Naujienų srautas

Sportas2020.02.22 00:07

Dėl rungtynių Belgijoje atsiprašęs Maskoliūnas: sunku net apibūdinti, kaip atrodėme

Pirmasis Dariaus Maskoliūno blynas vyriausiojo trenerio kėdėje Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje prisvilo. Monse surengtose pirmose 2021 m. Europos čempionato atrankos turnyro rungtynėse lietuviai kapituliavo prieš užsivedusią šeimininkų, belgų, rinktinę – 65:86.

Visu rungtynių metu į duobę kritę Lietuvos krepšininkai lemiamo smūgio iš varžovų sulaukė trečiajame kėlinyje, kurį pralaimėjo 10:28 bei prieš lemiamą ketvirtį turėjo net 37 taškų deficitą – 31:68.

Gausiai Lietuvos sirgaliai užpildyta šoninė Monso arenos tribūna kartkartėmis visiškai nutildavo stebėdama nesėkmingai į šeimininkų atlapus besikabinančių svečių žaidimą.

Nors ketvirtajame ketvirtyje situaciją pavyko kiek pataisyta ir laimėti kėlinį dviženkliu skirtumu (34:18), tai bendrą vaizdą rungtynėse pagerino tik nežymiai.

Lietuvos krepšininkai neturės kada liūdėti po pralaimėjimo. Jau pirmadienį Vilniuje mūsų šalies rinktinė susitiks su čekais, kurie pirmose atrankos turnyro rungtynėse įveikė danus – 75:71.

Po susitikimo Belgijoje D. Maskoliūnas neieškojo pasiteisinimų ir atsiprašė visų į Monsą susirinkusių Lietuvos krepšinio sirgalių už matytą vaizdą aikštėje.

„Noriu pradėti ne nuo rungtynių analizės, o nuo atsiprašymo. Noriu atsiprašyti visų žmonių, kurie atvyko palaikyti mūsų į Belgiją. Tikrai turėjome superinį palaikymą. Žaidėme pusiau kaip namuose. Didelis „sorry“ už tokį pasirodymą.

Šiandien čia buvo tik viena komanda – belgai. Jie buvo ir greitesni, ir šoklesni, ir labiau norėjo laimėti. Galu vardinti visus krepšinio elementus – visuose jie buvo geresni. Kaip bebūtų keista, šiandien aš buvau ramesnis nei žaidėjai.

Kamuolys mums krito iš rankų, nepataikėme paprasčiausiose situacijose, gynyboje nesusikalbėjome. Darome tokias klaidas. Atrodėme, kaip pirmą kartą susirinkę. Neieškosiu atsiprašymų, kad mažai treniravomės. Noras, energija ir smulkių detalių išpildymas yra tie dalykai, kurie ištreniruoti per daugelį metai. Žaidėjai turi juos žinoti automatiškai. Sunku net apibūdinti, kaip atrodėme.

Reikia viską pamiršti, prieš tai išanalizavus klaidas. Mūsų po trijų dienų laukia kitos rungtynės. Tikiuosi, kad namuose neatrodysime taip gėdingai, kaip šiandien“, – po susitikimo aiškino D. Maskoliūnas.

– Prieš dvikovą kalbėjote, kad bandysite bėgti, kodėl to nebuvo pirmuosius tris kėlinius?

– Pralaimėjome kovą dėl kamuolių. Neturėjome laisvų variantų bėgti į greitą puolimą. Negana to, belgai pataikė viską. Jie realizavo daug sunkių metimų, prieš kuriuos rizikavome.

– Ketvirtasis kėlinys. Kaip jį pavadinti? Ar jau belgai buvo atsipalaidavę?

– Ketvirtą kėlinį pavadinčiau taip – kai dega subinė. Apsigėdinome visaip. Bent jau kažkiek susiėmėme. Įmetėme kelis tritaškius. Bent rezultatas atrodo mažiau gėdingas.

– Kai net patyrę žaidėjai taip susikausto. Ką bandėte jiems pasakyti?

– Visų pirma, apeliuoji į gynybą. Jeigu gerai ginsimės, atsiriš ir rankos. Visgi mums nesigavo viskas. Bandėme vieną, kitą gynybos sistemą. Jų daug šiai dienai neturime.

Nepataikė ir tiek žaidėjai, kurie yra metikai. Savo klubuose tie žaidėjai tokių metimų net neturi.

– Treneri, nėra laiko korekcijoms žaidime iki dvikovos su čekais. Kas dabar svarbiausia? Atgaminti pasitikėjimą savo jėgomis?

– Pasikalbėjome rūbinėje. Neturėjau tikslo pulti žaidėjų. Sudėgėme visi – nuo manęs iki visų žaidėjų. Turime kartu atsistatyti. Turime išanalizuoti, ką darėme blogai. Turime daug taisytinų dalykų.

Dar vienas keistas dalykas – rungtynes pradėjome be energjios. Be energijos pradėjome trečią kėlinį, nors atėjome pailsėję po pertraukos. Ketvirtajame kėlinyje jėgų jau atsirado. Sugebėjome ir 34 taškus įmesti. Nesitikėjau, kad taip prastai pradėsime rungtynes ir jas taip blogai sužaisime.

– T. Dimšai tai buvo debiutas rinktinėje, komandoje žaidė ir kitas jaunas krepšininkas – P. Valinskas, Ž. Janavičius rungtyniavo tik pirmoje mačo dalyje. Kiek trūko jaunų žaidėjų indėlio?

– Labai daug trūko. Būkime biedni, bet teisingi – dvikovoje nežibėjo ir Mantas Kalnietis. Žygimantą pabandžiau ir jo išėjimas mums kainavo dešimt varžovų taškų. Žiūrėsime, kas nutiko. Paulius Valinskas stengėsi, darė, ką galime. Nesigavo taip, kaip norėtųsi.

– Yra problemų ir „ketvirtoje“ pozicijoje, kurioje Eimantui Bendžiui nepavyko gerai sužaisti, tiesa?

– Mes puikiai žinome, kokio žaidimo galima laukti iš E. Bendžiaus. Jeigu jis nepataiko iš toli, ant „posto“ (baudos aikštelės prieigos – LRT.lt) jis yra nepavojingas. „Ketvirta“ pozicija pasidaro silpna.

– Kaip galima įvertinti Donato Motiejūno sugrįžimą?

– Donatas įmėtė taškų, viskas gerai, bet prieš kelionę į Belgiją mane neramino jo fizinė būklė. Sužaidęs 2–3 minutes jautėsi jo „sėdimas“. Jam trūksta žaidybinio ritmo, čia jis gavo nemažai minučių, bandėme pradžioje žaisti per jį. Jis kovojo stengėsi ir tikrai mums padėjo. Aišku, ne tiek norime, ne tiek, kiek mes iš jo tikimės.

– Ką pirmiausiai bandysite pakeisti prieš mačą su čekais?

– Pasižiūrėsime ramiai šias rungtynes. Reikia parodyti pagrindines klaidas, kurias darome gynyboje. Laisvi metimai, yra laisvi metimai – arba juos pataikai, arba ne. Šiandien jų nepataikėme. Jeigu būtume pataikę, galbūt viskas būtų buvę kitaip. Pirmiausia, turime žiūrėti į gynybą, kuri buvo skylėta kaip rėtis. Turime ruoštis tvirčiau sustovėti tiek puolime, tiek gynyboje.

– Kaip jaučiatės po tokio debiuto?

– Aišku, kad nemalonu. Kam gali būti malonu? Man yra gėda prieš tiek susirinkusių žmonių, kaip mes atrodėme visų rungtynių metu. Yra kaip yra. Žinau, kur atėjau, kokį iššūkį priėmiau. Tai tik pirmosios rungtynės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi