Sportas

2020.02.17 17:27

Anapilin iškeliavo didvyrišku poelgiu lėktuvo katastrofos metu Miunchene pasižymėjęs legendinis vartininkas

LRT.lt2020.02.17 17:27

Eidamas 87-uosius metus, anapilin iškeliavo buvęs legendinis „Manchester United“ klubo ir Šiaurės Airijos rinktinės vartininkas Harry Greggas, praneša BBC.

Dar 1957-aisiais H. Greggas tapo brangiausiai apmokamu vartininku pasaulyje, kai „Manchester United“ už šiaurės airį paklojo 23 tūkstančius svarų. 1958 metais, atstovaudamas Šiaurės Airijai, H. Greggas buvo pripažintas geriausiu vartininku pasaulio čempionate.

Visgi buvusį futbolininką visame pasaulyje išgarsino herojiškas poelgis 1958 metais Miunchene įvykusios lėktuvo katastrofos metu.

Prabėgus vos trims mėnesiams nuo H. Greggo debiuto „Manchester United“ gretose, futbolininkas kartu su komandos draugais, treneriais bei kitais žmonėmis keliavo iš Europos taurės turnyro rungtynių Belgrade.

Lėktuvui pasipildžius degalų Miunchene ir bandant atsiplėšti nuo pakilimo tako, įvyko avarija, kurios metu iš 44 lėktuvu skridusiu asmenų žuvo 23 žmonės, tarp jų – 8 „Manchester United“ klubo žaidėjai.

„Miuncheno didvyrio“ vardą H. Greggui užtarnavo vyriškio veiksmai iškart po lėktuvo avarijos. Tuometinis „Manchester United“ klubo vartininkas iš nuolaužų traukė žmonės bei padėjo išgelbėti komandos draugus – Bobby Charltoną ir Jackie Blanchflowerį bei lėktuvu skridusį kūdikį.

Jau dvi savaitės po katastrofos H. Greggas žaidė „Manchester United“ klubo sudėtyje ir išlaikė savo vartus „sausus“ rungtynėse su „Sheffield United“ ekipa FA taurės turnyre.

„Meluočiau, jeigu sakyčiau, kad nuolat galvojau apie tą nelaimingą įvykį. Aš tiesiog būčiau išprotėjęs, – dar 2018-aisiais, artėjant katastrofos 60-osioms metinėms, yra sakęs H. Greggas. – Žinau, kad žiniasklaida nori kalbėtis apie tai, kas nutiko ant to pakilimo tako. Nekaltinu žmonių dėl to. Visgi, jeigu visas mano gyvenimas būtų prisimintas tik dėl šio įvykio, tokiu atveju mano gyvenimas nebūtų toks nusisekęs.“

Iš tiesų, H. Greggas į futbolo istoriją įėjo kaip vienas geriausių visų laikų „Manchester United“ klubo vartininkų.

Po profesionalo karjeros H. Greggas atidarė viešbutį Šiaurės Airijoje bei užsiėmė labdaringa veikla.

Pagerbdami mirusio H. Greggo atminimą, „Manchester United“ futbolininkai pirmadienio vakarą vyksiančiose Anglijos „Premier“ lygos rungtynėse su Londono „Chelsea“ ryšės juodus gedulo raiščius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.