų komandoje trūksta ir Blake`o Schilbo bei Ondrejaus Balvino.

– Praėjusiais metais su čekų rinktine pasaulio taurės turnyre pasiekėte fantastiškų rezultatų. Ar apie jūsų komandos žygį ir dabar kalbama Čekijoje?

– Taip, tai yra nuostabu. Čekai pradėjo rimtai vertinti krepšinį. Žinoma, tokio lygio kaip Lietuvoje nepasieksime, bet smagu, kad žmonės gatvėje vertina mūsų darbą, o visa šalis apie tai dar šneka.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi