Sportas

2013.02.05 13:25

Tyrėjai: „Liverpool“ žaidė sutartas Čempionų lygos rungtynes

LRT.lt2013.02.05 13:25

Anglijos futbolo klubo „Liverpool“ 2009 metų Čempionų lygos rungtynes prieš Vengrijos „Debrecen“ buvo viena iš 380 sutartų rungtynių Europoje, teigia Europos Sąjungos tyrėjai.  

Anglijos futbolo klubo „Liverpool“ 2009 metų Čempionų lygos rungtynes prieš Vengrijos „Debrecen“ buvo viena iš 380 sutartų rungtynių Europoje, teigia Europos Sąjungos tyrėjai.

Kaip rodo pirmadienį vakare paviešinti „Europolo“, Europos Sąjungos kriminalinės tarnybos duomenys, kuriais remiasi Danijos laikraštis „Ekstra Bladet“, vienas garsiausių Anglijos „Priemier“ lygos klubų galimai žaidė sutartas Čempionų lygos grupės rungtynes  Vengrijos klubą „Debrecen“.

Kaip praneša britų „The Daily Telegraph“, „Liverpool“, šiuo metu užsiimančio 7 vietą „Priemier“ lygoje, žaidėjai ir atstovai neigia net ir mažiausiai korupcijos tikimybę. „Su „Liverpool“ klubu nesusiekė nei „Europolas“, nei UEFA atstovai“, – pirmadienį vakare teigė klubo atstovas spaudai.

Danų žurnalistai, kurie remiasi šaltiniais „Europole“, teigia, kad „Liverpool“ ir „Debrecen“ susitikimas yra viena iš dviejų sutartų Čempionų lygos rungtynių.

Priduriama, kad šis susitikimas minimas ir olandų autorių studijoje apie futbolo korupciją.

„Ekstra Bladet“ teigia, kad sutartų rungtynių organizatoriai siekė, kad per rungtynes „Liverpool“ pelnytų bent 3 įvarčius – deja tai nepavyko. Kaip įkalčiai teisme naudojamos SMS, kuriose skundžiamasi ir stebimasi, kaip šiai komandai nepavyko pasižymėti daugiau nei vieną kartą.

Anksčiau Vokietijos policija nustatė, kad „Debrecen“ jau buvo 3:4 pralošusi sutartas Čempionų lygos rungtynes Italijos klubui „Fiorentina“. Tuomet teigta, kad sutartas rungtynes organizavo nusikalstama grupuotė iš Kroatijos.

Vengrijos klubo vartininkui Vukasinui Poleksiciui UEFA skyrė 2 metų diskvalifikaciją už tai, jog jis neprasitarė apie sutartas rungtynes.

Anksčiau buvo pasirodžiusi informacija, jog per pusantrų metų tyrimą paaiškėjo, kad nusikaltėliai per šį laikotarpį susišlavė 8 milijonus eurų, iš kurių du išdalino savo bendrininkams. Didžiausia išmoka vienam asmeniui – 140 tūkst. eurų.

„Europolo“ duomenimis, Azijoje įsikūręs bei nusikalstama veikla užsiimantis sindikatas bendradarbiauja su 15 Europos šalių nusikaltėliais. Europolo direktorius Robas Wainwrightas kalbėjo apie pavojus, kurie yra iškilę futbolo pasauliui