Sportas

2020.02.15 19:31

Galdiko atsiprašęs Blaževičius džiaugėsi pergale: turime tvirtą komandos charakterį

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2020.02.15 19:31

Antrajame Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) turnyro pusfinalio susitikime prireikė vos 56 sekundžių, kad jaunasis Vilniaus „Ryto“ vidurio puolėjas Marekas Blaževičius būtų pakeistas. Keliomis klaidomis dvikovą pradėjęs žaidėjas greitai grįžo ant parketo ir prie įtikinamos komandos pergalės prisidėjo dvigubu dubliu. 

M. Blaževičius susitikime surinko 10 taškų ir atkovojo 10 kamuolių, o „Rytas“ nušlavė namuose rungtyniavusį Klaipėdos „Neptūną“ rezultatu 96:71.

Dar prieš dvikovą uostamiestyje M. Blaževičius turėjo temperatūros ir jautė viruso požymius. Visgi kaip ir antradienį Vilniuje įvykusiose atsakomosiose KMT ketvirtfinalio rungtynėse su Utenos „Juventus“ ekipa, kuomet žaidėjas pasisuko čiurną, taip ir susitikime su „Neptūnu“ M. Blaževičius žengė į aikštę nepaisydamas sveikatos problemų.

Po susitikimo, kalbėdamas su žurnalistais, M. Blaževičius džiaugėsi savo komandos pergale bei atsiprašė „Neptūno“ aukštaūgio Simo Galdiko už epizodą, kuriame „Ryto“ priekinės linijos žaidėjas klaipėdiečių galiūnui prakirto antakį ir praleido kraują.

„Nepasakyčiau, kad dominavome, galbūt tai rodo tik galutinis rezultatas, bet pirmus du kėlinius darėme grubias klaidas. Rungtynių pradžioje padariau dvi klaidas, treneris mane pasodino, o vėliau išėjau su tinkama koncentracija. Kaip ir dvikovoje su Utenos „Juventus“ ekipa, taip ir dvikovoje su „Neptūnu“ trečiajame kėlinyje parodėme tinkamą koncentracijos lygį bei išpildėme trenerio nurodymus. Šiandien aikštelėje jautėmės komfortabiliai ir kamuolį siuntėme ten, kur ir jis turėjo būti nusiųstas“, – aiškino M. Blaževičius.

– Prieš dvikovą buvo pranešimų, kad pasigavote virusą, bet vis tiek žaidėte rungtynėse. Kokia buvo tikimybė jūsų neišvysti susitikime su „Neptūnu“?

– Taip, buvau pasigavęs virusą, bet mano nežaidimo rungtynėse klausimas net nebuvo svarstomas. Žinojau, kad tikrai žaisiu. Jeigu išeinu į aikštelę, nėra jokių pasiteisinimų.

– Šios dienos dvikovoje puikiai dirbote gynyboje, o „Ryto“ krepšininkai gynybinėse situacijose laiku ateidavo į pagalbą. Kaip galite įvertinti savo komandos pastangas ginantis?

– Mūsų darbas gynyboje tikrai buvo puikus. Vienas kitam padėjome. Komandos „chemija“ auga ir mes vis labiau pasitikime vienas kitu. Čia yra tas sezono metas, kai visas mūsų žaidimo lygis turi tik kilti ir mums sekasi tą pasiekti.

– Kas padeda išlaikyti tą didžiulę koncentraciją, apie kurios atsiradimą kalbėjote tiek rungtynių su Utenos „Juventus“, tiek su Klaipėdos „Neptūnu“?

– Manau, kad tai yra komandos charakteris. Kaip ir treneris minėjo prieš kelias rungtynes, turime tvirtą komandos charakterį, niekada nenuleidžiame rankų.

– Rytoj finale jūsų laukia akistata su dar šiame sezone nugalėtu Kauno „Žalgiriu“. Ko reikia, kad įveiktumėte tokią komandą?

– Negalime daryti durnų klaidų prieš tokią komandą kaip „Žalgiris“. Negalime atiduoti pigių taškų negalime prasižengti tokiose situacijose, kuriose jie mestų pigias baudas. Turime viską išpildyti 110 procentų, kad laimėtume susitikimą.

– Marekai, praėjusi sezoną koją jums pakišo trauma, bet šiame sezone puikiai išnaudojate jums skiriamą trenerio pasitikėjimą. Kiek jums jau yra lengviau stumdytis vyrų krepšinyje su labiau patyrusiais varžovais?

– Tiesiog su kiekvienu susitikimu jaučiuosi vis labiau užtikrintas savo jėgomis. Stengiuosi pamiršti praėjusį sezoną, kuris jau praėjo. Dauguma žurnalistų buvo jau nurašę mane.

– Ką galite pasakyti apie tą epizodą, kuriame prakirtote antakį Simui Galdikui?

– Noriu atsiprašyti dėl epizodo, kuriame nukentėjo Simas Galdikas. Viskas įvyko netyčia ir aš tiesiog bandžiau blokuoti jo metimą. Jeigu jis skaitys šią žinutę, noriu atsiprašyti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.