Naujienų srautas

Sportas2020.02.13 21:45

Sugrįžimo nebus: Meilutytei palikta dvejų metų diskvalifikacija

LRT.lt 2020.02.13 21:45

Tarptautinė plaukimo federacija (FINA) patvirtino, kad Rūtai Meilutytei yra skirta dvejų metų diskvalifikacija, kuri pradėta skaičiuoti nuo 2019 metų liepos.

R. Meilutytė, 2019 metų gegužę pranešusi apie karjeros pabaigą, buvo suspenduota už tai, kad per metus praleido tris dopingo testus.

Plaukikė prisiėmė atsakomybę, tačiau kreipėsi į antidopingo komisiją, kad bausmė būtų sušvelninta iki 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių.

Savo oficialiame paaiškinime R. Meilutytė dėstė: „Aš tiesiog nepildžiau aktyviai ADAM sistemos pastaraisiais metais, nes buvau pasitraukimo iš sporto procese.

Aš prisiimu visą atsakomybę dėl praleistų testų. Aš pildžiau ADAMS 7 metus per savo plaukimo karjerą ir visada buvau atsakinga sportininkė, kuri pasisako už švarų sportą.“

FINA peržiūrėjo R. Meilutytės laiškus, tačiau atsakymas buvo neigiamas: „Bausmės sumažinimas nuo dvejų iki vienerių metų netaikomas tiems atletams, kurie pakeitimus pateikė paskutinės minutės arba kilus kitiems rimtiems įtarimams, kad sportininkas bandė išvengti testų.“

R. Meilutytei, norint grįžti į oficialias varžybas, teks palaukti 2021 metų vasaros, kada ir baigsis FINA pritaikytos sankcijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi