Naujienų srautas

Sportas2020.02.21 14:55

Dramatišką pergalę Latvijoje prisiminęs Belgijos rinktinės gynėjas: Lietuva turi talento kiekvienoje pozicijoje

rungtynes tiesiogiai transliuos LRT RADIJAS

„Lietuva – krepšinio šalis“, – prieš artėjančią Europos čempionato atrankos turnyro dvikovą su Dariaus Maskoliūno treniruojama rinktine ne kartą kartojo vienas iš Belgijos komandos lyderių Jonathanas Tabu.

34-erių metų krepšininkui Lietuva yra ne tik pažįstama komanda, bet dar ir puikius prisiminimus keliantis varžovas. 2015 metų Europos čempionato grupės etapo rungtynėse Lietuvai buvo suduotas skaudus belgų smūgis, kai Matto Lojeski metimas su sirena nulėmė pergalę.

Belgijos vyrų krepšinio rinktinės gynėjas Jonathanas Tabu: manau, lietuvių komandoje – aibė gerų žaidėjų

Tiesa, Lietuvos krepšininkai dar čempionato metu pamiršo apie kartų šio pralaimėjimo skonį – turnyro pabaigoje Jono Kazlausko kariauna pasidabino sidabro medaliais.

Prieš artėjančią dvikovą su žurnalistais bendravęs J. Tabu negailėjo pagyrų Lietuvos rinktinei ir teigė, jog D. Maskoliūnas turi platų talentingų žaidėjų pasirinkimą.

– Kaip vertinate šių metų Belgijos komandą?

– Komandoje yra daug jaunų vaikinų. Akivaizdu, kad karta keičiasi, bet manau, kad vis tiek turime talento, nors ir mums negali padėti du pagrindiniai rinktinės žaidėjai – Ismaelis Bako ir Sam Van Rossomas. Visgi, manau, kad mes turime šansų, ypatingai žaidžiant namuose.

– Prieš pat rungtynes su Lietuva praradote keletą žaidėjų dėl traumų. Kaip tai gali atsiliepti komandai?

– Mums trūks Manu (Emmanuelio Lecomte – LRT.lt). Manau, kad Manu galėjo duoti labai daug, nes yra labai jaunas ir tobulėjantis krepšininkas. Tačiau vis tiek turime pakankamai resursų savo sudėtyje, kad galėtume užpildyti šias netektis. Tikiu vaikinais, kuriuos turime.

– Ko tikėtis iš Europos čempionato atrankos?

– Mūsų tikslas yra patekti į Europos čempionatą. Žinau, kad nebus lengva, ypač, kai pirmos rungtynės su Lietuva. Jiems padės Eurolygos patirties turintys žaidėjai, bet mūsų tikslai nuo to nesikeičia – norime keliauti į Europos pirmenybes.

– Kokie prisiminimai iš 2015 metų Europos čempionato, kai įveikėte Lietuvą?

– Puikūs. Manau, kad tai buvo mūsų viena didžiausių pergalių tokio stambumo turnyre. Lietuva turėjo stiprią sudėtį, bet mūsų komandoje taip pat netrūko pajėgių žaidėjų. Dabar yra kiti laikai, kiti žaidėjai. Žinome, kad Lietuva taip pat turi naujų ir jaunų žaidėjų. Be abejo, jiems trūksta kai kurių Eurolygos krepšininkų, bet Lietuva yra krepšinio šalis, kurioje netrūksta talento. Turime būti pasiruošę sunkiai kovai.

– Jums pačiam minėtos rungtynės su Lietuva taip pat buvo sėkmingos – pataikėte viena iš tolimų metimų, kai sprendėsi rungtynių baigtis.

– Puikiai atsimenu, kaip tada grįžome į rungtynes. Prisimenu tą momentą, kai laukėme patvirtinimo dėl pergalingo metimu. Tikrai puikūs prisiminimai, tačiau dabar yra kiti metai ir kitas turnyras.

– Kokias įžvelgiate stipriąsias Lietuvos rinktinės žaidimo puses?

– Kiekvienoje pozicijoje yra pajėgių žaidėjų. Įžaidėjo pozicijoje rungtyniauja Mantas Kalnietis, kuris čia žaidžia labai ilgai, turi Eurolygos patirties ir yra laimėjęs beveik viską savo karjeroje. Gynėjų grandyje yra daug jaunų žaidėjų, 4-oje ir 5-oje pozicijose – Motiejūnas su Bendžiumi. Taip pat yra patyrusių žaidėjų – Mačiulis ir Kuzminskas, kuris žaidė NBA. Tai labai pajėgi komanda, turinti stiprių pusių kiekvienoje pozicijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi