Naujienų srautas

Sportas2020.02.21 13:36

Palyginimo su Jasikevičiumi sulaukęs belgų treneris gerbia lietuvius: esame realistai

rungtynes tiesiogiai transliuos LRT RADIJAS
Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2020.02.21 13:36

Rungtynių su Lietuvos vyrų krepšinio rinktine dieną surengtoje rytinėje Belgijos treniruotėje nuotaikos buvo geros – „liūtais“ vadinami žaidėjai surengė pamėtymų treniruotę, o viską iš šalies įdėmiai stebėjo vyriausiasis treneris Dario Gjergja. 

Nuo 2011 metų Belgijos Ostendės „Filou“ klube dirbantis specialistas iš Kroatijos, turintis ir Belgijos pilietybę, 2018-aisiais perėmė belgų rinktinės vyriausiojo trenerio vairą iš ilgamečio specialisto Eddy Cateelso.

Kroato tikslas – 2021 metų Europos čempionato atrankos turnyre iškovoti bilietą į pagrindinį turnyro etapą. D. Gjgergja prieš dvikovą su lietuviai nesimėto skambiais lozungais ir supranta, kad individualiu žaidėjų meistriškumu belgai nusileidžia lietuviams.

Visgi specialistas tiki, kad nemažai problemų dėl traumuotų žaidėjų netekčių turintys belgai parodys, viską, ką gali.

Bendraudamas su žurnalistais iš Lietuvos, kroatas pasidalino savo mintimis apie laukiančią akistatą su lietuviais.

„Lietuvos stiprybės? Lietuvos rinktinė yra stipri visais atžvilgiais. Jie turi gerą patyrusių ir jaunų žaidėjų balansą. Čempionų lygos turnyre man teko susidurti su Panevėžio „Lietkabelio“ klubu, todėl žinau keletą žaidėjų.

Darbo su nacionaline krepšinio rinktine specifiką nurodęs Dario Gjergja: čia reikia pasirūpinti gera vidine chemija

Lietuvių gretose yra puikus žaidėjų branduolys. Geri tarpusavio ryšiai. Čia daug patyrusių ir jaunų žaidėjų ir komanda atrodo puikiai“, – šypsojosi kroatas.

– Koks yra Belgijos rinktinės tikslas? Koks tikslas žvelgiant į žaidėjų tobulėjimą?

– Išsikėlėme sau tikslą patekti į Europos čempionatą. Norime tai pasiekti. Stengiamės į rinktinę įtraukti ir jaunus žaidėjus, kad kartos galėtų pasikeisti ir tai pasitarnautų ateičiai.

– Komandos negali turėti Eurolygos žaidėjų, tačiau ir be šių netekčių turėjote problemų dėl kitų žaidėjų traumų. Kiek jos buvo skaudžios ruošiantis šiam atrankos turnyro langui?

– Jie turėjo būti labai svarbūs, kadangi prieš tai vykusiame pirmajame atrankos turnyro etape į Europos čempionatą sėkmingai prisidėjo prie komandos žaidimo. Visuomet sakau, kad rinktinėje turi turėti geriausiu žaidėjus, bet, jeigu neturi visų geriausių, turi išspausti maksimalią naudą iš likusių. Susidursime su elitine komanda, nebus lengva. Bandysime atiduoti visas jėgas, bet esame realistai.

– Ar Belgijos krepšinio visuomenė vis dar prisimena pergalę prieš lietuvius 2015-ųjų Europos čempionate?

– Žinote, tada belgai pasiekę pergalę su visiškai kitokia komanda. Turime tai atvirai pripažinti.

– Treneri, atrodo ramus žmogus, tačiau vienas Belgijoje rungtyniavęs lietuvis – Augustas Pečiukevičius yra sakęs, kad galite būti labai emocingas rungtynių metu ir net primenate Šarūną Jasikevičių. Kaip yra iš tikrųjų?

– Jeigu kas įžvelgia bent kokių paralelių tarp manęs ir Šarūno Jasikevičiaus, dėl to galiu tik didžiuotis. Šarūnas buvo puikus žaidėjas, o dabar yra nuostabus treneris.

Stengiuosi būti reiklus specialistas. Tai kartais gali būti problema. Nori, kad tavęs žaidėjai klausytų. Turiu būti atviras – rinktinėje negali būti toks, koks esi klube. Turi prisitaikyti ir per 3–4 dienas turi maksimaliai gerai paruošti ir sulipdyti komandą. Tai – pagrindinis tikslas, todėl manęs tokio, koks būnu klube, nepamatysite rinktinėje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi