Naujienų srautas

Sportas2020.02.18 13:38

Prisijungimu prie rinktinės besidžiaugiantis Kalnietis: bandysime žaisti lietuvišką komandinį krepšinį

Nelengvą pirmąją sezono pusę su Krasnodaro „Lokomotiv“ klubu išgyvenęs Mantas Kalnietis į pirmąją Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treniruotę atvyko gerų nuotaikų – įžaidėjo ekipa Rusijoje skina pergales, o pats krepšininkas džiaugiasi galimybė sezono metu trumpam grįžti į Lietuvą. 

„Rinktinės smegenimis“ vadinamas krepšininkas pirmajame 2021 metų Europos čempionate lange vaidmens komandoje nekeis. Vyriausiojo trenerio Dariaus Maskoliūno schemose krepšininkui bus skirta viena svarbiausių rolių dvikovoje su Belgija vasario 21-ąją išvykoje ir rungtynėse Vilniuje su čekais vasario 24-ąją.

Po pirmosios rinktinės treniruotės M. Kalnietis kalbėdamasis su žiniasklaida pasidalijo pirmaisiais įspūdžiais.

„Kaip treneris sakė ir jums – jis yra tuo pačiu metu senas ir naujas treneris. Nieko naujo nepasakysiu. Turime labai mažai laiko. Nei stipriai bėgiojome, nei kažką ypatingo darėme. Stengėmės susipažinti su tais žaidimo planais, kuriuos naudosime. Turime viską greičiau susidėti į galvą“, – tvirtino M. Kalnietis.

– Mantai, koks jums yra šis sezonas, kuriame buvo pasikeitęs jūsų klubo treneris, o „Lokomotiv“ anksčiau laiko iškrito iš Europos taurės turnyro?

– Pirma sezono dalis buvo prasta. Įvykus permainoms, prisijungus ir Mindaugui (M. Kuzminskui – LRT.lt), nuotaikos tapo labai geros. Aišku, žaidžiame mažokai rungtynių. Mūsų tvarkaraštis yra laisvesnis, bet mūsų žaidimas mus tenkina.

– Ar šis Europos čempionato atrankos turnyro langas jums su Mindaugui yra tik į naudą, nes galite sužaisti daugiau rungtynių?

– Vėlgi, pirmas dalykas – labai faina sezono metu grįžti namo ir pamatyti žmones, kurių negali pamatyti ištisus metus. Taip, tai tikrai privalumas.

– Kiek šis langas svarbus žvelgiant ir į olimpinės atrankos turnyrą ir pradėti kloti žaidimo pamatus?

– Aišku, svarbu tiek, kad gausime kažkokią informaciją. Tie žaidėjai, kurie rinktinėje rungtyniaus ir vasarą jau turės kažkokį modelį savo galvoje. Manau, kad prisijungus dideliems žmonėms iš NBA, akcentai kiek keisis, bet žaidimas iš esmės bus panašus.

– Treneris minėjo, kad pateikė pirminę informaciją apie tai, kaip rinktinė turėtų žaisti. Ar tas pateiktas modelis skiriasi nuo Dainiaus Adomaičio schemų?

– Sunku pasakyti, nes turėjome tik 45 minutes atlikti derinius su viena krepšininkų grupe ir 45 minutes – su kita. Laiko labai mažai. Gal rungtynių metu paaiškės daugiau dalykų. Sunku kalbėti apie skirtumus.

– Ar jus nustebino Ado Juškevičiaus neatvykti ir galbūt net pabaigti karjerą rinktinėje?

– Visokių būna sprendimų. Vieną vasarą vienų priežastys vienos, kitą vasarą kitų žaidėjų – kitos. Lietuvos rinktinėje vieną žaidėją keičia kitas. Reikia gerbti Ado sprendimą, o daugiau informacijos apie jį neturiu.

– Ar pats neturėjote minčių apie karjeros rinktinėje pabaigą? Po pasaulio taurės turnyro Kinijoje buvote užsiminę apie galimą pabaigą su nacionaline ekipa.

– Galvoje taip ir dėliojasi mintys. Po to, kai sumažėjo rungtynių tvarkaraštis, buvo ir nusivylimo po pasaulio taurės turnyro, bet praeina kažkiek laiko ir nusiramini, eini toliau.

– Vasarą mūsų rinktinės lyderiais žada vėl būti Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis. Kaip gali atrodyti ši rinktinė, kai nėra šių krepšininkų?

– Galbūt taip pat kaip ir per ankstesnius langus, kai neturėjome tokių išreikštų lyderių. Bandysime žaisti lietuvišką komandinį krepšinį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi