Naujienų srautas

Sportas2020.02.21 07:00

Papildomai Maskoliūno taktiką gliaudęs Kalnietis: turėtą laiką išnaudojome produktyviai

Posakiu „eilinė diena ofise“ apibūdinamos žmonėms puikiai pažįstamos situacijos, neišmušiančios jų iš vėžių. Prie rinktinės 2021 m. Europos čempionato atrankos turnyro pirmajam langui prisijungęs ilgametis įžaidėjas Mantas Kalnietis būtent tokiu požiūriu pasitinka pirmąsias rungtynes su belgais. 

Krepšininkas dar pamena 2015-ųjų Europos čempionato dvikovą grupių etape Rygoje. Į kovą su Belgijos krepšininkai stojusi Lietuvos rinktinė patyrė nesėkmę 74:76.

Nors vėliau tapo aišku, kad pergalingas belgų metimas buvo įskaitytas per klaidą, tokių dalykų pagrindinis Lietuvos atakų organizatorius jau nebesistengia sureikšminti.

Papildomai Maskoliūno taktiką gliaudęs Kalnietis: turėtą laiką išnaudojome produktyviai

Šilto bei šalto rinktinėje matęs 33-ejų metų 196 cm ūgio M. Kalnietis kartu su kitais komandos draugais ketvirtadienio vakarą nedideliame Belgijos Monso mieste surengė lengvą treniruotę prieš penktadienį laukiantį išbandymą su šeimininkų rinktine.

Dvikovose su belgais ir pirmadienį Vilniuje vyksiančiame susitikime su čekais M. Kalnietis valdys rinktinės žaidimo gijas bei skirstys kamuolius komandos draugams. Vyriausiojo trenerio Dariaus Maskoliūno pagrindiniu idėjų įgyvendintoju aikštėje tapsiantis įžaidėjas bendraudamas su žiniasklaida pripažino, kad per trumpą pasiruošimo laikotarpį teko įsiminti nemažą kiek informacijos.

„Mokymosi procesas buvo labai greitas. Galima sakyti – skubotas. Manau, kad visą turėtą laiką išnaudojome produktyviai, o treniruotės gavosi neblogos. Taktiką greitai susidėjome į galvas. Žiūrėsime, kaip viską seksis išpildyti rytojaus rungtynėse“, – pasiruošimą iki dvikovos su belgais reziumavo M. Kalnietis.

– Treneris minėjo, kad nesistengė galvos apkrauti deriniais.

– Čia taip atrodo treneriui (šypsosi – LRT.lt). Buvo, kad pirmąją dieną reikėjo visko tiek daug susidėti į galvas, kad turėjome skirti papildomo laiko žiūrėti medžiagą kompiuteryje bei nagrinėti kelis derinius. Kaip bebūtų, viskas tvarkoje. Vakarinėse treniruotėse, žaisdami penki prieš penkis, viską ganėtinai gerai išpildydavome.

– Ar išsigrynino komandos starto penketas?

– Ne, treniruotėse keitėmės žaisdami su visais. Nedėjome kažkokių konkrečių akcentų, o treneris jau viską nuspręs prieš rungtynes.

– Ką labiausiai akcentuojame Belgijos rinktinės žaidime?

– Sunku pasakyti. Nelabai žinome, kokiais deriniais jie žais. Jiems tai irgi bus pirmosios rungtynės. Tiesiog akcentuojame kiekvieno varžovų žaidėjo individualias savybes. Žiūrėjome jų stipriąsias puses. Stengsimės neleisti jiems daryto to, ką kiekvienas krepšininkas geriausiai individualiai daro.

– Ar belgai jums atrodyti tokie pat pavojingi kaip ir prieš penkerius metus?

– Labai sunku lyginti. Praėjo penkeri metai – didžiulis laiko tarpas. Varžovų rinktinėje pasikeitė daug žaidėjų. Nėra daug sąsajų.

– Ar tenka prisiminti tas skandalingas rungtynes 2015-aisiais Latvijoje?

– Ne, matote, jeigu čempionatas būtų blogai pasibaigęs, galbūt ir būtume apie tą dvikovą galvoję. Mums viskas vėliau išsirutuliojo normaliai. Tokių rungtynių per visą karjerą gali atrasti begalę. Visiškai kita istorija.

– Kalbama, kad jus rungtynėse su Belgijos rinktine palaikys mažiausiai keli šimtai sirgalių iš Lietuvos. Kiek svarbu jausti tokį palaikymą varžovų aikštėje?

– Džiaugiamės, kad nesvarbu, kokie turnyrai – pagrindiniai ar atrankos, mus seka ištikimiausi sirgaliai. Jeigu jų rytoj tiek susirinks, turėtų prarėkti ramius belgus.

– Rytojaus rungtynės bus krikštas D. Maskoliūnui vyriausiojo trenerio kėdėje rinktinėje. Kiek jis pasikeitė su tuo žmogumi, kurį pažinojote anksčiau?

– Sunku pasakyti, nes su treneriu dirbome tik kelias treniruotes. Net neabejoju, kad kiekvienos profesijos atstovas per bėgančius metus kažko išmoksta. Pamatysime, kaip jam seksis. Jis ta ramybe spinduliavo net Vladimiro Romanovo laikais. Čia neturėtų būti labai sunku.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi