Sportas

2020.02.21 05:30

Eurolygos Belgijoje nepamiršęs Maskoliūnas – apie ramybę, belgus ir Motiejūno kojines

Rytis Kazlauskas, LRT.lt iš Belgijos2020.02.21 05:30

Ketvirtadienio vakarą į Panevėžio dydžio Monso miestą Belgijoje atvykusi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, dar net nespėjusi įsikurti viešbutyje, surengė treniruotę 3700 sirgalių talpinančioje vietinėje krepšinio arenoje. 

Čia penktadienį laukiama mažiausiai 250 iš Lietuvos atvyksiančių ištikimiausių mūsų šalies rinktinės krepšinio sirgalių bei kitų lietuvių, kurie į dvikovą tarp mūsų šalies ir Belgijos rinktinių atkeliaus iš kitų kampelių.

Maskoliūnas prieš dvikovą su belgais: jie bus užsivedę ir norės kažką įrodyti, bet turime patys kontroliuoti susitikimą

Tris pastarąsias dienas Vilniuje intensyviai dirbę Dariaus Maskoliūno treniruojami žaidėjai Monse nebuvo nuvaryti nuo kojų.

„Belfius“ klubo namų arenoje mūsų šalies krepšininkai surengė lengvą treniruotę. Fizinio rengimo treneris Martas Skrabulis kiek prajudino žaidėjų raumenis, o po nedidelio apšilimo ėjo vietos lankų apkrikštijimas lietuviškais metimais.

Tai, kad treniruotėje žaidėjai prieš penktadienio dvikovą nebus apkrauti taktinėmis dvikovomis, įrodė ir kitas dalykas. Įprastai tik treniruotės pabaigoje įleidžiami žurnalistai šįkart netgi su Dariumi Maskoliūnu galėjo tiesiogiai per kompiuterio ekraną stebėti Eurolygos rungtynes tarp Kauno „Žalgirio“ ir Vitorijos „Baskonia“.

Į kompiuterį kartu su Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generaliniu sekretoriumi Mindaugu Špoku sulindęs D. Maskoliūnas pranešdavo kitiems rinktinėms žaidėjams rezultatus ar linksmai sušukdavo po sėkmingų žalgiriečių žaidimo epizodų.

„Žiūrėk, kad ir tu taip rytoj žaistum“, – po L. Lekavičiaus taiklaus metimo atsisukęs į rungtynes kartu kurį laiką stebėjusį Mantą Kalnietį išpyškino D. Maskoliūnas.

Taktinę savo sumanymų dalį rinktinės žaidėjai ir trenerių štabas parepetuoti galės jau per penktadienio rytinę treniruotę. Vakare, nuo 21:30 val. Lietuvos laiku, lauks Liūtais save vadinančių belgų išbandymas.

Šis pirmasis jėgų patikrinimas kitų metų Europos čempionato atrankos turnyre bus ir D. Maskoliūno sugrįžimas į vyriausiojo trenerio kėdę, kurioje specialistas reguliariai nesėdi jau nuo 2015-ųjų.

„Sąžiningai – jaučiuosi ramiai. Sunku keliais sakiniais apibūdinti savo jausmus. Visus priešininkus vertiname ir gerbiame, bet esu įsitikinęs, kad mūsų vyrai yra geresni, kad mes esame geresnė komanda. Aišku, visada tai reikės rytoj įrodyti aikštelėje. Galbūt dėl to taip ramiai jaučiuosi“, – apie artėjantį sugrįžimą į vyriausiojo trenerio kėdę rungtynėse tvirtino D. Maskoliūnas.

– Treneri, minėjote, kad žaidėjai nėra robotai, tad sunku sutalpinti visą informaciją į jų galvas. Kiek iš tiesų pavyko perteikti tų norimų idėjų jiems?

– Su Benu apie tai kalbėjomės. Galima sakyti, kad tikrai nemažai perdavėme informacijos. Per treniruotę atrodė, kad žaidėjai gaudosi gynyboje ir supranta puolimo derinius. Klaidų buvo mažai. Aišku, viena yra treniruotė, visiškai kita – varžybinis stresiukas ir įtampa. Tikimės, kad viskas atrodys lygiai taip pat neblogai, kaip atrodė ir treniruočių metu.

– Ar jau išgryninote rytojaus rungtynių starto penketo idėją?

– Nėra išgryninto kažko konkretaus. Esame numatę penketą, bet didelės svarbos tam neteikiu. Tikrai norėčiau ir tikiuosi, kad bus galimybė visiems pasižaisti ir pasijausti rinktinės nariais. Noriu, kad visi būtų patenkinti.

– Ar ši Belgijos rinktinė atrodo pavojingesnė nei ta, prieš kurią žaidė lietuviai 2015-aisiais?

– Negalima sakyti, kad ši rinktinė silpnesnė nei 2015-ųjų. Visgi tais metais belgai turėjo 3–4 Europoje pripažintus žaidėjus. Šiuo metu jų sudėtyje nėra, atrodo, nė vieno Europos taurės turnyro žaidėjo. Taip, jie neturi žvaigždžių, bet turi patyrusių keletą žaidėjų ir daug gražaus jaunimo. Jie žais namuose, bus užsivedę ir norės kažką įrodyti. Mes turime paimti rungtynes į savo rankas su gera gynyba, jeigu pasiseks – su geru puolimu, ir patys kontroliuoti susitikimą.

– Prisimenate, kada pastarąjį kartą ekrane tiesiogiai stebėjote „Žalgirio“ rungtynes Eurolygoje?

– Senokai, turiu pasakyti, kad jau senokai.

– Koks jausmas?

– Jausmas keistas. Sėdi žiūri ir jautiesi, lyg sėdėtum rungtynėse ant suoliuko. Esi visas įsitraukęs. Rytoj būsiu visas jau čia.

– Treneri, Donatas Motiejūnas visai komandai padovanojo savo vardinių kojinių. O jūs gavote porą?

– Štai, prašau (rodo į kojines – LRT.lt).

– Ką dar D. Motiejūnas duoda šiai rinktinei?

– Be kojinių? Dar duoda „triusikų“. Kaip žinome, jo linija dar susideda ir iš apatinių. Jeigu rimtai, pamatysime rytoj. Neturiu nė vienam pretenzijų dėl darbo keliose treniruotėse. Visi nori, visi užsivedę. Tiek aš, tiek jūs visi pamatysime rytoj, kaip žaidžia Donatas ir visi kiti.

– Ar šiai rinktinei labiau reikia baudos aikštelėje žaidžiančio D. Motiejūno, ar jis kartu prisidės prie žaidimo ir savo tritaškiais?

– Reikia jo baudos aikštelėje. Iš toli metančių žmonių komandoje turime pakankamai. Bandysime Donatą išnaudoti po krepšiu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.