Naujienų srautas

Sportas2020.02.18 13:14

Rinktinę aikštėje jau rikiuojantis Maskoliūnas: žaidėjai nėra robotai, o aš – ne vunderkindas

LRT.lt 2020.02.18 13:14

11-ika iš 13-os Dariaus Maskoliūno pasirinktų Lietuvos vyrų rinktinės žaidėjų pirmadienį susirinko į pirmąją treniruotę Vilniaus „Jeep“ arenoje prieš penktadienį laukiančias pirmąsias 2021 m. Europos čempionato atrankos turnyro rungtynes Belgijoje su šeimininkų ekipa. 

Penktadienį rungtynėse su belgais Lietuvos rinktinės gretose dar nedebiutuos su Kauno „Žalgirio“ klubu Eurolygos susitikimą Vitorijoje žaisiantis jaunasis gynėjas Rokas Jokubaitis. Krepšininkas prie komandos turėtų prisijungti vasario 24-osios dvikovai Vilniuje su Čekija.

Dar prieš pirmąją treniruotę sostinėje vyriausiasis rinktinės treneris Darius Maskoliūnas turėjo laužyti galvą dėl dviejų krepšininkų sveikatos problemų.

Praėjusį savaitgalį Klaipėdoje vykusio Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) turnyro finalo ketverto metu piršto traumą patyrė Klaipėdos „Neptūno“ lyderis Deividas Gailius, o vicečempionu turnyre su Vilniaus „Rytu“ tapęs vidurio puolėjas Evaldas Kairys dar pilnai neatsigavo po žaidėją užklupusio viruso.

Į E. Kairio vietą D. Maskoliūnas pasikvietė puikiai pažįstamą aukštaūgį Lauryną Birutį, priklausantį Kauno „Žalgiriui“, tačiau po kelio traumos į optimalią sportinę formą bandantį sugrįžti Prienų „Cbet“ klube.

Pirmoje treniruotėje dar nebuvo ir sirguliuojančio Vilniaus klubo puolėjo Arno Butkevičiaus, kuris jau antradienio vakare žada prisijungti prie komandos.

Tarp puikiai pažįstamų veidų pirmoje rinktinės treniruotėje buvo galima sutikti Krasnodaro „Lokomotiv“ klube rungtyniaujančius Mantą Kalnietį ir Mindaugą Kuzminską, Graikijos taurės čempionu sekmadienį su Atėnų AEK ekipa tapusį Joną Mačiulį bei po pustrečių metų pertraukos į nacionalinę ekipą sugrįžusį Donatą Motiejūną.

Po pirmosios treniruotės D. Maskoliūnas pasidalino savo pirmaisiais įspūdžiais su žiniasklaida bei kalbėjo apie pirmuosius laukiančius darbus su rinktine.

– Dar visai neseniai sirguliavo Eimantas Bendžius. Kokia jo situacija? – žurnalistai paklausė D. Maskoliūno.

– Vakar jis turėjo procedūras, o vakare nebetūrėjo temperatūros ir jautėsi gerai. Jis jaučiasi geriau ir yra pakeliui į Vilnių. Jeigu viskas tvarkoje, vakare jis dalyvaus treniruotėje.

– Laurynas Birutis yra neseniai atsigavęs po traumos. Kokia jo sportinė forma?

– Stebime jį Prienų komandoje ir jis ten žaidžia solidžiai. Buvo kažkokių abejonių dėl jo kojos situacijos. Jis tiek iškamuotas ir išgyvenęs. Viskas su juo gerai, jį seka gydytojai. Prienuose jis demonstruoja gerą krepšinį. Matome, kad besigydant traumą jis sustiprėjo. Jis mums tikrai pagelbės.

– Kiek sumaišties į jūsų planus įnešė tai, kad rinktinei negalės padėti Evaldas Kairys, kuris yra kitokio stiliaus centras nei L. Birutis?

– Nežinau, ar tos sumaišties bus daug. Taip, jie šiek tiek skirtingi, bet, žinodami, kad negalės žaisti Martynas Echodas, bet pasikalbėjome su Dainiumi Adomaičiu ir nusprendėme, kad Evaldui Kairiui reikia atgauti jėgas.

– Treneri, turite labai mažai laiko pasiruošimui, kokie yra pagrindiniai akcentai dėliojami?

– Pirmoje rytinėje treniruotėje „brūžinome“ puolimo ir gynybos schemas. Žaidėjai supranta situaciją ir jie nėra robotai, kad į juos galėtume įdėti mikroschemas. Bandome kažką išmokti, kažką įsisavinti. Vakarinėje treniruotėje bandysime tai pasiekti žaisdami penki prieš penkis. Rytoj dar pasitreniruosime ir važiuosime į rungtynes.

– Kodėl neieškojote pamainos Deividui Gailiui?

– Ne, neieškojome. Sužinojus pirmadienį naujienas, kažką papildomai kviesti nematėme tikslo. Matėme, kad jis gerai žaidė Klaipėdos „Neptūne“ ir KMT turnyro metu, jis būtų stiprus rotacijos žaidėjas.

– Kokį rinktinės žaidimo braižą piešiate mintyse matydamas visus žaidėjus vienoje vietoje?

– Stipriai ginsimės, greitai bėgsime ir taikliai mesime.

– Kalbant apie varžovus, belgai ir čekai jau yra paskelbę savo rinktinių sudėtis. Kokias šių komandų stipriąsias puses įžvelgiate?

– Apie čekus dar negaliu daug ko pakomentuoti. Belgai turi daug jaunų energingų žaidėjų, kurie gynyboje yra labai agresyvūs, mėgsta bėgti ir gerai lipa „ant lentos“. Dar turime peržiūrėti keletą jų rungtynių iš praėjusio atrankos ciklo. Dar pabandysime paanalizuoti.

– Treneri, kaip jaučiatės jūs pats? Tai jums pirmoji treniruote po ilgesnio laiko kaip vyriausiajam treneriui?

– Kažkokio jaudulio nebuvo. Treniruotėje jaučiuosi gerai. Daug žaidėjų pažįstu nemažai metų, todėl kažkokių naujų jausmų nejaučiu. Jie mane žino, aš juos žinau, žinau visą trenerių štabą. Didesnio jaudulio nebuvo.

– Kiek neįprasta šią savaitę koncentruotis ne į Eurolygos rungtynes, o būti su rinktinės apranga?

– Tai kažkiek keista. Buvome visgi įsivažiavę į Eurolygos ritmą, o dabar nereikia analizuoti Vitorijos klubo žaidimo. Mintimis dar esu ir ten, ir ten, viskas taip greitai neišsivalo.

– Donatas Motiejūnas yra tikriausiai daugiausiai laiko be rungtynių praleidęs rinktinės žaidėjas. Kokia jo forma?

– Kol kas apie tai sunku kalbėti, bet prieš treniruotę šnekučiavomės, kad jis tikriausiai vienintelis neturi žaidybinio ritmo. Išskyrus Mantą Kalnietį (juokiasi – LRT.lt), nes jis žaidžia tik kartą į savaitę. Pažiūrėsime. Dar tik pirma treniruotė, kurioje nėra kontakto. Kiek kalbamės su juo pačiu, jis jaučiasi gerai.

– Kaip vertinate turnyro sistemą? Grupėje yra trys komandos, iš kurių tik dvi kovos dėl vietos kitame etape, nes čekai jau turi vietą Europos čempionate?

– Žinote, nenoriu veltis į šitas kalbas apie šiuos langus. Esame išsakę savo nuomonę ir jos tikrai laikausi. Dabar situacija yra tokia – esu rinktinės treneris ir ruošiuosi žaisti rungtynes.

– Žiūrint į olimpinį atrankos turnyrą, nekalbama apie galimą Renaldo Seibučio prisijungimą, kuris šiame sezone dar nežaidė. Kokios jo galimybės prisijungti prie komandos?

– Visų pirma, savo akimis mačiau, kokias dvi dideles nugaros išvaržas jam išoperavo. Duokime jam atsigauti fiziškai. Galvoti apie Lietuvos rinktinę jam yra per anksti.

– Kiek svarbu rinktinei, kad turite nemažai susirinkusių senbuvių?

– Na, taip, tai svarbu. Nors esu naujas treneris, tačiau tai tik toks skambus pasakymas. Juos pažįstu jau iš senesnių laikų, jie žaidė ir Jono Kazlausko rinktinėje, kurioje dirbau ir aš. Jie yra labiausiai patyrę komandos lyderiai. Neakcentuoju, kad kažkas yra lyderis, kas ne. Žaisime komandinį krepšinį. Noriu, kad visi 10-12 žaidėjų turėtų savo rolę ir būtų patenkinti savo rolę.

– Ar žaidėjams jau spėjote pristatyti savo krepšinio filosofiją?

– Vakar buvome susirinkę ir aptarę pagrindines detales. Kaip ir kalbėjau, žaidėjai nėra robotai, o aš, deja, ne vunderkindas, kad galėčiau padaryti tai, ką darome savo klubuose dešimt mėnesių. Tai neįmanoma.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi