Sportas

2020.02.22 00:56

Kartų sugrįžimo skonį pajutęs Motiejūnas: atleiskite mums už tokias rungtynes

Rytis Kazlauskas, LRT.lt iš Belgijos2020.02.22 00:56

Donato Motiejūno pastangų Belgijoje nepakako – Lietuvos rinktinė penktadienio vakarą patyrė vieną skaudžiausių pralaimėjimų per pastarąjį dešimtmetį. Savo žiūrovų akivaizdoje žaidę belgai džiaugėsi triuškinančia pergale 86:65.

D. Motiejūnui, aikštėje praleidusiam 23 minutes ir per jas pelniusiam 17 taškų, tai buvo sugrįžimas į rinktinę po beveik pustrečių metų. Visgi šias rungtynes kuo greičiau norės pamiršti tiek pats krepšininkas, tiek visi rinktinės gerbėjai.

Lietuva kukliai Belgijos komandai trečiajame kėlinyje leido pabėgti iki sunkiai suvokiamos persvaros – 37 taškų. Tik sėkmingas žaidimas ketvirtajame kėlinyje padėjo išvengti visiško pažeminimo.

D. Motiejūnas po pralaimėjimo nedaugžodžiavo.

„Visų pirma, treneris prieš rungtynes akcentavo, kad neleisti varžovams bėgti į greitą puolimą. To negalima leisti daryti namuose žaidžiančioms komandoms. Turėjome neleisti jiems mesti laisviems tritaškių. Jie tą darė nuo pat pradžių. Galime kalinti tik patys save, nes nevykdėme trenerio nurodymų“, – po dvikovos kalbėjo D. Motiejūnas.

– Matei komandos bendražygius, ar jų veiksmuose pastebėjai panikos ženklų?

– Nereikia ieškoti pasiteisinimų. Buvo kažkoks ir susikaustymas. Normalu ir natūralu. Esame aukšto lygio žaidėjai, žaidžiame aukštame lygyje. Tas susikaustymas turėjo išsisklaidyti ne tada, kai atsilieki 34 taškų skirtumu.

– Ar galima kalbėti apie kažkokį varžovų neįvertinimą?

– Tikrai abejoju. Dar apšilimo metu visi buvo gerai nusiteikę. Tiesiog varžovai pataikė metimus, mes nepataikėme. Atstumas didėjo, o jie pataikė viską. Tikrai sunku kalbėti po tokių rungtynių. Manau, kad treneris viską pasakė. Iš mūsų pusės mes neįvykdėme trenerių nurodymų.

– Nors tai nėra svajonių sugrįžimas, kaip pats jautėtės vėl būdamas su rinktinės marškinėliais?

– Žinoma, kad smagu. Noriu padėkoti sirgaliams, kurie čia atvyko. Tai buvo nerealu. Šiurpuliukai ėjo per kūną. Smagu jie tik matyti bet kur žaidžiant. Atleiskite mums už tokias rungtynes. Stengsimės kitas rungtynes sužaisti geriau.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.