Sportas

2020.02.19 14:05

Žaismingas „Žalgirio“ dublerių estas: apie debiutą Eurolygoje, etapą Prienuose ir Jasikevičiaus riksmus

LRT.lt 2020.02.19 14:05

Kauno „Žalgirio“ dublerių komandoje Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) tobulėja vienas įdomiausių savo kartos įžaidėjų 19-metis Kerras Kriisa, skelbia tinklalapyje nklyga.lt.

Estas 2018 metais pasirašė sutartį su Kauno „Žalgiriu“ ir vasarą atvyko į Lietuvą, o tuomet jam buvo tik septyniolika metų.

Dabar Kriisa Kaune leidžia jau antruosius metus, o sprendimą atvykti į „Žalgirio“ organizaciją jis vadina teisingu žingsniu savo karjeroje.

„Tai buvo geriausias mano turėtas pasiūlymas, – svetainei „nklyga.lt“ pasakojo K. Kriisa. – Didelis klubas, žaidžiantis Eurolygoje, gera antroji komanda, geras individualus tobulėjimas. Viskas čia tikrai gerai. Atvykti čia buvo teisingas sprendimas, todėl esu labai laimingas, kad čia persikėliau.“

Lyginant su praėjusiu sezonu, šiemet NKL krepšininko rezultatyvumas pakilo nuo 6,5 iki 13,9, rezultatyvių perdavimų skaičius kilo nuo 3,2 iki 5,8, o naudingumas buvo kilstelėtas nuo 4,5 iki 14,9.

„Manau, kad pernai turėjau visai kitokį vaidmenį. Dabar aš esu labiau subrendęs. Pernai aš visą sezoną bandžiau patobulėti ir pažinti lygą, o dabar aš jau žinau žaidėjus, žinau, kurie yra gudresni ir kurie – kvailesni. Manau, kad patobulinau kiekvieną savo žaidimo aspektą. Praėjusį sezoną ir vasarą visą laiką dirbome, treneriai mane spaudžia. Patobulinau visus žaidimo aspektus“, – kalbėjo 189 cm ūgio krepšininkas.

2019 metų pradžioje Kriisa krepšinio visuomenei garsiai pranešė apie save, kai Eurolygos jaunimo atrankos turnyre Kaune buvo išrinktas naudingiausiu krepšininku. Po šio įvykio dėmesys įžaidėjui gerokai padidėjo.

„Sulaukiau daug dėmesio, nes užfiksavau svarbų pasiekimą. Bet taip pat tas dėmesys yra dirbtinis, nes iki tol žmonės negalvojo, kad aš galiu tai padaryti. Daugeliui žmonių įrodžiau, kad jie klydo. Aišku, po tokio pasiekimo žmonės pradeda apie tave keisti nuomonę, pripažįsta, kad aš galiu žaisti, nors anksčiau dėl to šiek tiek abejojo. Dėmesio tikrai turėjau“, – teigė K. Kriisa.

Kerras Kriisa Kaune turėjo ne vieną trenerį. Praėjusio sezono pradžioje jį treniravo Tomas Keršis, po kelių mėnesių jį pakeitė Mantas Šernius, o nuo šio sezono gynėjas tapo Arvydo Gronskio auklėtiniu. Dabartiniam „Žalgirio“ dublerių treneriui Kriisa palieka gerą įspūdį.

„Jis yra talentingas ir pasižymi tokiu žaismingumu, geru žaidimo skaitymu. Jis ne daro, o žaidžia, mėgaujasi. Savo tuo žaidimu jis padaro kitus geresniais. Tikrai, kaip įžaidėjas, turi gerą žaidimo skaitymą, situacijų vertinimą. Tokie pliusai. Galbūt trūkumai yra gynyboje, bet jis dar jaunas žaidėjas. Reikia daugiau fiziškumo ir tvirtumu. Jis gynyboje daugiau remiasi ne jėga, o tokiu gudravimu. Kai kūnas pasivys protą, manau, bus šuolis gynyboje.

Svarbiausia nesustoti. Jis viską turi. Svarbiausia, kad jis turi gerą krepšinio supratimą, aukštą IQ. Tikrai gerai skaito situacijas. Reikia tik dirbti, tobulėti, o tuomet žiūrėsime. Tai yra jaunas žaidėjas ir jam reikia laiko. Svarbu, kad gautų žaidybinio laiko ir visada turėtų iššūkį žaisti aukštesniame lygyje, nebūti nuolat viename lygyje. Tuomet, manau, galėtų išaugti į aukšto lygio žaidėją“, – kalbėjo Arvydas Gronskis.

Dar vienas Kriisos treneris – pagrindinės „Žalgirio“ komandos strategas Šarūnas Jasikevičius. Kriisa spėjo pajusti šio trenerio ranką treniruotėse, kuriose jis stengiasi lyg kempinė sugerti ir Jasikevičiaus, ir komandos draugų pamokas.

„Š. Jasikevičius mus moko visą laiką. Net jeigu kažko nesako tiesiai man, o pataria kitam įžaidėjui, aš tai išklausau. Neįtikėtina patirtis.

Bandžiau iš visų žaidėjų kažką pasiimti. Man labai patiko, kad pagrindinėje komandoje yra daug skirtingų žaidėjų, todėl iš kiekvieno įžaidėjo gali pasiimti vis kitų dalykų. Iš Thomaso Walkupo daug ko apie metimą nepasiimsi“, – mirktelėdamas akį tarė K. Kriisa.

„Užtikrintumo, – į klausimą, ko estas parsineša iš „Žalgirio“ treniruočių, atsakė A. Gronskis. – Manau, kad vyrų komandoje reikia greičiau priimti sprendimus, yra kitoks atsinešimas. Kai grįžta iš vyrų, jaučiasi jų tvirtumas, tam tikrose situacijose jaučiasi geriau, nesutrinka, jaučiasi tvirtesni.“

Šį sezoną prabėgus vienam mėnesiui Kriisa debiutavo „Žalgirio“ pagrindinėje komandoje, kuomet žengė ant Kauno arenos parketo susitikime su Vilerbano ASVEL, o po jo pirmųjų taškų šėlo tūkstantinė minia. Tai buvo momentas, kurio krepšininkas nepamirš niekada.

„Galbūt tuomet nesupratau, kas vyksta. Po rungtynių buvo beprotiška, man atrodo, kad nemiegojau, o po to turėjome žaisti Marijampolėje. Dėl to buvo sunku. Tas momentas buvo neįtikėtinas – sausakimša arena buvo su manimi. Tuomet gali pajusti, kad priklausai šiai komandai. Tai buvo neįtikėtina“, – prisiminimais dalijosi gynėjas.

Lietuvos krepšinio lygoje krepšininkas debiutavo vilkint ne „Žalgirio“ marškinėlius. Lapkričio pradžioje jis persikėlė į LKL žaidžiantį Prienų klubą bei vėl dirbo su treneriu Mantu Šerniumi. Prienuose gynėjas praleido pustrečio mėnesio ir pelnė po 4,1 taško bei atliko po 2,2 rezultatyvaus perdavimo. Geriausiai jis sužaidė prieš Vilniaus „Rytą“, kai surinko 12 taškų.

„Tai buvo puiki patirtis. Treniravausi su vyrais, žaidžiau prieš vyrus. Sužaidžiau prieš visas LKL komandas. Esu labai patenkintas dėl įgautos patirties. Galbūt tai, kad žaidžiau tik kartą per savaitę, atvyko nauji žaidėjai, man buvo sunku atrasti savo poziciją. Nebežaidžiau įžaidėju, o man tai buvo sunku. Aš savo gyvenime niekada nežaidžiau kaip atakuojantis gynėjas. Norėjau rungtyniauti įžaidėju. Vienos rungtynės per savaitę, nežaidžiau savo pozicijoje, o aš norėjau rungtyniauti, esu jaunas. Tokio amžiaus turi žaisti. Tai buvo pagrindinės priežastys, kodėl aš sugrįžau į „Žalgirio“ dublerius“, – atskleidė jaunasis krepšininkas.

Grįžus į „Žalgirio“ dublerius jam prireikė laiko įsivažiuoti, tačiau rungtynėse su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ jis pelnė 12 taškų ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus, o kauniečiai laimėjo išvykoje.

„Pradžioje buvo nerimas, nes jis buvo lyderis, bet žaidėjai puikiai susitvarkė. Atsirado vis kitas naujas lyderis. O kai jis grįžo, jam vėl reikia pereinamojo laikotarpio, nėra lengva iš vienos komandos persikelti į kitą, – apie savo auklėtinį kalbėjo A. Gronskis. – Paskutinės rungtynės su Marijampolės komanda parodo, kad jis jau grįžta atgal, pradeda geriau jaustis. Pradžioje jis ir pats nejaukiai jautėsi, nes buvo išėjęs ir grįžo. Tai yra normalu.“

Kartu su sugrįžimu į Kauną, Kriisa grįžo ir į pagrindinės „Žalgirio“ komandos treniruotes. Sparčiai tobulėjantis jaunuolis pripažįsta, kad ir pats sulaukia trenerio Šarūno Jasikevičiaus riksmų, tačiau įžaidėjas tai mato kaip kelią tobulėti.

„Manau, kad visi, kurie yra komandoje, tai patiria ir patirs. Tai yra normalu. Š. Jasikevičius nori iš tavęs išspausti maksimumą ir tai yra labai gerai“, – pabrėžė K. Kriisa.