Naujienų srautas

Sportas2020.02.20 07:37

Pasaulio čempionate į 30-uką patekęs Karolis Dombrovskis: apie šį rezultatą galima kalbėti

LRT.lt 2020.02.20 07:37

Geriausias pasaulio čempionatas ir geriausias karjeroje sezonas. Antholce (Italija) vykusiose pasaulio biatlono čempionato 20 km asmeninėse varžybose Karolis Dombrovskis uždėjo vyšnią ant torto – užėmė 30 vietą, skelbiama pranešime spaudai.

Iki praėjusios savaitės aštuntose planetos pirmenybėse dalyvaujantis Lietuvos biatlonininkas nė karto nebuvo patekęs į geriausiųjų 50-uką. Tuo tarpu Antholco sprinte jis buvo 50-as, persekiojime – 48-as, asmeninėse lenktynėse – 30-as. K. Dombrovskis taip pat buvo istorinę 16 vietą užėmusios mišrios estafetės komandos dalimi.

„Sprendžiant iš to, kad šį sezoną tris kartus iškovojau taškus (top-40 – aut. past.), tai yra geriau už visus kitus sezonus. Pasaulio čempionate visi trys individualūs startai buvo vis geresni. Patekau pirmą kartą į persekiojimą, ten dar pagerinau, kad ir dviem vietomis, savo poziciją, o šiandien ta 30 vieta pasaulio čempionate labai džiugina. Ačiū visiems, kas manimi tikėjo ir palaikė“, – džiūgavo K. Dombrovskis.

Pasaulio taurės varžybose aukštesnę vietą sportininkas užėmė tik kartą – praėjusio sezono metu Pokliukoje (Slovėnija) toje pačioje asmeninėje rungtyje buvo 25-as. Už pasitikėjimą Lietuvos biatlonininkas ypač dėkojo treneriams, kadangi dėl jų sprendimo jis galėjo startuoti sąlyginai geriausioje antroje starto grupėje.

„Šiandien yra ta diena ir tas rezultatas, apie kurį galima kalbėti. Prieš čempionatą sakiau, kad norėsiu padaryti rezultatą, apie kurį būtų galima kalbėti – tą ir padariau. Dėkoju treneriams, kurie pasitikėjo manimi, davė šansą ir pastatė mane į vieną geriausių starto grupių. Varžybų pabaigoje pradėjo snigti ir tai irgi atsiliepė rezultatams, todėl esu dėkingas, kad suteikė man šansą, o aš pateisinau jų lūkesčius“, – sakė K. Dombrovskis.

Per keturis šaudymo ruožus biatlonininkas suklydo tik sykį – paskutinio šaudymo metu. K. Dombrovskis prisipažįsta, kad lemiamu metu koją pakišo jaudulys, o netaiklus galėjo būti ne vienas šūvis.

„Ketvirtas šaudymas buvo be galo emocionalus. Nesugebėjau išlaikyti šaltų nervų ir nuo pat pirmo šūvio kojos labai drebėjo, negalėjau pabėgti mintimis nuo to, ką turiu padaryti. Tai turėjo įtakos tai vienai baudai. Iš tikrųjų, keli šūviai „praėjo“ vos vos...“, – komentavo K. Dombrovskis, atskleidęs, kad du taikiniai užsivertė po vadinamo gabarito.

4 kartus per 7 dienas varžybose startavęs K. Dombrovskis poilsio neturės – rytoj jis su Natalija Kočergina dalyvaus vienetų mišrioje estafetėje.

„Nuovargis jau jaučiasi, bet ne tiek fizinis, kiek psichologinis. Varžybų laukimas, priešvaržybinės dienos, mankštos jau davė papildomo nuovargio“, – teigė biatlonininkas.

Pirmą šio pasaulio čempionato auksą iškovojo prancūzas Martinas Fourcade. Tik paskutinį šūvį prašovęs biatlonininkas 57 sek. pranoko norvegą Johannesą Thingnesą Boe (šaudymas 1+0+0+1) ir 1 min. 22,1 sek. – bronzą pasidabinusį austrą Dominiką Landertingerį (0+0+0+1). K.Dombrovskis atsiliko 5 min. 11,9 sek.

Paskutinėje šaudykloje viltis startuoti prestižinėse bendro starto varžybose sudaužė Vytautas Strolia: į geriausiųjų 30-uką pretendavęs lietuvis lemiamame šaudymo ruože suklydo dukart. Uždirbęs 3 baudos minutes (0+1+0+2), jis užėmė 55 vietą tarp 104 biatlonininkų.

Tomas Kaukėnas buvo 74-as (2+1+0+1). Lietuviai nugalėtojui atitinkamai pralaimėjo 7 min. 10,1 sek. ir 9 min. 6,1 sek.

Tuo tarpu Nacijų taurės įskaitoje mūsiškiai aplenkė suomius ir dabar rikiuojasi 16-ti (2874 taškai). Patekimas į Top-17 kitą sezoną suteiktų teisę individualiose rungtyse deleguoti nebe tris, o keturis Lietuvos atstovus.

Šis pasaulio čempionatas lietuviams klostosi puikiai: mišri estafetė užėmė 16 vietą, Vytautas Strolia sprinte buvo 28-as, persekiojime – 31-as, o Natalija Kočergina – sprinte 34-a.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi