Naujienų srautas

Sportas2020.02.23 13:04

Antausio Belgijoje nepamiršęs Maskoliūnas: kiek besipraustum, visi jaučia tą kvapą

LRT.lt 2020.02.23 13:04

Spyrį į užpakalį Belgijoje gavusi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pradėjo pasiruošimą antrosioms 2021 m. Europos čempionato atrankos rungtynėms. Dariaus Maskoliūno treniruojama komanda sekmadienį ryte surengė treniruotę Vilniaus „Siemens“ arenoje.

Plušėti yra dėl ko – sutriuškinimą Belgijoje patyrusi Lietuvos rinktinė pirmadienį vakare susitinka su dar pavojingesniu varžovu. Į Vilnių atvyksta viena iš Europos čempionato šeimininkių Čekija, kuri, nors ir šiuo metu sudėtyje neturi garsių pavardžių, garsėja geru komandiniu žaidimu.

Smūgį į paširdžius jau savo pirmose rungtynėse gavęs D. Maskoliūnas dvikovą su čekais pasitinka kiek pilnesne sudėtimi – į rinktinės stovyklą atvyko žalgirietis Rokas Jokubaitis bei pagalbą trenerių štabe teiksiantis Tomas Masiulis.

D. Maskoliūnas, bendraudamas su žiniasklaida, teigė, jog komanda yra pasirengusi nuplauti tą nemalonų kvapą, su kuriuo grįžo iš Belgijos.

– Kokia komandos nuotaika po tokio skaudaus pralaimėjimo Belgijoje?

– Nežinau, kaip čia įvardyti tą nuotaiką. Visi susikaupę, jaučia tą kvapą, kad ir kiek besipraustum nuo galvos iki kojų. Vakar turėjome ilgą video sesiją, žiūrėjome, analizavome, manau, kad supratom, o šiandien per treniruotę jau atrodėme labai gerai.

– Dėl ko peržiūros metu turėjote daugiausiai pretenzijų?

– Už visas 32 minutes, nes ketvirtajame kėlinyje (belgai) jau nemušė gulinčių, leido kažkiek mums atsistoti. Atsiklaupėme ant kelių ir pabaigėme rungtynes. Buvo daug dalykų, į kuriuos reikėjo žiūrėti ir analizuoti.

– Ar netrūkta motyvacijos tiems žaidėjams, kurie žino, kad nežais pagrindiniame turnyre?

– Sąžiningai, nežinau. Klausimas gal ne visai man. Tačiau jeigu žmogus yra pakviestas į rinktinę, į „langą“, čia jam yra vieta ir laikas parodyti, kad jis gali būti vertas dalyvauti tame turnyre arba bent jau važiuoti į pasiruošimą. Jeigu tai nemotyvuoja žaidėjų, tai net nežinau, kas gali duoti dar daugiau motyvacijos.

– Prie rinktinės prisijungė Rokas Jokubaitis. Ką jis gali duoti komandai?

– Matėte (Belgijoje), kad mums trūko organizacijos, ramumo momentais, o kitais – kaip tik agresyvumo. Rokas šitą sistemą žino, ji jam yra įkalta kaip „Tėve mūsų“. Manau, kad jis mums padės „padraskyti“ gynybą, sudėlioti žaidėjus į reikiamas pozicijas bei sukurti jiems progas.

– Rokas yra pakankamai jaunas. Kaip jis atrodo šios rinktinės kontekste, ypač, kai turėjo tik vieną treniruotę?

– Gerai atrodo. Jis yra jaunas, bet jau dvejus metus yra pagrindinėje „Žalgirio“ sudėtyje.

– Kiti „Žalgirio“ žaidėjai šiuo metu ilsisi. Ar prieš stovyklą negalvojote juos pasikviesti?

– Negalvojau, nes tai yra neįmanoma.

– Kokios Čekijos rinktinės stipriosios pusės?

– Pagrindinis jų stiprumas yra tai, kad komandos branduolys, 5-6 žaidėjai, žaidžia senai ir viename klube. Kitas dalykas – tas pats treneris. Pažiūrėjau rungtynes, kai jie ruošėsi Pasaulio taurei ir dabar prieš danus, tai matyti tie patys deriniai, panaši sistema, viskas jiems daugmaž pažįstama. Žaidėjai supranta vienas kitą ir žaidžia akiai patrauklų krepšinį.

– Dainius Adomaitis kalbėjo apie „karštą kėdę“ Lietuvos rinktinėje. Ar tai jau pajutote?

– Aš jau jums turbūt ne kartą sakiau, kad žinojau, kur einu ir į kokią kėdę atsisėdau. Aš nebijau prisiimti atsakomybės, nieko mes dar nepralošėme. Pralaimėjome rungtynes, o šitas „langas“ man yra gera proga pažiūrėti į žaidėjus ir juos įvertinti. Faktas, kad mes taip negalime žaisti, turime gerbti užrašą ant marškinėlių ir pirmadienį pataisyti situaciją.

– Ar pirmadienį senbuviams reikės padėti didžiausią žingsnį?

– Iš kiekvieno žaidėjo, kuris bus aikštelėje, aš tikiuosi žymiai daugiau nei tai, ką parodė Belgijoje. O tai, kas turėtų padėti daugiau – senbuviai ar nauji – manau, kad jie visi puikiai supranta. Iš jų pačių nuotaikų matėsi, kad tas jausmas yra blogas ir tai yra puiki proga jį pataisyti.

– Ar tai buvo blogiausios rungtynės, kurias matėte būdamas rinktinėje?

– Ne, yra buvę blogesnių. Aišku, man čia buvo pirmas blynas, kurio aš net negavau – jis tiesiog sudegė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi