2020.02.23 15:31

Nuo ledo valymo mašinos operatoriaus iki herojaus NHL rungtynėse: kanadietis išpildė savo svajonę

LRT.lt2020.02.23 15:31

Nacionalinėje ledo ritulio lygoje – filmo scenarijaus verta istorija. 42-ejų metų ledo valymo mašinos operatorius Dave‘as Ayresas šeštadienį vykusiose NHL rungtynėse užsivilko Karolinos „Hurricanes“ komandos vartininko aprangą ir padėjo iškovoti pergalę.

Rungtynes iš tribūnos su savo šeima stebėjęs D. Ayresas stoti į vartus buvo pakviestas po to, kai traumas patyrė abu „Hurricanes“ klubo vartininkai.

Antrojo kėlinio viduryje ant ledo žengęs D. Ayresas atrėmė 8 iš 10 smūgių ir prisidėjo prie Šiaurės Karolinos komandos pergalės 6:3. Abu pirmieji Toronto „Maple Leafs“ ekipos smūgiai virto įvarčiais, tačiau likę 8 buvo sustabdyti 42-ejų vyro.

„Antrasis kėlinys buvo šiek tiek baisus, tačiau po jo vaikinams rūbinėje pasakiau, kad kai tik pradėsime žaisti trečiąjį kėlinį, jau būsiu pasiruošęs ir pasieksime pergalę“, – sakė rungtynių herojumi tapęs vyras.

D. Ayresas yra nuolatinis „Maple Leafs“ klubo arenos prižiūrėtojas ir pagrindinis ledo valymo mašinos vairuotojas. Kanadiečiui tai toli gražu nebuvo pirmas kartas vartuose – jam dar šį sezoną teko dalyvauti „Maple Leafs“ komandos treniruotėse. Jis, kritinės situacijos atveju, turi teisę žengti ant ledo ir atstovauti komandai, kuriai tuo metu reikia pagalbos.

„Tai – kažkas neįtikėtino. Čia buvo geriausias laikas mano gyvenime“, – sakė gausiais sirgalių plojimais palydėtas vyras. – Ant ledo buvau daug kartų, tačiau tada nebuvo sirgalių. Pridėk juos ir tai visiškai kitoks žaidimas.“

Be to, kad kanadietis sulaukė momentinės šlovės, jam už pasirodymą rungtynėse, kaip numato NHL taisyklės, buvo sumokėta 500 JAV dolerių suma. Tačiau tai tik nereikšminga suma lyginant su tuo, ką tiek ant ledo, tiek ir rūbinėje patyrė vyras.