Sportas

2020.02.15 19:59

Adomaitis įtampos prieš KMT finalą nejaučia: „Žalgiris“ yra favoritas ir jis privalo laimėti

LRT.lt 2020.02.15 19:59

Vilniaus „Rytas“ skambiu stiliumi žengė į Karaliaus Mindaugo taurės finalą. Tiek puolime, tiek gynyboje šansų Klaipėdos „Neptūnui“ nepalikę vilniečiai šventė pergalę 96:71.

Dabartinis turnyro čempionas finale susigrums su Kauno „Žalgiriu“, kuriam šį sezoną Lietuvos krepšinio pirmenybėse (LKL) nusileido abu kartus.

D. Adomaitis po pergalingo pusfinalio kalbėjo, kad finale jo komanda žais be jokio spaudimo, mat favoritas šioje dvikovoje yra tik vienas – tai „Žalgiris“.

„Situacija aiški – „Žalgiris“ yra ryškus favoritas. Jie privalo laimėti, tai visi žino ir deklaruoja. Mums reikalinga gera koncentracija, nes jų žaidime yra daug skirtingų situacijų. Faktas, kad kai kur turėsime rizikuoti.

Mūsų pačių neslėgs jokia įtampa, bet reikės sužaisti geriausias savo 40 minučių šiame sezone. Žaisime vienas puolimas ir viena gynyba. Su tokiu mentalitetu turime eiti kovoti“, – dėstė strategas.

Kalbėdamas apie pasirodymą pusfinalyje, D. Adomaitis teigė, kad žaidėjai idealiai laikėsi rungtynių pradžioje numatyto plano: „Akcentavome rungtynių pradžią. Negalima leisti užsivesti šeimininkų komandai ir jų sirgaliams. Noriu pagirti vyrus už charakterį, o kai kurie net perlipo per save. Vėl buvo situacija, kai nežinojome, ar kai kurie žaidėjai žais.“

– „Neptūnas“ buvo priartėjęs iki 6 taškų, bet tada vėl pabėgote. Kas leido tai padaryti?

– Didelis akcentas buvo Gailiui, nes jis yra žaidėjas, kuris paskutiniu metu sumeta po 10 tritaškių. Buvo agresyvesnė gynyba prieš tuos žmones, kurie gali rinktis taškus ir šiek tiek rizikos, kurie pataiko prasčiau. Kas liečia mus, puolime gerai judėjo kamuolys.

– Buvo kalbėta apie „Neptūno“ pranašumus. Kiek esate patenkintas savo aukštaūgių žaidimu?

– Labai. Marekas vakar turėjo temperatūros. Ryte paklausiau, kaip sveikata, o jis pasakė, kad viskas gerai. Girdžiu sunkų atsidusimą, bet jie eina ir kovoja. Tai yra charakteris ir komanda mato, kad yra žaidėjų, kurie žaidžia net sirgdami, kur kitur gal nežaistų. 18-metis vaikinas atliko dvigubą dublį pusfinalyje – tai puikus pasiekimas. Jo stiprybė yra tai, kad turi gerą krepšinio supratimą ir charakterį.

– Tu Holloway‘us antrąkart sužaidė puikias rungtynes. Kokia to priežastis? Galbūt varžovai pernelyg rizikuoja?

– Nemanau. Neturime nė vieno žaidėjo, prieš kuriuos būtų galima taikyti tokias rizikas, kurias taiko „Juventus“, kai atsitraukia per 2 metrus. Kai kuriuose situacijose pradinėje atakos stadijoje galima surizikuoti, bet ne metimo fazėje. Holloway‘aus fizinė būklė yra gera. Jis yra veteranas, kuris yra sužaidęs tą kiekį mačų bei žino jų svarbą. Jis ėmėsi atsakomybės ir gerai suprato rungtynių svarbą.