Sportas

2015.09.21 16:10

Kodėl Lietuva nenori organizuoti „Eurobasket 2017“?

Paulius Cubera, 15min.lt 2015.09.21 16:10

Jau nuo spalio 1 dienos „FIBA Europe“ kviečia visų nacionalinių Europos šalių krepšinio federacijas teikti paraiškas 2017 metų Europos krepšinio čempionato organizavimui. Šalis ar kelios šalys, organizuosiančios kitą Europos krepšinio čempionatą, paaiškės šių metų gruodį.

Portalas 24sek.lt jau rašė, kad kitas čempionatas bus dviejomis dienomis ilgesnis, o „FIBA Europe“ prezidentas Turgay‘us Demirelis neabejoja, kad 2017 metų turnyras ir vėl turėtų vykti keliose valstybėse.

T. Demirelio teigimu, jau yra 12 valstybių, kurios išreiškė norą organizuoti „Eurobasket 2017“.

Visų pirma, vien už paraiškos pateikimą reikia sumokėti negrąžinamą 20 tūkst. eurų mokestį. Jis nebus grąžintas, net jei šalis gaus teisę būti viena organizatorių.

Vienos iš grupės varžybų organizavimas kainuos 1,4 mln. eurų, negana to, FIBA pasiima 10 proc. nuo uždarbio už bilietų pardavimą.

Dar viena sunkinanti aplinkybė – limituotos rėmėjų pozicijos. FIBA didelę dalį rėmėjams skirtų vietų yra rezervavusi saviems rėmėjams, tad tai dar labiau apsunkina galimybę nacionalinei federacijai uždirbti.

Galiausiai, pagal Europos čempionatų taisykles, atvykstančios komandos turi gyventi penkių žvaigždučių viešbučiuose. Tai reiškia, kad Lietuvoje turnyras galėtų vykti tik Vilniuje, nors Kauno „Žalgirio“ arena yra kur kas didesnė.

Vilniaus „Siemens“ arenoje krepšinio rungtynių metu telpa virš 11 tūkst. žiūrovų, tačiau Europos čempionatui reikėtų kur kas didesnės žiniasklaidos tribūnos, atskiros VIP tribūnos, o dalis bilietų išdalijama rėmėjams.

Tokiu atveju iš 11 tūkst. vietų liktų tik apie 8 tūkst., už kurias galima uždirbti parduodant bilietus.