Naujienų srautas

Sportas2020.02.14 14:37

Jauniausias Vokietijos pirmenybių treneris papasakojo, kodėl atsisakė galimybės išvykti į „Real“ klubą

LRT.lt 2020.02.14 14:37

„Jeigu Madrido „Real“ tau paskambina, normalu, kad susimąstai apie pasiūlymą“, – taip savo pirmąjį pokalbį su bene galingiausiu planetos klubu prisimena jauniausias Vokietijos „Bundeslyga“ pirmenybių treneris Julianas Nagelsmannas.

32-ejų metų futbolo specialistas atskleidė, kad dar 2018-ųjų vasarą sulaukė Madrido „Real“ pasiūlymo perimti komandos vairą. Tuo metu komandą paliko Zinedine‘as Zidane‘as, kurį po kelias savaites trukusių paieškų pakeitė Julenas Lopetegui.

„Buvau nustebintas, bet viską gerai apgalvojęs nusprendžiau, kad man dar per anksti išvykti į tokį klubą. Žinojau, kad atvykęs į šią komandą neturėsiu laiko tobulėti kaip treneris“, – prisiminimais su „The Independent“ dalijosi strategas.

„Dirbdamas tokioje vietoje neturi galimybės tapti geresniu treneriu, nes čia jau turi atvykti būdamas geriausiu pasaulyje. Tokiu aš dar nesu, nors nesakau, kad tai yra neįmanoma.

Tokiuose klubuose kaip Madrido „Real“ ir „Barcelona“ sirgaliai, žiniasklaida ir vadovybė neturi pakankamai kantrybės. Vienintelis dalykas, kuris yra jų galvose – tai pergalė kiekvienose rungtynės ir į visi įmanomi titulai. Jeigu to nepadarysi, tavo pasiaiškinimas dėl „amžiaus“ yra neįdomus.

Futbole nėra lengva susiplanuoti karjeros, tai labai nenuspėjama, bet turi vis tiek pabandyti. Svarbiausia yra padėti ne patį didžiausią, bet teisingiausią žingsnį. Darbas Madrido „Real“ klube tikriausiai yra didžiausias iššūkis, kurį gali gauti treneris savo karjeroje.

Kitas aktualus dalykas yra kalba. Man patinka komunikuoti, turėti artimą ryšį su žaidėjais. Vienintelis dalykas, ką žinau ispanų kalba, tai pasisveikinimas“, – pridūrė J. Nagelsmannas, šiuo metu treniruojantis „Leipzig“ klubą.

Perspektyvus treneris Vokietijos aukščiausioje lygoje dirba nuo 2016-ųjų metų. Prieš atvykdamas į „Leipzig“ jis trejus metus dirbo „Hoffenheim“ komandoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi