Sportas

2020.02.13 17:38

Lietuviai pasaulio biatlono čempionato starte užfiksavo naują šalies rekordą

LRT.lt2020.02.13 17:38

Tuo metu, kai 11-ika ratu atsilikusių komandų pasitraukė iš varžybų, Karolis Dombrovskis šliuožė link finišo ir laimingas mojavo publikai. Pasaulio biatlono čempionatą lietuviai pradėjo istoriniu įrašu – Antholce (Italija) 4x6 km mišrių estafečių varžybose mūsiškiai užėmė aukštą 16 vietą, rašoma spaudos pranešime.

8 papildomus šovinius panaudojusi Lietuvos komanda – Natalija Kočergina, Gabrielė Leščinskaitė, Vytautas Strolia bei K.Dombrovskis – taiklumu nusileido tik medalius išsidalijusioms ekipoms: auksą iškovojo norvegai (7 papildomi šoviniai), 15,6 sek. pranokę šeimininkus italus (6 pap. šov.) bei 30,8 sek. – sensacingai bronzą pelniusius čekus (2 pap. šov.).

Lietuviai atsiliko tik 4 min. 22,6 sek., o iškovota 16 pozicija yra aukščiausia mūsiškių užimta vieta planetos pirmenybių komandinėje rungtyje apskritai!

„Didžiausią darbo dalį šiandien atliko mūsų merginos, dėl kurių be galo džiaugiamės. Jų indėlis į šios dienos rezultatą buvo didžiausias“, – neslėpė K.Dombrovskis.

Greičiau nei įprastai šaudžiusi N.Kočergina abiejuose šaudymo ruožuose panaudojo po papildomą šovinį ir estafetę perdavė lenkdama 10 varžovių – 17 pozicijoje. G.Leščinskaitė užimamos vietos neužleido, V.Strolia komandą pakylėjo per poziciją, o K.Dombrovskis 16 vietą išlaikė iki lenktynių pabaigos.

„Žinoma, kad labai džiugina mūsu su Natalija pasirodymas, nes jau buvom įpratusios estafetę baigti antrame etape. Manau, kad ši estafetė buvo sėkmingiausia mums kaip komandai, bet negaliu teigti, kad viskas pavyko ir man asmeniškai, – sakė G.Leščinskaitė. – Rezultatas atrodo gražus, bet pati savijauta ir jausmas varžybų metu manęs netenkino. Visgi aukštikalnės padarė savo darbą ir jėgų paskutiniam ratui pritrūko. Be to, vis dar jaučiuosi neužtikrinta dėl savo šaudymo ir stresas šaudykloje pasitikėjimo tikrai neprideda ateinantiems startams.“

G.Leščinskaitė būtent Antholce yra užėmusi aukščiausią vietą sprinto varžybose per savo karjerą – 2016 metais čia ji buvo 61-a.

„Kiekvienais metais būdama Antholce prisimenu tą sprintą, kuomet per plauką nepatekau į persekiojimą. Tačiau ši vieta nieko dėta ir šis aukštis (varžybos vykdomos 1600 m aukštyje virš jūros lygio – aut. past.) man nėra palankus. Netgi pati trasa netinkama mano slidinėjimo technikai, todėl negaliu sakyti, kad čia man sekasi. Manau, jėgų prideda pati Anholco teigiama atmosfera, visada nepriekaištingai paruošta trasa ir puikus oras“, – teigė G.Leščinskaitė.

Ypač didelį greitį trasoje demonstravo V.Strolia: daugkartiniam olimpiniam čempionui Martinui Fourcade iš Prancūzijos jis pralaimėjo tik 12,7 sek.

„Sunku kažką sakyti apie sportinę formą, nes nesinori po to prisikalbėti. Vieną dieną būna gerai, kitą priešingai. Šiandien trasoje jaučiausi tikrai labai gerai, reikia tik šiek tiek ramiau pradėti, nes trečiame rate greita pradžia jautėsi. Visumoje viskas yra gerai, reikia dar truputį pridėti sprinte ir viskas bus gerai, – sakė V.Strolia. – Save nuteikinėju, kad Antholco reljefas man gana palankus, nes nėra ilgų stačių pakilimų. Šaudyti čia yra sunku, vien atvažiavimas į šaudyklą yra sunkus, todėl save prieš šaudyklą reikia labai kontroliuoti ir nepersitempti. Viskas man tinka, aukštis tik gal nelabai, bet reikia prisitaikyti.“

Aukštikalnių daromos įtakos nemėgsta ir K.Dombrovskis.

„Pirmas startas, pirmi ratai, parodė, kad aukštikalnės savo duoda ir kvėpuojasi sunkiai. Važiuojant paskutinį ratą galvojau, kad sunku, o tik 6 kilometrai“, – komentavo Lietuvos biatlonininkas.

K.Dombrovskis sulaukė transliacijos režisierių dėmesio, kai šliuoždamas link finišo ilgai mojavo aistruoliams.

„Viskas buvo kartu – ir džiaugiausi vieta, ir norėjosi padėkoti. Čia tokia atmosfera, tokie sirgaliai, kad būtų nepagarba jiems nepamojuoti. Jie palaiko iki pat paskutinio finišavusio dalyvio“, – paaiškino biatlonininkas.

Į šį pasaulio čempionatą lietuviai atvyko po bene sėkmingiausio planetos taurės sezono: įskaitinius taškus yra iškovoję trys Lietuvos vyrai (V.Strolia, K.Dombrovskis ir Tomas Kaukėnas), o aukščiausias vietas istorijoje iškovojo V.Strolia (20 vieta Oberhofe) bei vyrų estafetės komanda (14 vieta Rūpoldinge).

Penktadienį 15.45 val. Lietuvos laiku vyks moterų 7,5 km sprinto varžybos, kuriose startuos G.Leščisnkaitė, N.Kočergina bei Ana Jesipionok.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.