Sportas

2015.09.20 11:14

Rinktinės debiutantas A. Milaknis: be abejo, kad tai – svarbiausios karjeros rungtynės

Paulius Cubera, 15min.lt2015.09.20 11:14

Pirmą kartą Lietuvos rinktinėje žaidžiantis 29-erių Artūras Milaknis po truputį „Eurobasket 2015“ turnyre tapo svarbiu komandos nariu. Per pirmas ketverias rungtynės tik 2 taškus pelnęs ir nėkart iš žaidimo nepataikęs snaiperis sužibėjo mače su Čekija, po kurio žaidė visose likusiose rungtynėse. Sekmadienį Kazanės „Uniks“ naujoko laukia svarbiausias karjeros mačas.

Pirmoje pusfinalio rungtynių su Serbija dalyje A. Milaknis kiek netikėtai buvo „prilipintas“ prie varžovų lyderio Milošo Teodosičiaus. Nors ir negarsėjantis kaip itin geras gynybos specialistas, A. Milaknis puikiai tvarkėsi su vienu geriausių Europos įžaidėjų.

„Niekam nebuvo paslaptis, kad tai pagrindinis žaidėjas, kažkaip jį reikėjo stabdyti. Tad visi pasikeisdami nuo pat pirmųjų minučių pradėjome jį dusinti, kad nepajustų žaidimo ritmo ir neįtrauktų savo komandos draugų į žaidimą, ką jis įpratęs daryti kiekvienose rungtynėse. Buvo pasakyta jau prieš mačą, kad dengsimės prieš jį Mantas (Kalnietis), Renaldas (Seibutis) ir aš, priklausomai nuo situacijos. Aišku, Mantą norėjome pataupyti, nes ir taip jis turi daugybę darbo dar ir puolime. Stengėmės jį patausoti, tad teko ir man atidirbti. Su mielu noru tai ir dariau“, – sakė A. Milaknis.

Snaiperis nesureikšmina būtent savo indėlio stabdant M. Teodosičių. Anot A.Milaknio, jeigu pergalė iškovota, „reiškia pavyko visiems, žaidėjai atidirbo kaip komanda“.

Buvęs Kauno „Žalgirio“ snaiperis neabejoja, kad visi krepšininkai finale atiduos visas jėgas – juk tokie šansai pasitaiko ne kasmet: „Jėgų bus ir jų atsiras dar daugiau, kai prasidės rungtynės. Tai yra finalas. Net neabejoju, kad ir Mantas turės daugybę jėgų. Dar ir emociškai jų prisidės.“

Paklaustas, ar tai svarbiausias jo karjeros mačas, krepšininkas buvo nesuabejojo: „Vienareikšmiškai, net nekyla klausimų. Net nežinau, kas aukščiau tokio dalyko, kaip Europos čempionato finalas, galėtų būti. Tikėkimės, kad ne paskutinis.“

A. Milaknis prognozuoja, kad finalinės rungtynes su Ispanija nebus itin gražus mačas. Taip yra todėl, kad Lietuvos rinktinė savo žaidimą visų pirma pradeda nuo gynybos. Svarbiausia yra sugriauti varžovų žaidimo planą ir neleisti jiems įsižaisti.

„Sunku pasakyti, koks bus finalas. Manau, kad jis nebus kažkuo įspūdingas ar gražus, nes mes stengsimės įklampinti ispanus į sau parankų žaidimą. Neleisime žaisti taip, kaip jie mėgsta – bėgti, baigti atakas greitai. Pagrindinis uždavinys ir bus neleisti jiems bėgti, nes toks žaidimas komandą iškelia ir emociškai“, – kalbėjo A. Milaknis.

Snaiperis yra susidūręs ne su vienu Ispanijos krepšinio rinktinės žaidėju jau anksčiau. Varžovų komandoje – net penki Madrido „Real“ žaidėjai, o Nikola Mirotičius šiame klube žaidė prieš metus. Vis dėlto, anot A. Miaknio, tai didelio pranašumo nesuteiks.

„Čia yra ne klubas, o rinktinė. Jie visiškai kitaip žaidžia, treneris irgi kitas, deriniai kiti – negali lyginti. Gal tik lengviau, kai žinai oponentus, kuriuos dengsi vienas prieš vieną. Daugiau ar mažiau žinai stipriąsias ir silpnąsias puses“, – pokalbį užbaigė Lietuvos rinktinės snaiperis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.