Naujienų srautas

Sportas2020.02.17 21:39

Dėl kaltinimų juodinant Messi ir kitus socialiniuose tinkluose – „Barcelona“ klubo grasinimas teismais

LRT.lt 2020.02.17 21:39

Ispanijos futbolo pasaulyje – naujo skandalo žiežirbos. „Barcelona“ klubo vadovybei mesti kaltinimai naudojantis kompanijos „I3 Ventures“ paslaugomis, kurios pagalba socialiniuose tinkluose buvo juodinami tokie klubo žaidėjai kaip Lionelis Messi ir Gerardas Pique, skelbia BBC.

Apie tai buvo paskelbta radijo stoties „SER Catalunya“ tinklalaidės metu teigiant, kad tariamai „Barcelona“ vadovybės kontroliuojama šmeižikiška kampanija buvo siekiama pagerinti klubo vadovo Josepo Maria Bartomeu įvaizdį.

Socialiniuose tinkluose buvo atakuojami ir juodinami tie žmonės, kurie, anot „SER Catalunya“, anksčiau prieštaraudavo J. M. Bartomeu pozicijai. Tvirtinama, kad socialinių tinklų pagalba buvo siekiama suformuoti palankią nuomonę apie klubo prezidentą.

„Barcelona“ atstovai greitai sureagavo į tokius mestus kaltinimus ir išplatino viešą pranešimą, kuriama griežtai paneigia turintys sąsajų su tokia kampanija.

„Klubas reikalauja, kad viešai paskelbtai informacijai būtų pateikti įrodymai, bei pasilieka teisę patraukti asmenis, šmeižiančius klubą, į teismą“, – tvirtinama pranešime.

„SER Catalunya“ teigimu, „I3 Ventures“ įmonei priklauso tuzinai skirtingų socialinių tinklų paskyrų. Šių paskyrų dėka buvo atakuojami L. Messi, G. Pique, buvęs komandos treneris Pepas Guardiola, buvę žaidėjai – Xavi ir Carlosas Puyolis bei dalis J. M. Bartomeu oponentų.

Teigiama, kad tokia akcija „Barcelona“ vadovybės akyse buvo tariamai reikalinga norinti išsaugoti klubo prezidento bei paties klubo įvaizdį.

„Barcelona“ nesigina besinaudojusi „I3 Ventures“ įmonės paslaugomis, tačiau oficialiame pranešime teigiama, kad „klubas neturi jokių sąsajų su minėtomis socialinių tinklų paskyromis ir, jeigu toks ryšys būtų įrodytas, klubas iškart nutrauktų bet kokius darbinius ryšius su įmone, bei imtųsi atitinkamų teisinių priemonių bandant apginti klubo interesus“.

Pridedama, kad „I3 Ventures“ paslaugomis buvo naudojamasi siekiant atlikti tyrimą socialiniuose tinkluose bei nagrinėti teigiamų ir neigiamų komentarų apie organizaciją turinį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi