Naujienų srautas

Sportas2020.02.21 01:17

Auklėtiniams pagyrų negailėjęs Jasikevičius: nėra lengva, kad galvos taip veiktų po iškovoto titulo

LRT.lt 2020.02.21 01:17

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai maksimaliai sėkmingai išpildė Eurolygos rungtynėms Vitorijoje su vietos „Baskonia“ ekipa paruoštą planą. 

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai turnyre šventė dešimtąją pergalę įveikdami Ispanijos klubą rezultatu 74:60. Žalgiriečiai ne tik pasiekė tašką varžovų teritorijoje, bet ir didesniu skirtumu atsirevanšavo už pralaimėjimą pirmose sezono rungtynėse Kaune – 58:70.

Kauniečių pergalės pamatus paklojo įspūdinga gynyba ir triuškinamu rezultatu laimėta kova dėl atšokusių kamuolių (43-22).

Dar po pirmosios mačo dalies 5 taškais atsilikę „Žalgirio“ krepšininkai (30:35), antroje susitikimo dalyje praleido vos 25 taškus į savąjį krepšį, o patys įmėtė 44.

Turnyro lentelėje iki vienos pergalės sumažinę atsilikimą iki aštuntosios vietos Š. Jasikevičiaus auklėtiniai toliau tęsia įspūdingą pasirodymą antroje Eurolygos sezono pusėje.

Po dvikovos Vitorijoje Š. Jasikevičius džiaugėsi savo auklėtinių žaidimu ir vardino pagrindines pergalės priežastis.

„Noriu pagirti savo vyrus už suaugimą. Pradėsiu ne nuo šių rungtynių analizės, o nuo antradienio. Žinoma, kad atšventėme laimėtą taurės trofėjų taip, kaip žalgiriukas moka švęsti. Antradienį mes, treneriai, atėjome ir galvojome, kad iš treniruotės nieko nebus. Buvo svarbiausia, kad žaidėjai ateitų ir išprakaituotų. Visgi žaidėjai atėjo rimtai dirbti. Tikrai treniruotė buvo labai netgi gera.

Atvažiavome čia ir vėl surengėme gerą treniruotę. Mūsų rungtynės buvo blogiausia, ką turėjome šią savaitę. Galvos nedirbo, bet vyrai labai stengėsi. Visgi proto buvo mažai. Kaip bebūtų, po laimėtos taurės svarbiausia buvo laimėti. Dabar turime galimybę turėti 3–4 laisvas dienas. Su tokiu kalendoriumi tai yra „kosmosas“.

Žaidėjams reikia išsivalyti galvas ir eiti į paskutinę sezono dalį. Komanda eina į priekį ir labai džiugina jų protas ir geras mentalitetas. Jeigu netgi būtume pralaimėję, būčiau sakęs, kad mes antradienį ir trečiadienį ėjome dirbti. Šiandien jie stengėsi, kovojo dėl atšokusių kamuolių. Nėra lengva, kad galvos taip veiktų po iškovoto titulo. Yra labai daug pozityvo“, – po rungtynių „Žalgiris TV“ aiškino Š. Jasikevičius.

– Kas lėmė tokį sėkmingą trečiąjį susitikimo kėlinį? Ar gynyba pagerėjo, ar puolimas?

– Manau, kad pagerėjo puolimas. Gynyba buvo tikrai normali. Neįleidome „Baskonia“ žaidėjų į trijų sekundžių zoną, tai buvo pagrindinis dalykas. Kažkiek gynyba pagerėjo, bet, galų gale, mes pataikėme. Galbūt viskas būtų atrodę kitaip ir pirmoje pusėje, jeigu būtume pataikę metimus, kurių laisvų mes turėjome. Tikrai superinė pergalė. Reikia išsivalyti galvas ir eiti toliau.

– Kiek atkovoti kamuoliai puolime laikė komandą rungtynėse pirmoje pusėje?

– Būtent. Manau, kad kamuoliai ir atakų skaičius išlaikė mus žaidime. Penkių taškų atsilikimas po pirmosios pusės – labai geras rezultatas mums su tokiu žaidimu. Šita komanda pradeda išeiti po pertraukos su geresniu žaidimu. Nenoriu prisišnekėti. Po pertraukos, ką pasakai žaidėjams, jie užsikuria ir jiems patiems malonu žaisti. Po tokio labai nesėkmingo lapkričio ir gruodžio leidžia žaidėjams jaustis žymiai geriau.

– Pergalė didesniu skirtumu nei buvo pralaimėta rungtynėse Kaune. Kuriuo momentu susitikime pajautėte, kad jau reikia skaičiuoti?

– Pačioje pabaigoje. Likus pusantros minutės pradėjome skaičiuoti. Manau, kad net teisėjai apie tai nelabai žinojo, nes pradėjo atlaidžiau žiūrėti į rungtynes. Paskui paaiškinome tai ir teisėjams. Visgi, manau, kad jie tuo dalykus žino. Gerai, kad turime palankų skirtumą, bet nemanau, kad jis bus reikšmingas po 34 turų.

– L. Lekavičius pirmoje pusėje gavo priekaištų, bet antroje susitikimo dalyje su juo startavote. Kokia buvo mintis?

– Žinote, žaidėjai turi išsikovoti pasitikėjimą. Lukas yra mums labai daug davęs, todėl jis turi teisę žaisti blogai. Galbūt tas, kuris turi blogą mėnesį, jis bus ilgiau pasodintas. Visgi, tie, kurie mus tempia paskutinį mėnesį ar du, tikrai turi trenerių pasitikėjimą. Lukas gali žaisti blogai, bet mes norime suteikti jam visus šansus atsiskleisti, nes jis yra geroje formoje.

– Kiek džiugina tai, kad aštuntoje vietoje esanti komanda jau turi tik viena pergale daugiau?

– Nereikia nieko mąstyti, dar labai anksti. Aš kaip treneris gaunu patirties. Prieš trejus ketverius metus irgi skaičiuodavome ir žiūrėdavome komandas. Dabar reikia žiūrėti kitaip. Mes nieko neskaičiuojame. Vienintelis šansas, jeigu nori pasiekti – reikia laimėti. Kito kelio nėra. Turime eiti į kitas rungtynes su tuo pačiu mentalitetu. Skaičiuodamas prisidarysi problemų.

– Kokį duotumėte patarimą Dariui Maskoliūnui prieš rytojaus rinktinės rungtynes?

– Jis jau viską žino ir pats sakė, kaip žais.

– O šiandien jo trūko?

– Trūko to garso, bet tada dvigubai daviau garso, kad būtų ir už jį. Malonu, kad būtų šalia, nes švęst moka ir jis.

– Martinas Gebenas žaidė 9 minutes. Kiek jos buvo svarbios susitikime?

– Šnekėjome apie tai su komanda, kad jį į aikštelę įmečiau labai nedėkingu momentu. Jis ne tik nesudegė, bet kaip suoliuko žaidėjas davė naudos. Tikrai įnešė energijos, suoliuko žaidėjai tą ir turi padaryti. Jis davė daug. Jis buvo daugiau nei solidus.

– Dabar komanda gaus 3–4 dienas poilsio?

– Panašiai. Prieš „fizrūkų“ (fizinio rengimo trenerių – LRT.lt) valią.

– Ar būtų gavę tiek poilsio žaidėjai net ir pralaimėjimo atveju?

– Taip, būtų gavę. Treneriui irgi reikia pirkti bilietus visur kur.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi