Sportas

2015.09.19 11:46

Tenisininkas L. Grigelis: sužaidžiau du prasčiausius setus gyvenime

ELTA 2015.09.19 11:46

Kovingumą pademonstravusiam Lietuvos tenisininkui Laurynui Grigeliui nepavyko iškovoti labai svarbios pergalės neoficialaus pasaulio vyrų teniso komandų čempionato – Deviso taurės – I grupės Europos-Afrikos zonos varžybų mače Vilniuje tarp Lietuvos ir Ukrainos rinktinių. Vilniuje Deviso taurės čempionatas vyksta pirmą kartą.

24-erių metų L. Grigelis (259-oji pasaulio raketė) penktadienį po labai atkaklios kovos 0:6, 1:6, 7:6 (7–5), 6:4, 3:6 turėjo pripažinti 28-erių metų ukrainiečio Iljos Marčenkos (117) pranašumą.

L. Grigelis beviltiškai pradėjo susitikimą ir pirmuosius du setus pralaimėjo nesužaidus nei 40 minučių, bet trečiajame kėlinyje išlygino žaidimą, laimėjo pratęsimą ir metė rimtą iššūkį savo varžovui. Vis dėlto, lemiamame sete L. Grigelis nepasinaudojo savo progomis ir atsigavęs I. Marčenka iškovojo ukrainiečiams žūtbūt reikalingą pergalę.

„Pradžioje buvo daug jaudulio, perdegiau. Tai buvo du prasčiausi setai gyvenime, kuomet viskas nesisekė. Vėliau nusiraminau, pavyko atlikti keletą tikslių smūgių ir pradėjau kabintis. Apmaudu, kad penktajame sete neišnaudojau savo šanso laimėti antrą varžovo padavimų seriją, bet du netikslūs smūgiai iš dešinės lėmė visą mačą. Nemanau, kad tai buvo nuovargis, nes abu jau buvome pavargę, tiesiog jis yra patyręs žaidėjas ir tą išnaudojo“, – po mačo sakė L. Grigelis.

Antroji Lietuvos raketė džiaugėsi puikia atmosfera sostinės „Siemens“ arenoje.

„Žiūrovai buvo nuostabūs ir norisi čia žaisti kuo dažniau. Sirgaliai vedė mane į priekį ir padėjo išlipti iš duobės mačo pradžioje“, – pridūrė L. Grigelis.

I. Marčenka pripažino, kad du lengvi pirmi setai padarė „meškos paslaugą“.

„Kartais sunku žaisti, kai per 40 min. laimi du setus. Atrodė, kad daryti nieko nereikia ir Laurynas pats daro klaidas ir neturi jokių vilčių. Trečiajame sete pajutau, kad varžovas kabinasi į mačą. Labai norėjau to neleisti, bet L. Grigelis keletą kartų labai sėkmingai sužaidė, o aš pradėjau nervintis. Trečio seto pratęsime lietuvis sužaidė labai gerai. Vėliau negalėjau su savimi susitarti. Tik laimėjęs Lauryno padavimų seriją, pajutau, kad galiu susigrąžinti iniciatyvą. Pajutau, kad imu kontroliuoti mačą ir net penktojo seto viduryje jau žinojau, kad pergalė bus pasiekiama“, – mintimis dalinosi ukrainiečių lyderis I. Marčenka.

Po pirmosios dienos Lietuvos ir Ukrainos ekipų akistatoje rezultatas yra lygus 1–1. Ukrainiečiai pripažino, kad toks rezultatas juos tenkina.

Kaip jau skelbta, pirmajame susitikime pajėgiausias mūsų šalies tenisininkas 25-erių metų Ričardas Berankis (74) 6:4, 6:2, 6:2 nugalėjo 22-ejų metų Vladislavą Manafovą (441).

„Rezultatas yra toks, kokio ir tikėjomės po pirmosios dienos. Pirmu maču esame patenkinti, nes tai buvo pirmas toks atsakingas V. Manafovo mačas karjeroje. Neturiu jam jokių priekaištų, o I. Marčenkos pergalės norėjosi lengvesnės. Jam buvo sunku išlaikyti koncentraciją po lengvos pradžios, todėl pergalė kainavo daug jėgų“, – teigė Ukrainos rinktinės kapitonas Michailas Filima.

Šeštadienį bus žaidžiamas dvejetų mačas. Komandų kapitonai sudėtis gali keisti iki vienos valandos prieš susitikimą.