Sportas

2020.02.15 17:17

Jasikevičius – apie lyderį Ulanovą, Landale‘o minutes ir taurės specifiką

LRT.lt 2020.02.15 17:17

Kauno „Žalgiris“ vienu žingsniu priartėjo prie pirmojo sezono trofėjaus. Šarūno Jasikevičiaus diriguojama kariauna Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalyje palaužė Panevėžio „Lietkabelį“ ir sekmadienį kovos turnyro finale.

Kauniečiai itin sėkmingai startavo pusfinalyje, tačiau pirmojo kėlinio pabaigoje ir didžiąją antrojo ketvirčio dalį savo žaidimo sąlygas primetė panevėžiečiai.

Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ jau įjungė aukštesnę pavarą ir buvo susikrovęs triuškinančią persvarą. Nepaisant didelių „Lietkabelio“ pastangų grįžti į rungtynes, „Žalgiris“ nesutrupėjo ir triumfavo 82:72.

Po rungtynių kalbėjęs Š. Jasikevičius pripažino, kad daugiau mažiau ir tikėjosi panašios kovos.

„Tai buvo specifinis taurės mačas su daug pakilimų ir nuopuolių bei daug keistų sprendimų. Atrodė, kad trečiajame kėlinyje jau perlaužėme rungtynes, bet per anksti patikėjimo pergale ir „Lietkabelis“ grįžo į kovą. Labai nenustebino, nes visos komandos yra aukšto lygio. Ta taurės specifika egzistuojame visame pasaulyje“, – kalbėjo strategas.

– Kas leido „Lietkabeliui“ atsitiesti po tokio sėkmingo jūsų starto?

– Jie žaidė su tais pačiais žaidėjais, o mes pradėjome rotuoti ir atsarginiai įsiliejo į žaidimą. Bendrai rungtynių eigoje tai mums padėjo, nes panevėžiečiai antroje mačo dalyje galbūt kažkiek pavargo. Vėliau galbūt mūsų suolas neįnešė energijos, o „Lietkabelis“ tuo metu jau buvo įsižaidęs.

– Edgaras Ulanovas ne tik medžiojo taškus, bet ir rodė daug emocijų, kai reikėjo vytis. Kiek tai buvo svarbu?

– Manau, kad jis vienas iš tų, kuris supranta taurės specifiką ir pradėjo žaisti solidžiai. Esame komanda, kuri rotuoja 10-11 žaidėjų, todėl norėjosi, jog žaistų visi. Ulanovas yra vienas iš lyderių šioje komandoje.

– Jockas Landale‘as sužaidė tik 8 minutes. Kokia to priežastis?

– Tai yra taurė, o ne tarpklasinės (rungtynės). Žaidžia, kurie atrodo geriau. Mums nereikia, kad visi vaikai gautų pažaisti, kad ir kaip tai norėtųsi padaryti.

– Po pernai pralaimėto finalo jaučiasi didesnis žaidėjų noras atsitiesti šiais metais?

– Turime daug jaunų žaidėjų, kurie nori šios taurės ir aš jiems linkių ją laimėti. Taurės turnyras susideda iš vieno mačo, kuris yra įterptas į intensyvų tvarkaraštį. Jeigu žaidėjas nejaučia, kad rytoj gali laimėti titulą, tada jam reikėtų baigti karjerą.