Naujienų srautas

Sportas2020.02.19 11:16

Su gerokai kuklesniu trenerių štabu į Vitoriją išvykęs Jasikevičius: varžovas yra geresnėje situacijoje

LRT.lt 2020.02.19 11:16

Kauno „Žalgirio“ klubas trečiadienį ryte išvyko į Vitoriją, kur jau ketvirtadienį antrą kartą šiame sezone susitiks su „Baskonia“ klubu. 

Po praėjusį sekmadienį Klaipėdoje iškovoto Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) titulo į Ispaniją žalgiriečiai išskrido be dviejų trenerių štabo narių – Dariaus Maskoliūno ir Tomo Masiulio, kurie pradėjo darbus su Lietuvos rinktine.

„Žalgiris“ pirmose komandų tarpusavio rungtynėse Kaune nusileido „Baskonia“ ekipai rezultatu 58:70. Tiesa, nuo šio susitikimo praėjo jau keturi mėnesiai, o abiejų komandų sudėtyse įvyko pokyčių.

„Baskonia“ ekipos vairą jau kuris laikas yra perėmęs Duško Ivanovičius, o į komandos žaidimą bando įsilieti naujokai – slovėnas Zoranas Dragičius ir amerikietis Semajas Christonas.

Vyriausiasis „Žalgirio“ klubo treneris Šarūnas Jasikevičius prieš skrydį į Vitoriją kalbėjo apie pagrindinus susitikimo akcentus.

„Manau, kad vakar turėjome gerą treniruotę, šiandien laukia dar viena Vitorijoje, dirbsime su varžovų žaidimo vaizdo medžiaga. Turime viską pamiršti ir pasiruošti rungtynėms“, – apie po sekmadienį iškovoto titulo vykusį pasiruošimą dvikovai su „Baskonia“ apibūdino Š. Jasikevičius.

– Ar rūbinėje jaučiasi emocinis pakilimas po kelių laimėtų pastarųjų Eurolygos rungtynių ir iškovoto KMT titulo?

– Tas emocinis pakilimas ilgą laiką negali būti. Jaučiasi pagerėjimas žaidime, galbūt žaidėjai labiau tiki savo jėgomis. Aišku, iš kitos pusės, kiekvienose rungtynėse viskas prasideda nuo nulio. Turiu išsivesti nuo nulio. Žiūrint į šias rungtynes, varžovas yra geresnėje situacijoje – jie turėjo daugiau laiko pasiruošimui. Jie turėjo laiko pagerinti savo fizinę kondiciją, galėjo labiau įsivažiuoti į naujo trenerio sistemą.

– Kaip pasikeitė „Baskonia“ klubo žaidimas komandos vairą perėmus Duško Ivanovičiui?

– Jie labiau stengiasi žaisti agresyviau, nors ir prie Velimiro Perasovičiaus agresijos netrūko. Aišku, kad jiems reikia įvesti į komandos žaidimą ir naujus krepšininkus.

– Prie komandos neseniai prisijungė Semajas Christinos ir Zoranas Dragičius. Ką jie davė „Baskonia“ klubui?

– Jie žaidžia savo minutes. Z. Dragičius yra žinomas. S. Christonui – pirmieji metai Eurolygoje. Jis bando susikurti savo vardą Europoje, gerai ginasi, galintis gerai veržtis.

– Jau ne vienerius metus pagrindinis „Baskonia“ krepšininkas – Tornike Shengelia. Kokie pagrindiniai akcentai stabdantį jį?

– Tie patys – kuo mažiau jam leisti žaisti vienas prieš vieną, kur jis stiprus. Negalima jam duoti žaisti baudos aikštelėje. Kai kuriose situacijose prieš jį galime bandyti rizikuoti gynyboje. Tokių dalykų mes nesupratome pirmose komandų rungtynėse Kaune.

– Lietuvos rinktinė pradėjo savo darbus, o jūs šiuo metu dirbate be Dariaus Maskoliūno. Labai pasikeitė darbų pasidalijimas?

– Keičiasi. Žymiai mažiau garso rūbinėje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi