Naujienų srautas

Sportas2020.02.23 13:46

Rinktinėje debiutuosiantis Jokubaitis: tikiuosi išpildyti tai, ko reikalauja treneriai

LRT.lt 2020.02.23 13:46

Ketvirtadienį Kauno „Žalgirio“ komandos pergalę prieš Vitorijos „Baskonia“ nuo atsarginių suolo stebėjęs Rokas Jokubaitis jau pluša Vilniaus „Siemens“ arenoje, kur treniruotę prieš artėjančias antrąsias 2021 m. Europos čempionato atrankos rungtynes surengė Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė.

R. Jokubaitis į rinktinę atvyksta tuo metu, kai kreivė, rodanti žaidėjų nuotaiką, nėra pačiame aukščiausiame lygyje. Penktadienį šalies rinktinė patyrė pažeminimą Belgijoje, tačiau į šias rungtynes nenori žvalgytis nei rinktinės debiutantas, nei kiti komandos nariai.

19-mečiui mažeikiškiui pirmadienį rungtynės su Čekija bus pirmosios vilkint vyrų rinktinės marškinėlius.

R. Jokubaitis yra žaidęs įvairių amžiaus grupių rinktinėse ir su jomis nuskynęs ne vieną skambią pergalę, tačiau debiutas vyrų komandoje neabejotinai bus kol kas ryškiausias jo dar tik prasidedančios karjeros momentas.

– Rokai, turbūt teko matyti pirmąsias rungtynes. Kokios jūsų mintys?

– Kaip ir visi matėme, belgai labiau norėjo už mus. Išėjome tikrai nepasiruošę, o tik rungtynių pabaigoje parodėme, kad galime žaisti geriau. Vakar žiūrėjome vaizdo įrašą ir analizavome. Atrodėme prasčiau abejose aikštelės pusėse – belgai davė didesnį kontaktą, išstumdavo mus iš pozicijų ir neleisdavo žaidėjams pasijusti laisvai.

– Kokios nuotaikos žaidėjus išvydote viešbutyje?

– Atvykau vakar vakare ir, aišku, kad niekas nedžiūgavo, bet visi pasitiko tikrai draugiškai. Nesijautė labai liūdni, bet susikaupę kitoms rungtynėms.

– Kokios užduotys laukia mače su čekais?

– Nesinori sakyti, kad būtinai reikia pergalės, bet kito kelio nėra – turime būti kovingesni, duoti didesnį kontaktą bei rungtynes pradėti geru ritmu, jog nereikėtų vėliau vytis.

– Ar matėte rinktinės žaidime „Žalgirio“ sistemos požymių?

– Mačiau, ko treneris norėjo iš žaidėjų. Yra daug panašumų, todėl nebus sudėtinga įsilieti.

– Ką gali įnešti naujo rinktinės žaidime?

– Kadangi atvykau iš „Žalgirio“ sistemos, manau, kad pavyks išpildyti tai, ko reikalauja treneriai. Reikės daugiau spaudimo varžovų gynėjams, nes belgai jautėsi labai laisvai.

– Ar pavydu matyti kitus „Žalgirio“ žaidėjus šiuo metu poilsiaujant?

– Ne bet kur esu, o rinktinėje ir dar pirmą kartą. Man kaip Lietuvos piliečiui ir jaunam žaidėjui labai smagu čia būti su tokiais krepšininkais, o tos kelios laisvos dienos tikrai nebūtų geresnės nei darbas rinktinėje.

– Ar pats jaučiate jaudulį?

– Faktas. Tas jaudulys yra užsivilkti marškinėlius su tokiu užrašu. Pirmą kartą atstovausiu rinktinei vyrų komandoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi