Sportas

2013.02.05 08:44

Konkurentai dar neužaugo

Kęstas Rimkus, „Lietuvos rytas“2013.02.05 08:44

Geriausi Lietuvos badmintono žaidėjai susirinko visus vertingiausius prizus per šalies pirmenybes Šakiuose.

Geriausi Lietuvos badmintono žaidėjai susirinko visus vertingiausius prizus per šalies pirmenybes Šakiuose.

26 metų A. Stapušaitytė šalies čempione tapo 8 metus iš eilės, o 29 metų K. Navickas jau yra pametęs šių titulų skaičių.

„Gal kokius devynis kartus, bet nesu tikras. Nesureikšminu to, nors visi, net ir užsienyje, mėgsta klausti, kiek kartų esu tapęs Lietuvos čempionu, – sakė K. Navickas. – Šalies pirmenybėse rimtą konkurenciją pastarąjį kartą jaučiau gal prieš dešimt metų. Tiesa, šįkart finale turėjau žaisti susikaupęs, kad įveikčiau Povilą Bartušį.“

Kauno Jaunalietuvių sporto organizacijos mokyklai atstovaujantys A. Stapušaitytė ir K. Navickas kartu ir su partneriais nugalėjo ir dvejetų bei mišrių dvejetų varžybose.

Įžvelgia naują talentą

Lietuvos pirmenybės geriausiems mūsų šalies badmintonininkams tapo repeticija prieš kitą savaitę Maskvoje vyksiančias Europos komandų pirmenybes.

Ten mūsų šalies rinktinę kartu su K. Navicku ir A. Stapušaityte sudarys Vytautė Fomkinaitė ir P. Bartušis.

Praėjusiais metais mokslus Tauragėje baigęs ir kurį laiką Danijoje karjerą mėginęs tęsti, tačiau į Kauną persikraustęs P. Bartušis Lietuvos čempionate iškovojo sidabrą.

Penkiolikmetę V. Fomkinaitę rinktinės treneris Juozas Špelveris vadina kylančia badmintono žvaigžde.

„Per savo 33 metus trunkančią trenerio karjerą turbūt nesu matęs gabesnės žaidėjos“, – sakė J. Špelveris.

Žino, ką gali nugalėti

Skamba keistai, bet Lietuvos rinktinė į Maskvą vyks žinodama, kurią vietą ten užims.

Iš grupės, kurioje lietuvių varžovai bus anglai ir latviai, į atkrintamąsias varžybas iškops tik nugalėtojai, o vilčių jais tapti yra mažai.

„Nugalėti anglus turime minimalias galimybes, o kad įveiksime latvius, manau, yra 99 procentų tikimybė“, – prognozavo K. Navickas.

„Asmeninėse varžybose galime priešintis anglams, bet dvejetai yra tarsi atskira respublika. Mūsų geriausi žaidėjai nemoka žaisti dvejetų, ir tai yra normalu, nes skiriasi visa treniruočių programa, – aiškino J. Špelveris. – Todėl neabejoju, kad užėmę antrąją vietą grupėje galutinėje įskaitoje pasidalinsime 9–16 vietomis.“

Investuoja savo santaupas

Siekdami likti profesionalais geriausi šalies badmintonininkai neturi kito pasirinkimo, kaip didžiąją sezono dalį žaisti ir treniruotis užsienyje.

Badmintonininkių pasaulio reitinge 91 vietoje esanti A. Stapušaitytė didžiąją metų dalį praleidžia Olandijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt