Sportas

2015.09.21 15:33

J. Kazlauskas: komanda pasiekė labai daug (komentarai)

Donatas Urbonas, Paulius Cubera, 15min.lt, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.21 15:33

Pau Gasolis paleido tritaškę bombą į lietuvių krepšį, įsirašė į savo sąskaitą 25 tašką ir likus žaisti pusantros minutės padidino skirtumą iki 75:59. Jonas Kazlauskas paprašė minutės pertraukėlės, pasitaisė akinius ir nudelbė akis į žemę. Finale – jokių vilčių. Tačiau treneris po apdovanojimų ceremonijos bandė išspausti šypseną – šie vyrai ir taip pasiekė labai daug. „Tik gaila, kad finalas nepavyko“, – pridūrė J. Kazlauskas.

„Sveikinu jus visus su antrąja vieta. Patekimas į olimpines žaidynes yra didžiulis pasiekimas. Bet liūdnas, nes tą pasiekimą iškovojome prieš dvi dienas. Norėjosi kažko daugiau. Kita vertus, ir mūsų jėgos jau buvo ant ribos. Kai nėra šviežumo, kai sunku, kai save bandai priversti. Aišku, čia finalas ir antrą kartą taip nusileidžiame. Liūdna. Bet ši komanda, pagal tai, ką turėjome, pasiekė labai daug“, – po rungtynių pasakojo J. Kazlauskas.

Koją pakišo ir nuovargis

Kalbėdamas apie pervargimą, treneris išskyrė Mantą Kalnietį, kuris, pasak J. Kazlausko, jau po pusfinalio buvo tiesiog pervargęs.

„Mantas gavo per didelį krūvį viso turnyro metu. Akivaizdžiai. (...) Mantas žaidė iš paskutiniųjų. Nenorėkime iš jo daugiau, nei jis gali duoti. Jei įvertinsime, kad jis praleido visą sezoną, prarado ritmą, po tokių traumų aukojosi, nutraukė sutartį su „Lokomotiv“, kad susitvarkytų problemas. Jis atidavė save visą“, – teigė treneris.

Pasak rinktinės vairininko, didžiausia Lietuvą reprezentuojančios komandos bėda – „kūrėjo ant perimetro trūkumas“. Žinoma, įtaką daro ir jaunas žaidėjų amžius, tačiau tai turi ir privalumą: „tas pats Jonas Valančiūnas. Šauniai žaidžia, viskas gerai, bet jam tik 23 metai, tad viskas priešaky.“

Jo teigimu, reikia laiko, kad žaidėjai nebedarytų klaidų, ir kaip pavyzdį minėjo Šarūną Jasikevičių, kuris, anot trenerio, 1999 metais darė labai daug klaidų.

„Kol jie tokie pasidarė... Tai ir tai kartai reikia visą tai praeiti. (..)Visiems kitiems reikia ir pergalių, ir pralaimėjimų, kol ateina rezultatai“, – kalbėjo J. Kazlauskas.

J. Mačiulis: turime tai vertinti

Po pralaimėjimo pozityviomis nuotaikomis gyveno ir kiti rinktinės Jonai.

Sirgaliams padėkų negailėjęs vienas iš rinktinės lyderių Jonas Mačiulis teigė, kad nors ir gaila dėl neišnaudotos progos, tačiau reikia vertinti tai, kas jau pasiekta.

„Skaudu truputį, bet dar prieš savaitę nesitikėjome net čia būti, o šiandien lipame ant pakylos. (...) Turime tai vertinti. (...) Išgyvename dėl neišnaudotos progos. Bet tai yra istorija. Mes tokie maži, o antri Europoje“, – sakė ūpo nepraradęs rinktinės puolėjas.

Madrido „Real“ atstovas žaidė nuostabiai. 34 taškus aštuntfinalyje įmetęs puolėjas čempionate rinko vidutiniškai 13,8 taško ir atkovojo 6,3 kamuolio.

„Ačiū, ypač tiems sirgaliams, kurie mus sekė viso turnyro metu. Jie yra ištikimiausi, kai sekasi ir ne. Aišku, ačiū ir tiems Lietuvoje, kurie sirgo ir neturėjo galimybės atvykti. (...) Tik gal už tuos nervus reiktų atsiprašyti“, – šmaikštavo J. Mačiulis.

Finalas J. Valančiūnui pridėjo motyvacijos

Nors kišenėje – sidabras ir kelialapis į olimpines žaidynes, bet finalas nebuvo toks, kokio norėjo Jonas Valančiūnas ir komandos draugai.

„Žaidėme ne taip, kaip norėjome. Buvome susikaustę ir išsigandę“, – nusivylimo neslėpė krepšininkas.

Jis išskyrė prastą rungtynių pradžią, kuri padarė didelę įtaką visų rungtynių eigai. Nors pralaimėjimas ir kartus, tačiau J. Valančiūnas neprarado pozityvumo: „Kažko nepadarome. Dar reikia kažkur labai smarkiai padirbėti.“

Nusivylęs buvo ir 25-metis Mindaugas Kuzminskas, nors tai ir buvo jo pirmasis medalis su vyrų rinktine. Jis pripažino, kad Ispanijos rinktinė buvo geresnė komanda ir titulo nusipelnė.

„Dabar labai skaudu, daug negatyvių minčių, tačiau praeis laikas ir tikiuosi, kad tą čempionatą atsiminsime kaip gerą“, – po pralaimėto finalo sakė Mindaugas Kuzminskas. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt