2020.02.21 21:18

Maskoliūno debiutinėse rungtynėse – skaudus belgų dūris

LRT.lt2020.02.21 21:18

2021 m. Europos krepšinio čempionato atrankos starte – skaudus belgų dūris Lietuvos rinktinei. Debiutinėse Dariaus Maskoliūno rungtynėse Lietuvos krepšininkai pateko „liūtams“ į nasrus ir patyrė triuškinančią nesėkmę – 65:86 (9:23, 12:17, 10:28, 34:18).

Lietuvos rinktinės bėdos prasidėjo nuo pat rungtynių pradžios – belgai pajautė metimą iš distancijos ir smeigė tris tritaškius paeiliui. Iš pradžių nutolti varžovams neleido Donatas Motiejūnas, tačiau ir jo pastangos vėliau nedavė vaisių – šeimininkai kėlinį užbaigė dviženkle taškų persvara.

Antrajame kėlinyje pavyko pristabdyti varžovų žaidimą puolime, tačiau patys lietuviai tragiškai atakavo ir į pertrauką nužygiavo turėdami 19 taškų deficitą.

Į dar didesnę duobę Lietuvos rinktinė pateko trečiajame kėlinyje, kuriame varžovams nusileido 18 taškų skirtumu. Vienu metu belgai buvo pabėgę net iki 37 taškų.

Ketvirtajame kėlinyje komandoms liko išspręsti tik formalumus. Daugiau noro parodę lietuviai laimėjo kėlinį 16 taškų persvara ir taip išvengė žeminančio pralaimėjimo.

Kitas Europos čempionato atrankos rungtynes D. Maskoliūno treniruojama komanda žais pirmadienį. Jų Vilniuje laukia dvikova su Čekijos krepšininkais, kurie pirmose grupės rungtynėse 75:71 pranoko danus.

Lietuvos rinktinėje daugiausiai taškų surinko Donatas Motiejūnas – 17. Dar 15 pridėjo Mindaugas Kuzminskas.

Lietuvos rinktinė: Donatas Motiejūnas 17 (6/9 dvit.), Mindaugas Kuzminskas 15 (4/5 dvit.), Mantas Kalnietis 12 (3/4 dvit.), Eimantas Bendžius 8 (2/8 metimai), Tomas Dimša 5, Gytis Masiulis ir Jonas Mačiulis po 3, Arnas Butkevičius 2, Laurynas Birutis, Paulius Valinskas ir Žygimantas Janavičius taškų nepelnė.

Belgijos rinktinė: Retinas Obasohanas 21 (6/7 dvit.), Jonathanas Tabu 18 (3/5 dvit., 4/7 trit.), Pierre‘as-Antoine‘as Gillet 11 (3/7 trit.), Quentinas Serronas 10.

***

Po ketvirtojo kėlinio: Belgija – Lietuva 86:65 (23:9, 17:12, 28:10, 18:34)

Rungtynių pabaigoje Lietuvos rinktinei pavyko sumažinti atsilikimą iki 21 taško ir taip išvengti gėdingo pralaimėjimo Europos čempionato atrankos starte.

Po pertraukėlės lietuviai pratęsė sėkmingą spurtą, todėl belgų strategas dar kartą pasikvietė savo krepšininkus ir po antros minutės pertraukėlės kiek pristabdė mūsiškių žaidimą puolime.

Ketvirtąjį kėlinį Lietuvos rinktinė pradėjo geresniu žaidimu ir, surinkusi 10 taškų iš eilės, sumažino atsilikimą iki 28 taškų. Belgijos rinktinės treneris paprašė dar vienos minutės pertraukėlės.

Po trečiojo kėlinio: Belgija – Lietuva 68:31 (23:9, 17:12, 28:10)

Tragiškai ketvirtį užbaigusi Lietuvos rinktinė į ketvirtąjį kėlinį nusinešė 38 taškų deficitą.

Lietuvius trečiajame ketvirtyje skriaudė Jonathanas Tabu – beveik viską pataikęs gynėjas per kėlinį surinko 13 taškų.

Trečiasis kėlinys prasidėjo tarsi iš baisiausio košmaro – belgai surengė tritaškių lietų ir įgijo rekordinę 30 taškų persvarą. Lietuvius užvesti bandė Tomas Dimša bei Gytis Masiulis – abu krepšininkai pataikė iš tolimos distancijos.

Po antrojo kėlinio: Belgija – Lietuva 40:21 (23:9, 17:12)

Lietuviai savo pirmąjį tritaškį „sužvejojo“ tik po septintojo bandymo – taiklų šūvį atliko Eimantas Bendžius. Tai pernelyg D. Maskoliūno nenudžiugino – belgai sėkmingai rinko taškus bei įgijo 19 taškų persvarą, su kuria ir nužygiavo į rūbinę.

Rinktinę sunkiausiu metu į priekį traukė D. Motiejūnas, sumetęs 4 taškus iš eilės ir sumažinęs atsilikimą iki 14 taškų. Ilgai lietuvių spurtas nesitęsė – belgai po paprašytos minutės pertraukėlės susigrąžino prarastą persvarą.

Antrasis ketvirtis prasidėjo dviem lietuvių klaidomis bei galingu belgų dėjimu. Toliau sėkmingai abejose aikštės pusėse žaidę šeimininkai netrukus padidino pranašumą iki 18 taškų (27:9).

Po pirmojo kėlinio: Belgija – Lietuva 23:9

Lietuvos rinktinės starto penketas: Mantas Kalnietis, Tomas Dimša, Mindaugas Kuzminskas, Eimantas Bendžius, Donatas Motiejūnas.

Belgija per pirmąjį kėlinį išmetė net 11 tritaškių, iš kurių 5 pasiekė tikslą. Pirmąjį kėlinį lietuviai užbaigė turėdami 14 taškų deficitą. D. Maskoliūno auklėtiniai tragiškai atakavo nuo baudų linijos – 5 iš 13.

Belgijos rinktinė visos 9 taškus per pirmas 5 minutes sumetė nuo tritaškio linijos. Belgų šou ties tuo nesibaigė – jie smeigė dar du tolimus metimus ir, likus žaisti šiek tiek daugiau nei 3 minutes, susikrovė 10 taškų persvarą.

Belgija rungtynes pradėjo dviem taikliais tritaškiais ( 6:0). Donatas Motiejūnas atidarė Lietuvos rinktinės taškų sąskaitą (6:2). Po kelių iš eilės nesėkmingų atakų vieną iš trijų baudų pataikė Mindaugas Kuzminskas (6:3).