Sportas

2020.02.18 14:06

Su rinktine po pustrečių metų plušantis Motiejūnas: turime daug taletingų žaidėjų

LRT.lt2020.02.18 14:06

Dėl koronaviruso grėsmės ir sustabdyto Kinijos krepšinio čempionato į Lietuvą grįžęs Donatas Motiejūnas po pustrečių metų pertraukos prisijungė prie mūsų šalies rinktinės, kuri netrukus pradės kovas kitų metų Europos čempionato atrankos turnyre. 

Aukštaūgis antradienio rytą surengtoje pirmoje Dariaus Maskoliūno vadovaujamos ekipos treniruotėje susitiko ir su keliais pažįstamais veidais iš ankstesnių laikų rinktinėje – Mantu Kalniečiu, Jonu Mačiuliu ir Mindaugu Kuzminsku.

Krepšininkui treniruotėje padėjo ir nuolatinis kompanionas viso sezono metu – fizinio rengimo treneris Virginijus Mikalauskas. Rinktinės trenerių personalui nepriklausantis specialistas lydės D. Motiejūną ir į pirmąsias rungtynes vasario 21-ąją Monso mieste Belgijoje su šeimininkų krepšininkais.

D. Motiejūnas po pirmosios treniruotės, bendraudamas su žiniasklaida, pasakojo apie grįžimą į rinktinę bei likusius klubinio sezono planus.

– Kaip jus, sugrįžusį į rinktinę, priėmė kiti komandos žaidėjai?

– Esu labai laimingas, galėdamas čia būti. Labai džiaugiuosi matydamas daugelio žaidėjų veidus. Aišku, kitiems žaidėjams situacija sudėtingesnė atvažiuoti į rinktinę nei man. Jie žaidė taurių finalus. Juos pilnai suprantu, jie dar yra pavargę. Aš pats nieko labai daug neveikiau, išskyrus treniruotes.

– Kaip įvertintumėte savo sportinę formą, kai nuo sausio mėnesio neturėjote rungtynių?

– Tikrai nesėdėjau ant sofos ir su treneriu Virginijus turėjome po dvi treniruotes per dieną. Bandėme išlaikyti formą, o ji yra tokia, kokia ir turi būti.

– Ar teko jau kabėtis su treneriu D. Maskoliūnu ir išgirsti, ko jis tikisi iš jūsų bei akcentuoja?

– Jis akcentuoja komandinį krepšinį ir rungtynių laimėjimą. Kartu esame žaidę ne vienerias rungtynes ir turime tikrai daug talentingų žaidėjų, kurie sugeba žaisti aukštame lygyje ir jame žaidžia. Mūsų tikslas iškovoti dvi pergales, ko ir sieksime.

– Ar jau sulaukėte kokių nors žinių iš Šanchajaus klubo?

– Žinių iš Šanchajaus klubo mažiau, tačiau Kinijos krepšinio lyga (CBA) paskelbė, kad balandžio 1-ąją bus atnaujintas čempionatas. Trys savaitės iki šios datos žaidėjai bus kviečiami treniruotis. Realiai, po pirmosios kovo savaitės reikės išvykti. Vėlgi, matome, kad pagal dabartinę situaciją, tai gali būti ir nerealus tikslas. Laukiame ir stebime situaciją. Mano darbas – būti pasiruošusiam ir kiekvieną dieną dirbti ir žaisti Lietuvos rinktinėje.

– Eurolygoje netrukus užsivers žaidėjų perėjimų langas. Ar klubai neatakuoja jūsų pasiūlymais?

– Su agentu šiais kalbėjome šiais klausimais. Yra ne vienas ir NBA klubas, kuris domėjosi mano situacija. Agentas man pasakė, kad konkrečių komandų neįvardins, kad nekvaršintų man galvos. Šiuo metu esu įpareigotas kontrakto. Turiu įsipareigojimus, o jeigu sugalvočiau nutraukti sutartį, gali prasidėti bylinėjimąsis, galiu negauti ir paleidimo rašto iš komandos.

– Sakote, kad dar liga nėra suvaldyta. Ar gali būti, kad kviečianti sugrįžti atgal į Kiniją, jūs, baimindamasis dėl situacijos, nuspręsite ten nekeliauti?

– Jeigu situacija išlikti tokia, kokia yra dabar, su agentu svarstytume įvairius variantus. Visgi kalbame apie gyvybei pavojingą ligą, kuri smarkiai išplito per visą Kiniją. Reikėtų tartis su agentu.

– Su treneriu V. Mikalausku dirbate visus metus. Kiek jis prisideda prie jūsų sportinės formos?

– Jis tik ateina, parodo kažką ir išeina (juokiasi – LRT.lt). Ne, jis jau trečius metus atstoja man ir daktarą, ir kinezeterapeutą, trenerį, psichologą ir viską. Tikrai džiaugiuosi, kad turiu tokį žmogų, kuris man padėjo atsistoti ant kojų. Jis yra žmogus, kuris padeda tobulėti ir verčia tobulėti.

– Jis yra ir šalia rinktinės. Ar V. Mikalauskas keliaus su komanda į Belgija?

– Taip, tai buvo suderinta su rinktine. Paprašiau gražiai, nes treneris dirba jau kurį laiką. Jis yra išsiilgęs rinktinės krepšinio ir jo veidas švyti būnant čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.