Naujienų srautas

Sportas2020.02.23 11:01

Europos lengvaatlečiai iki 20-ies metų, kurie greitu metu sudrebins pasaulį

LRT.lt 2020.02.23 11:01

Po truputį įsibėgėjant olimpiniam 2020 metų lengvosios atletikos sezonui „European Athletics“ atrinko 10 jaunų sportininkų iki 20-ies metų, kurie šiemet atkreips jūsų dėmesį. Kai kurie iš jų jau paliko savo žymę ir tarp elito, kai kurių laikas – ateityje.

Jaroslava Mahučik (Ukraina,) šuolis į aukštį

Vos 18 metų ukrainietė jau sudrebino lengvosios atletikos pasaulį praėjusių metų planetos pirmenybėse Dohoje, kai sugebėjo mesti iššūkį nenugalimajai Marijai Lasickienei ir galiausiai iškovojo sidabrą, atlikusi didmeistrišką šuolį per 204 cm aukščio kartelę.

Šį sezoną ji atidarė nauju uždarų patalpų U-20 amžiaus grupės rekordu – 202 cm.

18-metė atletė pratęsė įspūdingą Ukrainos šuolininkių į aukštį tradiciją – tapo savotiška vos 22 metų tautietės Julijos Levčenkos įpėdine.

Jaunosios ukrainietės bus neabejotinos favoritės iškovoti medalius Tokijuje, kur didžiausia ir svarbiausia jų varžove bus ta pati M. Lasickienė (jei tik ji bus žaidynėse). Nieko nenustebintų ir dviejų ukrainiečių viešnagė ant nugalėtojų podiumo.

J. Mahučik profilis „Instagram“.

Jakobas Ingebrigtsenas (Norvegija), vidutinių nuotolių bėgimas

2018 m. Europos čempionate tuomet 18-metis norvegas pasidabino aukso medaliais 1500 ir 5000 metrų distancijose, o pernai Dohoje užėmė atitinkamai 4 ir 5 vietas. Šiemet 19-mečio bėgiko laukia debiutas olimpinėse žaidynėse.

J. Ingebrigtsenas šiemet palieka U-20 amžiaus grupę ir artimiausius trejus metus gerins įvairius jaunimo rekordus U-23 amžiaus grupėje. Dėl dominavimo Europoje artimiausiu metu galime neabejoti, tik nežinia, ar pavyks norvegui dar ryškiau sužibėti ir pasauliniu mastu.

J. Ingebrigtseno profilis „Instagram“.

Sasha Zhoya (Prancūzija), įvairios rungtys

Australijoje, Perte, gimęs 17-metis atstovauja motinos gimtinei Prancūzijai. Praėjusiais metais U-18 amžiaus grupėje atletas pateko į geriausiųjų pasaulio dešimtukus net penkiose rungtyse – 100 ir 200 m sprinte, 110 m. barjeriniame bėgime, dešimtkovėje bei šuolyje su kartimi.

Šiuo metu jam priklauso U-18 pasaulio rekordai 110 m. barjeriniame bėgime (91,4 cm barjerai) ir šuoliuose su kartimi.

S. Zoya profilis „Instagram“.

Myhaylo Kochanas (Ukraina), kūjo metimas

Neseniai 19 metų sulaukęs ukrainietis praėjusių metų pasaulio čempionate Dohoje tapo visų laikų jauniausiu kūjo metiku, patekusių į finalą (tada jam buvo 18 metų). Gėdos ukrainietis tikrai nepadarė – užėmė aukštą penktąją vietą.

Praėjusių metų Europos U-20 čempionatą jis laimėjo su Europos rekordu – 84,73 m.

Sunku tikėtis, kad M. Kochanas, būdamas toks jaunas, jau bus Tokijo žaidynių perspektyviausiu pretendentu į medalius, tačiau laiko jis turi apsčiai. Pastarieji du olimpiniai čempionai šioje rungtyje buvo vyresni nei 30-ies.

M. Kochano profilis „Instagram“.

Yasielis Sotero (Ispanija), disko metimas

Pernai Europos U-18 ir U-20 čempionu tapęs 18-metis tikisi šiemet pasižymėti ir tarp suaugusių atletų. Žinoma, diskas yra rungtis, kur jauniems sportininkams dažniausiai reikia nemažai laiko, kad galėtų varžytis su veteranais.

Vienas ispano tikslų 2020 metams – pagerinti U-20 amžiaus grupės pasaulio rekordą (70,13 m).

Y. Sotero profilis „Instagram“.

Tilde Johansson (Švedija), įvairios rungtys

Europos U-20 čempionate neseniai 19 metų sulaukusi švedė laimėjo aukso medalį 100 m barjeriniame bėgime bei sidabrą šuoliuose į tolį.

Tai labai universali sportininkė, jau spėjusi tapti ir Švedijos uždarų patalpų septynkovės čempione, varžydamasi su suaugusiomis sportininkėmis. Artimiausiu metu talentingoji švedė vienos rungties išskirti dar neplanuoja ir toliau tobulės keliose.

T. Johansson profilis „Instagram“.

Maxas Burginas (Didžioji Britanija), vidutinių nuotolių bėgimas

17 metų britui priklauso Europos U-20 rekordas bėgant 800 metrų, jis prieš dvejus metus tapo Europos U-18 čempionato nugalėtoju toje pačioje distancijoje.

Dėl traumos jo nebuvo praėjusių metų Europos U-20 čempionate, tačiau jis jame galės varžytis kitais metais, o iki tol pabandys pakovoti su Kenijos bėgikais jų gimtajame Nairobyje vyksiančiame šių metų pasaulio U-20 čempionate.

M. Brugino profilis „Instagram“.

Salma Celeste Paralluelo (Ispanija), 400 m bėgimas

Tai įspūdinga sportininkė, gerinanti Ispanijos lengvosios atletikos rekordus, tačiau tuo pat metu žaidžianti ir futbolą. Vos 15 metų mergina 2018-aisiais su Ispanijos futbolo rinktine laimėjo pasaulio U-17 merginų čempionato auksą.

Praėjus trims mėnesiams S. Paralluelo varžėsi Europos uždarų patalpų čempionate Glazge (tarp suaugusiųjų). Praėjusius metus dabar jau 16 metų mergina užbaigė kaip pasaulio U-18 amžiaus grupės lyderė 400 metrų barjeriniame bėgime. Šiemet Italijoje vyksiančiame U-18 Europos čempionate jaunoji atletė jau rimtai taikysis į medalius.

S. Paralluelo profilis „Instagram“.

Holly Mills (Didžioji Britanija), šuolis į tolį, septynkovė

2016 m. būdama 16-os ji laimėjo Europos U-18 čempionato auksą šuoliuose į tolį, tačiau pastaruoju metu vis geriau jaučiasi ir kitose rungtyse. Pernai Europos U-20 čempionate šuoliuose į tolį ji iškovojo bronzą, tačiau puikiai pasirodė ir septynkovės varžybose.

Septynkovėje ji laimėjo 100 m sprintą ir šuolį į tolį, buvo antra šuolių į aukštį rungtyje, trečia – 200 metrų bėgime, taip bendroje įskaitoje likdama per žingsnį nuo medalio – ketvirtoje vietoje.

2020 metus ji pradėjo įspūdingu pasiekimu – tapo šalies septynkovės čempione.

H. Mills profilis „Instagram“.

View this post on Instagram

Long jump 🥉 , 6.50m 2 days after a Hep😁

A post shared by Holly Mills (@holly.mills_) on

N`Ketia Seedo (Nyderlandai), sprintas

Būdama vos 16 metų ji jau lyginama su gyva Nyderlandų lengvosios atletikos legenda Dafne Schippers – ji taip pat yra iš Utrechto, treniruojasi pas tą patį Juulą Actoną, kuris dirbo su D. Schippers jaunystėje.

Būdama vos 15 metų N. Seedo laimėjo savo šalies U-20 čempionato 60 metrų sprinto rungtį, taip užfiksuodama ir šios amžiaus grupės rekordą. Praėjusių metų Europos U-20 čempionate, varžydamasi su kur kas vyresnėmis atletėmis, ji iškovojo sidabrą 100 metrų sprinto rungtyje, čempionei pralaimėjusi vos 0,003 sek.

N. Seedo profilis „Instagram“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi